Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan aki több vallást követ?

Van olyan aki több vallást követ?

Figyelt kérdés
Ott van például cristiano ronaldo aki keresztény, de buddha szobor van a kertjében és ramadán alkalmából "üdvözölte" a muzulmánokat.

2018. máj. 18. 14:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Az semmit nem jelent, hogy buddha szobor van a kertjében, az sem, hogy ramadankor üdvözölte a muszlimokat. Egyszerű udvariassági gesztus.


Egyébként a japánok általában ilyenek, egyszerre buddhisták, és sintóisták is.

2018. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És egy kereszténynek miért vannak Buddha szobrai?
2018. máj. 18. 14:30
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

"...egy kereszténynek miért vannak Buddha szobrai?"


Nekem akt szobraim vannak, pedig fel vagyok öltözve!


Ez körülbelül a nap (hét(?)) leghülyébb kérdése!

2018. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

#2, en is keresztény vagyok, és nekem is van egy picike, mert ajándékban kaptam egy nem keresztény barátnőmtől, akit nem fogok azzal megbántani, hogy kidobom. :)


Ez tényleg hülye kérdés. :) De ha már itt tartunk, mért van egy csomó nem katolikusnak rózsafűzér a kocsijában?

2018. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

"És egy kereszténynek miért vannak Buddha szobrai?"

Mert Ronaldo kultúrkeresztény, nem pedig hívő keresztény. NEm hogy töb vallást követ, feltehetően hívő módra egyiket sem követi

2018. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
*több
2018. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ mennyire veszi komolyan, hiszen a legtöbb vallás nyilván kizárja egymást. Olyat például el tudok képzelni hogy egy zsidó követi a keresztyén vallást is egyben, hiszen a kettő nem zárja ki egymást, legfeljebb nehéz lesz olyan zsidó közösséget találnia ami elfogadja.


Érdekes hogy vannak olyan országok mint Burkina Faso, ahol a lakosság egyik része muszlim másik része keresztyén, viszont "másodvallásként" mindenkinek van természetvallása is. Hogy ezt a helyzetet hogy oldják fel magukban az ottaniak azt nem tudom.

2018. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Az egész keresztény ószövetség arról szól, hogyan imádott nemlétező más isteneket a kiválasztott nép, hogyan tévelyegtek és szenvedtek emiatt. Egy kereszténynek semmilyen isten ábrázolásra (kép, szobor) nincs szüksége a hitéhez. Isten egyértelművé tette a 10 parancsolatban:

"Én, az ÚR vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából.

Ne legyen más istened rajtam kívül!

Ne csinálj magadnak semmiféle bálványszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön vagy a föld alatt a vízben vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az ÚR, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok! Megbüntetem az atyák bűnéért a fiakat is három, sőt négy nemzedéken át, ha gyűlölnek engem. De irgalmasan bánok ezer nemzedéken át azokkal, akik szeretnek engem és megtartják parancsolataimat."

Nyilván van aki több vallást követ és vannak bálvány szobrai is, de ezek utálatosak az egyetlen, élő, igaz Isten előtt.

2018. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
CR csak toleráns, és tetszenek neki a keleti dísztárgyak. Nyilván ha nagyon szigorúan nézzük, akkor rá lehet húzni a bálványimádást, vagy a hitehagyást, de szerintem a kereszténység nem arról szól, hogy az ember tökéletes legyen.
2018. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
#4: a rózsafüzér az csak katolikus jelkép?
2018. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!