Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik isten, aki megalkot...

Ha létezik isten, aki megalkotta a teljes univerzumot, honnan tudhatjuk hogy bármelyik vallás is helyesen írja le ezt az istent?

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 21:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Sehonnan.
2018. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Sehonnan.
2018. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Viszont akkor mi értelme a vallásoknak? Ha magam találok ki dolgokat, hogy milyen lehet isten, annak is lehet ugyanannyi esélye a valóságra, mint bármelyik vallásnak?
2018. máj. 9. 21:28
 4/25 anonim válasza:
57%
Nem lehet tudni. Ráadásul minden vallás máshogy képzeli el. Illetve leginkább minden ember máshogy képzeli el.
2018. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
50%
Ha elfogadjuk, hogy Isten létezik, akkor logikus, hogy kinyilatkoztatta önmagát teremtményei számára. Hogy melyik ez a vallás valóban hit kérdése.
2018. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"Ha elfogadjuk, hogy Isten létezik, akkor logikus, hogy kinyilatkoztatta önmagát teremtményei számára. "

Már mitől logikus ez? Hacsak nem direkt azzal a céllal teremtett, hogy legyen aki imádja őt, nem nagyon szól semmi emellett, szerintem.

2018. máj. 9. 21:38
 7/25 anonim ***** válasza:

#6


Ha Istent olyannak képzeled el aki csak úgy van, megteremtette a világot, de nem akar tőled semmit se, akkor valóban jó a gondolatod. (Ezt deizmusnak hívják amúgy)


Ha viszont Isten akar tőled valamit, akkor logikus az hogy kinyilatkoztatta. Így igazából csak a zsidó, keresztyén (és talán muszlim) vallás azok amik minden kontinensen be vannak ágyazódva a társadalomba.

2018. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Sehonnan nem lehet tudni. Én sem zárom ki egy isten létezését, de kutatni is értelmetlen. Inkább ismerkedem a világ vallásaival, azon belül is a mitológiákkal, mert egyrészt iszonyat érdekesek és gyönyörűek, másrészt meg tudnak ihletni. :)
2018. máj. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Lehetetlen szilárd álláspontra jutni Isten létezéséről és arról, hogy ő milyen, hacsak ő maga meg nem ragadja a kezdeményezést, és fel nem fedi saját magát számunkra. Jézus Krisztus azt állította magáról, hogy Isten küldte - létezik egy bizonyos Atya, aki mindeneknél nagyobb Ján. 10,29 .


Beszélni könnyű. Bárki bármit állíthat. De amikor a Názáreti Jézusról van szó, a dolog már nem ilyen egyszerű… neki megvoltak a bizonyítékai, hogy alátámassza állítását.


Jézus Istentől küldöttségét három dologgal támasztotta alá.


1) tanításai magas szellemiséget képviselnek (a szeretetet állította legfőbb értéknek), melyet életével igazolt

2) csodákat tett: feltámasztott halottakat, bénát lábra állított, születésétől vak szemét megnyitotta, további reménytelen betegségeket gyógyított, kenyeret szaporított, vízen járt, lecsendesítette a vihart, feltámadt a halálból (!)

3) ószövetségi próféciákat teljesített be


Ján. 15,24

„Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”

2018. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Ha viszont Isten akar tőled valamit, akkor logikus az hogy kinyilatkoztatta."

Hát igen, itt akad meg az én gondolatmenetem. Hogy egy mindenható lény aki magában is képes bármire, ugyan mit akarna bárkitől is? :D

2018. máj. 9. 22:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!