Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan aki több vallást követ?

Van olyan aki több vallást követ?

Figyelt kérdés
Ott van például cristiano ronaldo aki keresztény, de buddha szobor van a kertjében és ramadán alkalmából "üdvözölte" a muzulmánokat.

2018. máj. 18. 14:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

#10, igen, katolikus, bár az anglikánok is használják, de főleg katolikus. A többi protestans felekezet határozottan elutasítja a rózsafűzért.


Amúgy engem nagyon nem érdekel, hogy kinek milyen szobor van a kertjében, vagy mit aggat a visszapillantó tükrére.

2018. máj. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%
Igen, én egyszerre vagyok református és iszlám vallású is. Meg egy kicsit sátánista is, de azt nem annyira. Csak vicceltem, hála istennek ateista vagyok.
2018. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Aki több vallást követ, annak igazából nincs is saját vallása. Aki pedig egyveleg vallású akar lenni, az mind a szcientológusoknál köt ki! L. Ron Hubbard megalkotta ennek az egyveleg vallásnak az alapját!
2018. máj. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Lux morulus ***** válasza:
24%

10 #,11#


A rózsafüzér is csak egy átvett dolog a kereszténységben.

2018. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%
és mégis honnan vette át a kereszténység a rózsafüzért??
2018. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Lux morulus ***** válasza:
65%

Persze, hogy nem tudja az, aki azt gondolja, hogy a kereszténység a föld első, és utolsó vallása.


Ha visszább nézel a kereszténységnél, akkor majd megtudod.


Sok vallás vett át dolgokat az előzőektől. Ebben a katolikus egyház vérprofi.

2018. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan aki tényleg szisztematikusan több vallást követ nem nagyon van. Az aki ebből is csemegézik, meg abból is, általában egyik vallást sem veszi véresen komolyan. Ami a példádat illeti:


1.) A Buddha szobor mára dísztárggyá vált, hacsak nem épített szentélyt is köré a kertjében ahol riuálékat végez, semmiféle vallásos háttere nincs. Persze ha te fundamentalista vagy, akkor értem miért szúrja a szemed, de (szerencsére) a keresztények többsége sem az.


2.) Az hogy üdvözölte a muszlimokat ramadán alkalmából (gondolom könnyű böjtöt és hasonlókat kívánt), az természetes, mondhatnám alapvető illedelmességi gesztus. Én vallásos zsidó vagyok, de ez nem akadályoz meg abban, hogy boldog karácsonyt, kellemes husvétot, stb... kívánjak a barátaimnak, és az eladót a boltban sem oktatom ki, hogy "én nem ünneplem...", hanem szimplán megköszönöm, és viszont kívánom. Igen, mindezt kipával a fejemen. :D

2018. máj. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
39%

Én sehol se hallottam hogy Keresztény ember lenne.

Nyilván azért csinálja hogy felvágjon szerintem gőze nincs hogy mi a különbség Jézus Krisztus és Buddha között.

Van pénze szóval bármit megvehet...

2018. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ott volt pl. Géza fejedelem.

De Koppányról is mondják, hogy meg is volt keresztelve...


És akkor már nem is beszéltünk ennek a dolognak a mai megnyilvánulásairól (mert van... gyengébb idegzetűek ne olvassanak tovább!!!)


.

.

.

.


A korabeli sámános ősmagyar vallás és a kereszténység keverékéről. Bezonyám, sokan művelik! Elég csak utánanézni az "arvisura"-nak.

- Jézust a magyar Szent Koronával koronázták meg URUK (!!!) város királyává, és társai...

2018. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Buddgizmus nem mondja ki hogy nem követhetsz más vallást sőt Buddha arra kérte taniványait hogyha ugy van akkor kérdőjelezzék őt meg. A keresztenység az iszlám és a zsidó vallás nem hajlando más vallással meglenni mármint azt tanitják hogy övék az egyetlen igazság, buddhizmus nem feltételezz ilyesmit magáról. Bár szerintem ha meditalsz még jobban elmerülsz istenben mint az imával de ez csak az én tapasztalatom.
2018. máj. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!