Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért hisznek mindenféle...

Sokan miért hisznek mindenféle természetfeletti lényben, hogyha Istenben nem hisznek?

Figyelt kérdés
Szellemek, ufók, különféle természetfeletti szörnyek. Miért hisznek ezekben, hogyha Istenben már nem képesek hinni? Aki képes minden marhaságban hinni, az miért nem hisz Istenben?
2018. máj. 16. 12:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
71%
Egyéni ízlés kérdése, hogy ki melyik marhaságot képes magáévá tenni. Ők a szellemek, te Istent, ennyi.
2018. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Jelen állás szerint több ufót láttunk, mint Istent.

Ufókat még elég komoly pilóták is láttak, akik máig nem tudják hova tenni a dolgot.

2018. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mansour ***** válasza:
100%
Csak szólok, hogy az ufó azonosítatlan repülő tárgy, nem pedig természetfeletti lény. :)
2018. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Mivel MA MÁR mindenkinek joga van abban hinni, amiben csak akar. Beléd az istent vasalták be már kiskorodban, kitörölhetetlenül - más meg nem kapott ilyen nevelést.
2018. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
A hit nem egy tudatosan irányítható dolog. Ezért hisz mindenki másban, és ez tök normális. Ráadásul mindre rá lehet fogni, hogy van ráutaló bizonyíték. Én agnosztikusként a Bibliát meg a "Rózsi néni előtt megjelent Szűz Mária"-t ugyanúgy nem tartom bizonyítéknak, mint azt, hogy lefényképezték a jetit vagy a Loch Ness-i szörnyet. Ugyanannyira "marhaság" nekem mind a kettő.
2018. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1) Isten "elcsépelt", "unalmas", de egy ufo / karma / horoszkóp "izgi", és "exotikus".


2) Isten azt akarja hogy neki szenteld az életedet, és vállald ennek a nehézségeit az üdvösségért cserébe. A horoszkóp / jós / ufo / karma meg nem vár el tőled semmit.

2018. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A horoszkóp / jós / ufo / karma meg nem vár el tőled semmit."

Egy nagy fenét. Látszik, hogy pl. a karmáról nem is hallottál.

Az ezoterikus dolgok éppen olyan titokzatos hatásokat produkálnak, mint az istenhit.

2018. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


Akkor úgy fogalmazok hogy a karmának azon formája, ami nyugaton elterjedt. Általában ugyanis olyan emberek hivatkoznak a karmára akik valami ilyesmit mondanak hogy "annyi jót tettem másokkal, hogy valami jó velem is csak fog már történni".

2018. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Sokan miért hisznek istenben/istenekben, hogyha az asztrológiában, telepátiában, aurában, csakrákban, a fejünk felett repkedő földönkívüliekben nem? A bizonyíték mindegyikre ugyannyi...
2018. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az UFO nem természetfeletti lény.A többi meg lelki igény.

Mondjuk én még UFO-t se láttam.

2018. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!