Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes vallásokban mormolnak...

Egyes vallásokban mormolnak valamit, és azt mondják, hogy nyelveken beszélnek, ez igaz vagy hamis?

Figyelt kérdés
Voltam egy Pünkösdista gyülekezetnen és az imájuk után,felkiáltott a vezetőjűk és azt mondta,"igy beszél az úr"és akkor mondta amit állitolag hallott.

2018. máj. 4. 18:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
78%

Teljesség:


"Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus TELJESSÉGÉVEL ékeskedő kornak mértékére"


Akkor jön el a teljesség, amikor ezek beteljesednek. Az Írásra vonatkoztatni Pál megállapítását meglehetősen erőltetett álláspont, az eredetiben 'pasza graphé' szerepel, azaz 'egész', 'teljes', 'minden', 'mindegyik', 'összes'. Ezzel szemben az 1Kor 13,10-ben szereplő 'teleiosz' jelentése 'teljes', 'tökéletes', 'beteljesült', 'felnőtt', 'érett korú', az Efézus 4,13-ban szereplő 'pléróma' pedig 'teljesség', 'befejezettség', 'tökéletesség', 'beteljesítés', 'beteljesedés', 'teljes létszám'. Döntsd el magad, hogy melyik jelentés felel meg jobban a szövegkörnyezetnek. Különös tekintettel arra a tényre, hogy Pál gyermekkorról és férfikorról beszél az 1Kor 13-ban, az Írásokra azonban csak tükörként utal, ami csupán homályos látást tesz lehetővé, amit szembeállít a teljességgel, amikor a töredékes eltöröltetik, ezért színről színre látást tesz majd lehetővé. A színről színre látás az, amikor face to face beszélhetsz Istennel, mint Mózes. Na, az lesz majd a teljesség, addig megmarad nekünk a Biblia tükre és a Szent Szellem kijelentése. És addig maradnak a nyelvek, a bölcsesség, az ismeret és a prófétálás.

2018. máj. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Pietrosol ***** válasza:
0%

#11!


Mózes pont úgy beszélt face to face Istennel, mint amennyi értelme van a kutymuluttyhunyamunyának. Szerinted a Las ketchup ketchup songjának refrénje is egy szakrális 👅-eken szólás?

2018. máj. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
62%
Hiszek a profetai ajandekban es szolgalatban, de amikor egy valodi profeta uzenetrt ad at egy Istebtiszteleten akkor nem vezeti be igy mint a bibliabans :"Ezt kondta az Ur...", mert ez az ajandek kozvetlen a nyelvre erkezik es a beszelonek is teljesen ujdonsagnak kellene lennie.
2018. máj. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
62%

A felekezeti vita hevében nem érdemes belecsúszni a Szent Lélek káromlásába. Vannak érthető és érthetetlen beszédek. Nem minden érthetetlen beszéd a nyelveken szólás ajándéka természetesen, de VAN olyan ajándék, hogy nyelveken szólás, és ez a többség számára érthetetlen. Van olyan is, hogy megmagyarázzák, vélhetően ez történt a kérdező által meglátogatott gyülekezetben is (azért, hogy mindenki értse az üzenetet!).


Részben megértem a vitafelek érzelmeit. A katolikusok úgy gondolják (vagy érzik), hogy az ő felekezetükön kívül nem, vagy csak nagyon ritkán működik Isten, a reformátusok, kálvinisták azt vallják és hiszik, hogy az első században egy korszak lezárult, már nincsenek csodák, nyelveken szólások, stb., tehát szerintük ma minden csoda az ördögtől származik (ki mástól?).

Az ateisták pedig egyáltalán nem hisznek a csodákban, tehát szerintük minden csoda eleve kamu.


Jézus a földi szolgálata alatt a Szent Lélek kenetével szolgált, az evangéliumok leírásai szerint a betegeket meggyógyította, a démoni kötelék alatt szenvedőket megszabadította:


22

Akkor egy vak és néma ördöngőst hoztak ő eléje; és meggyógyítá azt, annyira, hogy a vak és néma mind beszél, mind lát vala.

23

És elálmélkodék az egész sokaság, és monda: Vajjon nem ez-é Dávidnak ama Fia?

24

A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.

25

Jézus pedig, tudva az ő gondolataikat, monda nékik: Minden ország, amely magával meghasonlik, elpusztul; és egy város vagy háznép sem állhat meg, amely meghasonlik magával.

26

Ha pedig a Sátán a Sátánt űzi ki, önmagával hasonlott meg; mimódon állhat meg tehát az ő országa?

27

És ha én Belzebub által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Azért ők magok lesznek a ti bíráitok.

28

Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket, akkor kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.

29

Avagy mi módon mehet be valaki a hatalmasnak házába és rabolhatja el annak kincseit, hanemha megkötözi előbb a hatalmast és akkor rabolja ki annak házát?

30

Aki velem nincsen, ellenem van; és aki velem nem gyűjt, tékozol.

31

Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.



Azt nem akarom részletezni, hogy a Lélek káromlása milyen következményekkel jár, röviden annyi, hogy ennek a bűnnek a következményét örökké hordozza az elkövetője Jézus Krisztus szerint, nem lehet az elkövetőről ezt már leszedni vagy megbocsátani neki.

2018. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
94%

" A katolikusok úgy gondolják (vagy érzik), hogy az ő felekezetükön kívül nem, vagy csak nagyon ritkán működik Isten"


Ezt nem gondoljuk így, az Egyházban teljesen elfogadott, hogy Isten kegyelme nem szorítkozik ilyen keretek közé és mindenhol működhet. Akár még az efféle karizmatikusoknál is. Viszont az Egyház még saját berkein belül is kritikus a különféle csodákkal kapcsolatban, minden egyes ilyen eseményt nagyon alaposan kivizsgál, pl. gyógyulás esetén világi szakorvosok bevonásával is. Ha minden kétséget kizáróan bizonyosodik, hogy nem magyarázható természetes úton az eset, akkor mondja, hogy csoda.


Az ilyen nyelveken szólással érthetően nagyobb a szkepticizmus, hiszen nem vizsgálható. Valaki azt mondja, hogy nyelveken beszél, valaki vagy elhiszi, vagy nem. Lehet tényleg nyelveken szólt, lehet imitálta.


"nem érdemes belecsúszni a Szent Lélek káromlásába"


Ez a kijelentés butaság, a Szentlélek káromlása a megátalkodottság. Ha nem hiszük automatikusan el, hogy egy pünkösdista vagy bármilyen pista hablatya nem angyali beszéd volt, akkor az nem megátalkodottság.


"Jézus a földi szolgálata alatt a Szent Lélek kenetével szolgált"


Nem hiszem, hogy Jézusnak, mint Istenembernek szüksége volt egy másik isteni Személy hathatós működésére, hogy csodákat tegyen. Hiszen Jézus egymaga is birtokolja a a teljes Istenséget. Mint mondta, az Atya minden hatalmát megosztotta vele. Nekünk annál inkább szükségünk van a Szentlélekre.


"Ha pedig én Istennek Lelke által űzöm ki az ördögöket"


Egy másik evangelista Isten ujját írja ("20De ha én Isten ujjával űzöm ki az ördögöket, biztosan elérkezett hozzátok az Isten országa."), tehát nem magára a Szentlélekre utal, hanem arra az egy Lélekre, amelyet birtokol a három isteni Személy.

2018. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
40%

Valóban, mi katolikusok hisszük, hogy ma is kiárad a Szentlélek, de nem gondoljuk úgy, hogy csak nálunk történik ez meg. :)

Viszont #15 a katolikus karizmatikus megújulásban is van ilyen nyelveken szólás, és ez szerzetesek, papok, teológusok által teljes mértékben elfogadott dolog, a pápa is elfogadja, és pl. a kaposvári megyéspüspök, Varga László atya is benne van a karizmatikus megújulásban. :)

2018. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
68%

"Viszont #15 a katolikus karizmatikus megújulásban is van ilyen nyelveken szólás"


Nem azt mondtam, hogy nincs ilyen... De engedd már meg, hogy ne higgyem el automatikusan, kérdések nélkül minden egyes emberről, hogy nyelveken szól, aki azt állítja magáról. Isten azért adott észt és logikát, hogy gondolkodjunk vele. Mint korábban egyszerűen megmutattam, hogy a kérdésben szereplő eset miért oly hihetetlen. Magyarul miért kamu.


Sajnos egy teljesen jelentéktelen dolognak szeretnének túlzott jelentőséget adni, még nálunk katolikusoknál is. Pedig a Szentlélek hét ajándéka közül egy sem a nyelveken szólás.

2018. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
46%

"a Szentlélek káromlása a megátalkodottság."-írod.

Ezt majd Isten eldönti mi számít annak, én csak figyelmeztetni szerettem volna a fórumozókat, és téged is, hogy ezt a bűnt nem lehet megbocsátani.



"Nem hiszem, hogy Jézusnak, mint Istenembernek szüksége volt egy másik isteni Személy hathatós működésére, hogy csodákat tegyen. Hiszen Jézus egymaga is birtokolja a a teljes Istenséget."-véled.


Nézzük meg a Bibliát, mit ír erről:


14

János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem (eredetiben bemerítkeznem), és te jősz én hozzám?

15

Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.

16

És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.


Jézus kiüresítette magát Isteni mivoltából, emberként megszületett, és amikor felnőttként hittel megkeresztelkedett/bemerítkezett a Jordán folyóba, utána szállt rá a Szent Lélek.


"tehát nem magára a Szentlélekre utal, hanem arra az egy Lélekre, amelyet birtokol a három isteni Személy."-írod.

Ez sületlen eretnekség, az Atya, Fiú és a Szent Lélek-en kívül nincs negyedik lélek. Az már a Lélek lelke lenne, ez így - bocsánat, de - nagy butaság lenne.



Amiben egyetértünk, hogy ma az egyháznak nagy szüksége van a Szent Lélekre, és - ezt már én tenném hozzá -, ha eljön a Szent Lélek (Isten ui. imameghallgató Isten), akkor lehet vizsgálni, hogy Istentől jött-e, stb., de káromolni nem biztos hogy jó dolog, sőt egyáltalán nem jó dolog. Én személy szerint a karizmatikus katolikus testvéreim nyelveken szólását is Istentől való dolognak tartom, ugyanígy a pünkösdi karizmatikus gyülekezetekben, illetve voltak és vannak metodista és baptista gyülekezetekben is szerte a világon ilyen Istentől való megtapasztalások.


Az a helyes használata ennek az ajándéknak, hogy otthon egyéni imában önmagunk építésére használjuk, illetve - ahogy a kérdező esete is világosan leírja - a nagy gyülekezetben legyen megmagyarázva az, ha valaki nyelveken szól nyilvánosan.


Ma sok (nem karizmatikus) katolikus, református és hitetlen ördögöt emleget ezzel kapcsolatban (saját tudatlanságából kifolyólag), ezért említettem, hogy nem érdemes káromolni az Isten Szent Lelkét, mert az végzetes következményekkel jár Jézus Krisztus tanítása szerint.

2018. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
72%

"Ezt majd Isten eldönti mi számít annak, én csak figyelmeztetni szerettem volna a fórumozókat, és téged is, hogy ezt a bűnt nem lehet megbocsátani."


Úgy látom, te már Isten helyett eldöntötted, hogy mi számít annak.


"Jézus kiüresítette magát Isteni mivoltából, emberként megszületett"


Nos ez az eretnekség. Jézus nem emberként született, hanem Istenemberként. Az Epheszoszi Zsinat is kimondta. A kiüresítés nem jelenti az, hogy kettévált benne a két természet, hanem emberi szín mögé rejtette istenségét. Másfelől, nem tudod, hogy Jézus ugyan az tegnap ma és mindörökké? Ha a kiüresítés az isteni természettől való megválást jelentené, akkor nem lenne igaz az iménti állításom.


Egyébként:

"Meglátták a kisgyermeket anyjával, Máriával, és a földre borulva hódoltak neki."


Már a gyermek előtt földre borultak a bölcsek. Pontosan érezték, hogy ki született a világra.


"Ez sületlen eretnekség, az Atya, Fiú és a Szent Lélek-en kívül nincs negyedik lélek. Az már a Lélek lelke lenne, ez így - bocsánat, de - nagy butaság lenne."


Nem mondtam, hogy van egy negyedik személy. De amikor a teremtésnél olvasod, hogy Isten Lelke lebegett a vizek felett, ott sem a Szentlélekről ír. Nem is írhat, hiszen a Szentháromság csak később lett kinyilatkoztatva.


"Ma sok (nem karizmatikus) katolikus, református és hitetlen ördögöt emleget ezzel kapcsolatban"


Sehol sem emlegettem ördögöt ezzel kapcsolatban.

2018. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%
Ja kb egy oldalt lepozol es maris utalas van ra, kegpedig az OSZ legerosebb erve a szentharomsag meleltt.
2018. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!