Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a teendő abban az esetben,...

Mi a teendő abban az esetben, hogyha megtértem, de vétkes vagyok továbbra is? (Házasság előtti szex, paráznaság)

Figyelt kérdés
A szüleimtől vallásos neveltetést kaptam, de hál istennek nem voltak sem szigorúak, sem bigottak, végig szabad akaratot hagytak nekem (csakúgy, mint Isten). Körülbelül egy fél éve járok közösségbe, és templomba rendszeresen, de amint mondtam, már kiskorom óta szerepe van a vallásnak az életemben. Próbálok Isten tanításai szerint élni, azonban ma a Bibliában egy olyan részre bukkantam, miszerint a házasság előtti szex, paráznaság halálos, megbocsáthatatlan bűn. Én 2 éve vagyok a barátommal, fél év után feküdtünk le (neki én voltam a 2. lány, nekem pedig ő az első). Nagyon szeretjük egymást, abszolút egymással tervezzük az életünket, ő is hívő. Az összeköltözés is szóba került már, de mivel én 20, ő pedig 23 évesek vagyunk, mind a házasság, mind pedig az összeköltözés nem egy túl könnyen kivitelezhető dolog. Mit tegyünk? Szeretnék Isten akarata szerint élni, és úgy érzem, vétkes vagyok, de a múltat már nem tudom megváltoztatni. Azért furcsállom ezt, mert mind a szüleim (akik nagyon vallásosak) nem vártak a szex-szel házasságig, sem az a pap, aki nálunk prédikál (fiatal, persze azóta már házasok a feleségével). Mit tegyek? Nagyon rosszul érzem magam. 20/L
2018. máj. 14. 12:31
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Szeretném megkérdezni, hogy a házasság miért nem kivitelezhető dolog?


Üdv. Péter

2018. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Mindketten egyetemisták vagyunk, erősen függünk a szüleinktől (anyagilag), ráadásul a szüleink szerint fiatalok vagyunk még a házassághoz...
2018. máj. 14. 12:34
 3/50 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok keresztény de szerintem egyértelmű a helyzet. Ha nem akarsz bűnt elkövetni összeházasodtok vagy ha sehogy sem megoldható vártok a szex-el. Hogy a szüleid és a pap sem vártak nem mérvadó.
2018. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem fontosabb kérdés, hogy te bűnnek érezted-e amit tettetek addig ameddig nem olvastál erről.


A vallás szerint meg össze kellett volna házasodnotok. Bár én úgy tudom, hogy akik összeházasodnak azok nem maradnak a szülői háznál, nem élnek külön, pontosan azért mert külön család lesznek gyerek nélkül is. És itt jön az ebből következő kérdés, a védekezés.


Van lelkiismereted, lehet rá hallgatni.

2018. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Egészen addig nem volt lelkiismereti problémám, ameddig el nem olvastam ezt részt. Mindig is úgy tekintettem a szexualitásra, hogy az két emberre tartozik, akik egymással szeretnék leélni az életüket, nem pedig minden este/buliba mással... A szüleim nagyon vallásosak, és mikor édesanyámnak elmondtam, hogy nem vagyok szűz, nem mondott semmi rossz dolgot, sőt mondta, hogy forduljak hozzá, ha van valami probléma. A védekezés nem tudom, hogy jön ide, de tablettát szedek (de ez más sokkal korábbi dolog, hormonproblémára kaptam). Amint mondtam, sem összeházasodni, sem összeköltözni nem tudunk, szóval amit tehetünk az az, hogy lemondunk erről a dologról pár évre... Ezt hogy hozzam fel a barátomnak? "Mostantól nem szexelhetünk, mert halálos bűn"? Össze vagyok zavarodva...
2018. máj. 14. 13:31
 6/50 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem Isten nem önkényesen osztogatja a parancsait. Nem azért tiltja a házasságon kívüli szexet, mert el akar venni valami jót, hanem mert a gyermeket védi. A szex gyermeknemzést szolgál, bármennyire is vált el a két fogalom egymástól, mióta ezerféle védekezési mód van. Szóval Istennek ez a parancsa biztos vagyok benne, hogy a gyermekekért van. Gondolj csak arra a millió és millió magzatra, akit az anyja öletett meg a saját méhében. Ez már önmagában elég kell legyen ahhoz, hogy meghajoljunk Isten akarata előtt. De nem szabad elszakadni attól a ténytől sem, hogy abban az időben, amikor a parancs íródott, hogyan állt az emberiség védekezés terén és hogyan áll most. És attól sem, hogy régen a szexxel mondjuk olyan 20 éves korukig kellett várniuk az embereknek, vagy még addig se, hiszen teljes értékű felnőttként tudtak boldogulni. Most mikor áll meg a maga lábán egy fiatal? 25-30 éves korára. Ez azt jelenti, hogy 10-15 év pokoli elfojtásban lesz része. Ettől persze még a gyermeknek biztos háttér kell: anyagilag, érzelmileg. Ha ez meg van, Isten nem hinném hogy problémázna a szexen. Biztos vagyok benne, hogy nem a papírt nézni, bár tény, hogy a házasság nem pusztán papír. Akkor is azt gondolom, Isten törvénye nem önmagáért van ebben az esetben sem, hanem azért a pici emberért. Ha most jelen helyzetben megfogannál, mi lenne a baba sorsa? Fel tudnátok nevelni? Ha a párod beijedne és lelépne, van olyan családi háttered, ahol teljes értékű életet élhetnél a gyermekeddel? Ha igen, akkor szerintem már felesleges elfojtani a szexualitást. Természetesen semmire nincs garancia, de Isten logikájával nézve ezért bűn minden egy éjszakás kaland vagy megcsalás vagy elköteleződés nélküli szex, érzelmek nélkül. Hidd el, a nagy Teremtőt csak az a kiszolgáltatott kis emberke érdekli. Nem tudom, ezt miért nem hangoztatják sosem hívő körökben?

A védekezés sosem 100%-ig biztos. A gumi nekem állandóan kiszakadt, hormonokkal inkább nem bombáztam magam, a megszakítás meg tudjuk mennyire nem 100%. Régebben azt mondtam volna, szex nem lehet házasság nélkül, mert a Bibliában benne van. Most inkább azt mondom, Istent igazából egész biztosan a baba biztonsága érdekli és ha az meg van papír nélkül is, kétlem hogy problémázna rajta. Persze én nem vagyok Ő, de Jézus Krisztus megdöbbentett már nem egy törvényeskedőt a válaszaival, szóval simán el tudom képzelni, hogy ez a gondolat tőle való.

2018. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 ede1219 ***** válasza:
23%
Elmész a templomba és meggyonod, a pap kiszab néhány miatyánkot, és folytathatod.
2018. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
58%

Azt írtad a barátod is hívő. Ha tényleg így van tudnia kellett volna hogy házasság előtt a szex bűn. Továbbá ha tényleg hívő meg kell hogy értse, várnotok kell a házasságig.

Nem bántásból mondom, de nem tudom hogy kaptál vallásos neveltetést ha ezt nem eddig nem tudtad. Eléggé köztudott hogy keresztény vallás szerint csak házastársak között lehet szex.

2018. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
67%
Tovább megyek: az Ószövetségben a házasság annyi volt, hogy a pasi bevitte a lányt a sátorba és elvette a szüzességét. Ezután nem csináltak úgy, mintha misem történt volna, ennyi elég volt ahhoz, hogy Isten házasnak tekintse őket. Az, hogy közben a kultúrák hogy változtak, az csak az emberi oldal. Ebben az esetben sem szolgált semmi mást az egész, csak a megfoganó gyermek érdekeit.
2018. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy ezt kifejtetted, nagyon érdekesnek és elgondolkodtatónak tartottam! A párommal már a legelején tisztáztuk, hogy mivel nagyobb bűnnek tartjuk a házasság előtti szexnél az abortuszt (mivel a Biblia kijelenti, hogy mikor a petesejt és a hímivarsejt egyesül, már egy személyről beszélünk), vagyis a gyilkosságot, természetesen abban az esetben összeházasodnánk, és (bár szülői támogatással), de felnevelnénk a picit. Én abban biztos vagyok, hogy a mostani párom az igazi, ez már az élet számos területén bizonyítást nyert. Azzal én is egyetértek, hogy a szex két emberre tartozik, hiszen nagyon nagy fokú kitárulkozás, és azzal nem értek egyet, ha valaki egyéjszakás kalandokba, érzelem nélküli szexbe bocsátkozik. Köszönöm még egyszer!
2018. máj. 14. 13:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!