Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sunnyogjak tovább a katolikus...

Sunnyogjak tovább a katolikus misén, nézzek szét a Sátánista és okkult közösségek között, vagy inkább alapítsak valami hagyományőrző kört?

Figyelt kérdés

Katolikusnak vagyok keresztelve, de nem hiszek Istenben, viszont továbbra is eljárok misére, mert tetszik az egész dolog légköre, hagyományőrző, spirituális, rituális mivolta, és a lehangoló, komor, fenyegető, de mégis érzelemmel teli hangulata.


Azt mondanám, hogy a "kedvenc vallásaim", ha létezik ilyen kifejezés, az a Katolikus, az Ortodox, és az Iszlám. Amikor ilyen vallási eseményeket veszek részt, úgy érzem, hogy kilépek a hétköznapi életből, a mindennapi amerikai stílusú happy és racionalista kultúrából, átérzem az ókor és a középkor értékeit. Kicsit olyan, mintha az egyik kedvenc könyvsorozatom, a Harry Potter, és videójátékom a Diablo 2, megelevenedne előttem.


Ilyesmikre gondolok:


https://www.youtube.com/watch?v=DoaO4JKmlfM 5:22-8:03


https://www.youtube.com/watch?v=9RtesPX7xzo


https://www.youtube.com/watch?v=MOTssa6gF08 12:47-15:36


https://www.youtube.com/watch?v=IzoUNuECaa4 0:00-4:18


https://www.youtube.com/watch?v=Q3JsvOgOtzY


https://www.youtube.com/watch?v=j7phLxLIzG0



Szerintetek tovább is járjak el katolikus misére, és ortodox liturgiára, meg nézzek videókat az iszlámról, úgy, hogy nem hiszek Istenben, vagypedig keressek valami hagyományos sátánista vagy okkult közösséget, ami elsősorban pszichológiai hatásaik miatt követi a régi hagyományokat?



2018. máj. 2. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Ezennel felvételt nyert a Neosátánista Szektába!
2018. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

OFF: Fenyegető? Én nem érzem fenyegetőnek a misét, sőt, csodálatosan szép, szeretettel teli. :)


ON: inkább járj el misére, minthogy ilyen sátánista közösséget keress.

2018. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha kiüresíted a szentmise tartalmát, akkor nem sok értelme van látogatnod, hiszen pont a lényeg veszlik el. Az, hogy találkozhatsz Istennel valóságosan.


Persze még mindig jobb, hogy misére jársz, mint hogy rossz helyre menj, ha láthatóan túl sok nem is, de némi hasznos biztos ragad rád a prédikációkból.


Gondolom azért tudod, hogy a szentimse és a sátnáista rituálék között pont akkora a különbség, mint menny és pokol között. Igazából felmerült bennem, hogy mennyire valódi és őszinte a kérdésed.

2018. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Gondolom azért tudod, hogy a szentimse és a sátnáista rituálék között pont akkora a különbség, mint menny és pokol között. Igazából felmerült bennem, hogy mennyire valódi és őszinte a kérdésed."


A Világ mára Amerikai és Liberális, a Szentmise és a Sátánista rituálék viszont Középkoriak és Hagyományosak. Ez a fő különbség szerintem. Az egyik oldalon van a materializmus és az élvhajhászás, a másikon pedig a spiritualitás és a lelki értékek.

2018. máj. 2. 20:35
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

#4

Igazság szerint a mise inkább ókori, a sátánista rituálik pedig sokkal inkább újkoriak, jelenkoriak (egy középkori rituálét sem találsz, mind későbbi).


De értem mit akarsz mondani. Csak sok értelme nincs. Hallgass gregorián énekeket.

2018. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csinálj, amit akarsz. Én járok misékre, igaz, fellépőként, de a buddhizmus és a spirituális sátánizmus sokkal szimpatikusabb számomra, viszon saját világképem van és a magam feje után megyek.


Nincs abban semmi baj, ha vonz egy katolikus templom vagy egy mise, pedig nem hiszel istenben. Több vetülete is van a dolgoknak. Én is néztem már idióta, unalmas animét azért, mert szépen rajzolták :D Kicsit ez is ilyen. Amúgy nálunk a pap jókat mond, inkább pszichológia, mint vallás, a kettő a keresztény tanításoknál erősen összefügg. A dalokat is szeretem, mi azért nem olyan egyszerűeket éneklünk, egy rendes templom akusztikája pedig jó tud lenni.

2018. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Károdra valószínűleg nem válik, a lelked kívülről pedig nem látszik, akkor minek hagynád ott, ha amúgy tetszik? Az nem baj, ha szélesedik az ember látóköre. Nem zavarsz senkit.
2018. máj. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"fenyegető"???

Pedig a Dies irae-t sajnos már rég nem énekeljük a gyászmiséken... :((

2018. máj. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mansour ***** válasza:

Abszolút megértelek! Azt javasolnám, hogy nézz utána a metafizikai tradicionalizmusnak, elsősorban László András előadásait ajánlom, a Youtube-on elég sok fent van! Szerintem nem gond a misére járás akkor sem, ha nem mély hittel veszel rajta részt. Még mindig sokkal jobb szerintem, ha valamilyen esztétika és spirituális élményt keresve vagy ott, mint az, aki képmutatásból, vagy teljesen üres hagyományőrzésből, megszokásból jár.

A sátánizmust, okkultizmust viszont tévútnak gondolom (a tradicionalizmus is annak tartja).

Úgy sejtem, hogy az, hogy nem hiszel, nem jelenti azt, hogy teljesen kizárnád Isten, vagy bármilyen transzcendens valóság létét. Tehát valószínűleg nem egy határozott ateista-materialista világképed van, jól gondolom?


Emellett én fontosnak tartom a hagyományos értékek, erkölcsök képviseletét és védelmét a modern világban, gondolom ezzel is egyetértesz.

2018. máj. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

Hát, ha szerinted a kereszténységben van bármiféle érték, akkor nyugodtan folytasd. Ellenben elárulom; a kereszténységnek nincsen egyetlen önálló értéke sem, olyan, amit nem az európai vallásoktól "vett át" (csak, hogy ne a "lopott össze" kfejezést kelljen használnom). Az ókor értékeit nyomokban tapasztalhatod a katolikus és ortodox rituálékon, mivel azok "szükséges rosszként" bekerültek, lévén a kereszténység habár elpusztította az antik világot -- és erre is szánták azok, akik felkarolták és néhány őrült zsidó kommunális közösségeinél magasabbra emelték --, az antik világot az emberekből nem sikerült kiirtani -- legnagyobb bánatukra. Így hát kénytelenek voltak elkeresztényesíteni azokat a dolgokat, amit kiirtani nem tudtak (legjobb példák az ún. "húsvét" és a "karácsony", sok egyéb mellett).


A "nem hiszek Istenben" kijelentés tökéletes, hiszen ahogy mondták, kevés sértőbb dolog van Isten számára, mint hinni benne. Emberek csak abban hisznek, amit nem tudnak; ha hiszel valamiben, akkor máris meggátoltad magad abban, hogy valaha is megismerhesd, hiszen már hiszel (vagy nem hiszel) valamiben, amit valaki elültetett a fejedben.


Hadd higgyenek csak a keresztények.


Az első link vicces. "Gyümölcsoltó Boldogasszony" -- ez ám eredeti zsidó-keresztény, még véletlen sem az ősmagyar Nagy Boldogasszonyra utal. :)


Görögországban például az ortodoxok a mai napig ünneplik a "nagy keresztény ünnepeiket", és egytől egyig az összes a Hellénektől származik, éppen csak a felszínen lecserélték a díszítést valami jött-ment közel-keleti zsidó koldusra. A kórus szintén Görög-Római tradíció, nincs direkt köze a kereszténységhez.


Az iszlámmal -- kivétel ezalól a szúfizmus -- ugyanez a helyzet, de személy szerint az iszlám bizonyos formáit (azokat, amik jobban "keletiek", mint maga az iszlám) szimpatikusnak találom, és jóval többre tartom, mint a kereszténységet. Ha a világunknak mindenképpen pusztulnia kellett volna, jobban jártunk volna az iszlámmal, mint a keresztény méreggel.


Hogy hogyan tovább a kereszténység elutasítása után, az csak saját magadtól függ és attól, hogy mennyire ismered magad. Számtalan út vezet önmagadhoz és Istenhez.


Ha csak a "műsor" érdekel, a felöltözés vicces ruhákba és régiesnek hangzó idegen szavak mormolása, akkor a Sátánizmus különböző formái között biztosan találsz valamit.

2018. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!