Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a teendő abban az esetben,...

Mi a teendő abban az esetben, hogyha megtértem, de vétkes vagyok továbbra is? (Házasság előtti szex, paráznaság)

Figyelt kérdés
A szüleimtől vallásos neveltetést kaptam, de hál istennek nem voltak sem szigorúak, sem bigottak, végig szabad akaratot hagytak nekem (csakúgy, mint Isten). Körülbelül egy fél éve járok közösségbe, és templomba rendszeresen, de amint mondtam, már kiskorom óta szerepe van a vallásnak az életemben. Próbálok Isten tanításai szerint élni, azonban ma a Bibliában egy olyan részre bukkantam, miszerint a házasság előtti szex, paráznaság halálos, megbocsáthatatlan bűn. Én 2 éve vagyok a barátommal, fél év után feküdtünk le (neki én voltam a 2. lány, nekem pedig ő az első). Nagyon szeretjük egymást, abszolút egymással tervezzük az életünket, ő is hívő. Az összeköltözés is szóba került már, de mivel én 20, ő pedig 23 évesek vagyunk, mind a házasság, mind pedig az összeköltözés nem egy túl könnyen kivitelezhető dolog. Mit tegyünk? Szeretnék Isten akarata szerint élni, és úgy érzem, vétkes vagyok, de a múltat már nem tudom megváltoztatni. Azért furcsállom ezt, mert mind a szüleim (akik nagyon vallásosak) nem vártak a szex-szel házasságig, sem az a pap, aki nálunk prédikál (fiatal, persze azóta már házasok a feleségével). Mit tegyek? Nagyon rosszul érzem magam. 20/L
2018. máj. 14. 12:31
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező! Dicséretes a buzgalmad, de arra figyelj, hogy ha a törvény megtartása által akarsz Istennél kedves lenni, akkor köteles vagy a teljes mózesi 613 törvényt megtartani. Egy újjászületett keresztény a szeretet törvényében jár, a megszentelődésben. Javasolt az apostoli leveleket tanulmányozni, megérteni (először a pogány keresztényeknek szólót). Római levél, Galata levél.

Ha a törvény által akarsz megigazult lenni, az csak átokkal fog járni. Dicséretes, amit akarsz csinálni, de ez csak a gyötrelembe vezet. Hosszú út áll előtted, míg a törvénytől a kegyelemig eljutsz és meg is érted, hogy mi miért van. Támaszkodj a Szentlélekre, kérj szívből értelmet Istentől és segíteni fog. Olvasd el még Jakab levelét is

2018. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

Református vagyok, úgy tudom, hogy csak a katolikusoknál szokták meggyónni a bűneiket.

Azért nem tudtam róla, mert egyrészt sokáig tabu volt ez a téma, vagy legalábbis nem beszéltünk róla. Mikor barátom lett, olyan szépen alakultak a dolgok, sőt még a szüleim is támogattak, kedvelték a páromat. Mikor szóba jött, hogy már megtörtént, anya mondta, hogy ők is lefeküdtek apával korábban, mert ők tudták, hogy együtt akarnak élni, csupán szegények voltak és ők is egyetemisták.

2018. máj. 14. 13:51
 13/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! Én azt nem értem, hogy miért lenne gyötrelmes, ha kb. egy éven belül hozzá megyek ugyanehhez az emberhez? Mi fog változni? Én értem, hogy a teljes üdvözüléshez be kell tartani Isten törvényeit, és ha hiszek, akkor nem nyűgnek, hanem magától értetődőnek fogom venni ezeket, és megértem Isten akaratát... de tényleg nem értem, hogy mi ezzel a baj, ha jövőre megházasodunk, ergo egymással tervezünk élni?
2018. máj. 14. 13:53
 14/50 A kérdező kommentje:
Szóval most az lenne a helyes lépés, ha lemondanánk erről a dologról? Egyébként igen, a barátom is vallásos, hisszük, hogy Isten létezik, olvassuk a Bibliát és járunk közösségbe, de nem tudom... az intimitás olyan magától értetődő dolog, hogy már nem tudom enélkül elképzelni a kapcsolatunkat, és szerintem már ő sem. Lehet, hogy pont ez vezetne konfliktushoz...nem?
2018. máj. 14. 13:56
 15/50 ka.ka.o ***** válasza:
0%

Szia! Azt írod, a paráznaság megbocsáthatatlan bűn. Tudom, hogy régen a házasságtörésért megkövezés járt, és a paráznaság valóban súlyos bűn. De nem megbocsáthatatlan.


Az 1Korintusz 6:9-11 (olvasd el) több bűnt is felsorol (bálványimádás, házasságtörés, részegség, és konkrétan a paráznaságot is említi), és azt mondja róluk, hogy az ilyenek nem örökölhetik Isten királyságát. De a 11. versben ezt írja: "Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak titeket, megszenteltek és igazságosnak nyilvánítottak benneteket..." A korintuszi gyülekezetből némelyek paráznaságot követtek el. Elvetette őket Isten? Nem, hanem azt írja, hogy 'tisztára mosták' őket. Változtattak, elhagyták a bűnt, és a lelkiismeretük tiszta lehetett Isten előtt.


Vagy ott van Dávid esete, aki házasságtörést követett el Betsabéval (2Sámuel 11. fejezet), de Isten később - mert Dávid megbánta (erről ír az 51. zsoltár) - mégis úgy beszélt róla, mint aki "csakis azt tette, amit helyesnek [Isten tart]" (1Királyok 14:8).


Az Ezékiel 33:14-16 pedig ezt írja:

"És ha azt mondom a gonosznak: ’Biztosan meghalsz’, de az felhagy bűnös viselkedésével, és azt teszi, ami jogos és igazságos,  visszaadja azt, amit zálogba vett, megtéríti, amit elrabolt, és azok szerint a rendeletek szerint jár, melyek élethez vezetnek, nem követve el gonoszságot, akkor biztosan élni fog. Nem hal meg.  Egyetlen bűnét sem rovom fel neki. Mivel azt tette, ami jogos és igazságos, biztosan élni fog."


Világos, mit kell tenni: elhagyni a bűnt, és nem kell attól félned, hogy megbocsáthatatlan, amit tettetek.


Az 1Tesszalonika 4:3-8 (ezt is elolvashatnád) világosan leírja, hogy Isten azt akarja, hogy ne kövessünk el paráznaságot, beszennyezve ezzel magunkat, hanem azt akarja, hogy szentek legyünk, és uralkodjunk a nemi vágyainkon.


Bár eddig ezt nem alkalmaztátok a pároddal, nem jelenti, hogy már nem is vagytok rá képesek, nem vagytok reménytelenek. Ezt Jézus egyik szemléltetése (Máté 21:28-32) tökéletesen elmagyarázza. Isten most is azt AKARJA, hogy megfogadjátok a parancsait.


_

_

__________________________________


A 2Mózes 22:16 leír egy lehetséges megoldást, mit tehetnétek:


1. házasodjatok össze.


Még lehetséges lehetőségek, amit tehettek:


2. Önuralmat gyakoroltok, és vártok a szexszel a házasságig (kockázatos, vajon menni fog?)


3. Elhagyjátok egymást, szakítotok (fájdalommal jár... de ezzel a bűnnel felhagytok)


4. Folytatjátok a bűn elkövetését (ez Isten ítéletét vonná maga után - Héberek 13:4; Jelenések 21:8)

_________________________________

_

_


És az, hogy mások mit tesznek, tényleg nem mérvadó. Hisz ha van előtted 3 babszem, és arra 41 ember mondja, hogy ott 9 van, az még akkor is 3 marad, a bűn pedig bűn. Nem kell követned mások rossz példáját (2Mózes 23:2).


Egyébként nyagyon dícséretes, hogy Isten akarata szerint akartok élni!:) Ő is ezt akarja. Tudtad, hogy ezzel tulajdonképpen azt bizonyítod neki, hogy szereted? "Mert ha szeretjük Istent, megtartjuk a parancsolatait" (1János 5:3). Biztos lehetsz benne, hogy ennek örül, ahogy egy apa is a gyermekének (Példabeszédek 27:11). Abban is biztos lehetsz, hogy ha megfogadjuk Isten parancsolatait, az mindig a javunkra válik (Zsoltárok 1. fejezet; Példabeszédek 3:5-7, 11-15; Ézsaiás 48:17,18; Lukács 11:28)


A döntés a tiétek! (5MÓZES 30:19)

2018. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
22%
Ingyen is lehet házasodni. Hétközi, polgári házasságkötés esetén.
2018. máj. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

Nagyon kétes érzéseim vannak, miután elolvastam a kommentedet!:) Miért akarná Isten, hogy szakítsunk? Komolyan, körülbelül belehalnék, ha elveszítenem a másik felemet.

1. házasodjatok össze.

Ha már egyszer erre adnánk a fejünket (amint mondtam 1 éven belül tervezzük), akkor nem emiatt tennénk, hanem mert "megérett" a kapcsolat erre. Ebben az esetben kényszeredett a dolog, nem a mi döntésünk lenne.


Még lehetséges lehetőségek, amit tehettek:


2. Önuralmat gyakoroltok, és vártok a szexszel a házasságig (kockázatos, vajon menni fog?)

De ha eddig csináltuk, és nem volt rossz, hogy bánhatnám meg? Szeretem a páromat, ő a másik felem...


3. Elhagyjátok egymást, szakítotok (fájdalommal jár... de ezzel a bűnnel felhagytok)

Szerintem Isten se akarná, hogy ilyen bánatban legyen részünk. És a következő kapcsolatom egy hívő fiúval szerinted milyen lenne? Én is rosszabbul érezném magam, hiszen ő lenne a 2. férfi az életemben... Lehet el is ítélne a következő társam.


4. Folytatjátok a bűn elkövetését (ez Isten ítéletét vonná maga után - Héberek 13:4; Jelenések 21:8)

Nyilván ezt sem szeretném, mert igyekszem Isten tanításait követni...

2018. máj. 14. 14:37
 18/50 A kérdező kommentje:
Piszok nehéz ez a dolog. És akkor a szüleim (akik nem mellesleg presbiterek) olyan rossz emberek lennének, csak mert lefeküdtem a házasság előtt???
2018. máj. 14. 14:39
 19/50 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nem világos még mindig, hogy a véleményünkre vagy kíváncsi, vagy a vallási nézetekre. Utóbbi mint látod elég egyértelmű.


Többen leírták miért nem igazán működhet ez a mai korban. Neked is van egy saját véleményed erről. Hiába írnám, hogy egyébkent én is ezzel értek egyet, hogy amit tesztek az így van rendjén, ha egyszer te a vallásos nézetekre vagy kíváncsi, nem mondhatja neked senki, hogy igen rád ezek nem úgy vonatkoznak mint a többi vallásos emberre, hiszen ez nem lenne igaz.


Ezért írtam, hogy a lelkiismeret igen hasznos tud lenni ilyenkor. A fogamzásgátlásról meg azért írtam mert az egyház szerint szintén bűn. Érted, hogy nem szerintem... Csak ha már amiatt most lett bűntudatod hogy szexelsz mert ezt olvastad, akkor mi lesz ha eljutsz ahhoz a fejezethez ahol kiderül, hogy nem is védekezhettél volna... Engem nem kell meggyőznöd róla, hogy milyen okból meg hogyan mit csinálsz, és az az igazság, hogy tök mindegy ki mit mondana, szerintem úgy is érzed, hogy emiatt nem fogsz ezen változtatni. Ha kimaradt volna, akkor a vallás szerint maszturbálni is bűn, szóval nem tudom hogyan képzelnéd el így kettőtök jövőjét. A házasság templomi esküvőt jelent. De mitől lenne ez megoldás számotokra, ha még nem akartok gyereket, nem élnétek kevésbé bűnös életet mint most.


Ha szimplán a véleményem érdekel, szerintem a házasságon kívüli szex a megcsalást jelentené, nem pedig azt ahogyan értelmezik a vallás szerint, és tök mindegy mikor házasodtok össze ha szeretitek egymást. De nem mondhatom, hogy azért mert én így gondolom így is van...

2018. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Mindent meghallgatok!:)

Köszönöm szépen, ez nagyon jó válasz volt. :)

2018. máj. 14. 14:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!