Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még is hogy van ez? Mi is...

Még is hogy van ez? Mi is vagyok én akkor?

Figyelt kérdés

Na pontosan ha megkérdezik milyen vallású vagyok nem tudok rá válaszolni mert én magam sem tudom.Itt most nem a Katolikus illetve a Reformátuson van a hangsúly.

Na az van,hogy én hiszek istenbe de inkább félek tőle,hogy ha nem hiszek tönkre teszi az életem ezért nem akarok semmi rosszat mondani róla.A sorsban és a karmában hiszek.A biblia és Jézus meg az efféle számomra (elnézést) baromságok csupán kitalált történetek.Vannak jó és érdekes történetek és vannak amik számomra felháborítóan hülyeségek.

De istenbe úgy érzem muszáj higgyek mert félek ha nem akkor valami rossz lesz velem.A sors és a karma az amiben fixen hiszek.Illetve számomra se a pokol se a mennyország nem létezik inkább a reinkarnáció az amit még el is tudok képzelni hinni.

Akkor én most ateista vagyok?Vagy keresztény?Vagy milyen vallású?

18/L



2018. máj. 25. 11:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


A helyes válasz: "én a sorsban és a karmában hiszek."


Amúgy nagyon ellentmondásos a gondolatmeneted, hiszen ha ezekben hiszel, akkor felesleges félned, mert már minden úgyis el van döntve, és te ezen úgysem változtathatsz...


Vagyis nem kell félned attól, hogy Isten tönkre teszi az életed, mert az már eldöntött tény a te hited szerint, hogy mi lesz veled, tehát nincs senki aki ezen változtatni tudna attól függően, hogy te hiszel benne vagy sem. :-)


Én azért azt tanácsolom, hogy 2 nagyon rövid kis írást olvass el, mindkettő egy-egy levél: egy ókori görög orvos írta őket a barátjának arról, hogy mit látott és hallott, és ő ezek alapján miben hisz.


Az egyik címe: Lukács evangéliuma, és itt találod: [link]


A másiik címe: Apostolok cselekedetei, és itt találod:

[link]


Szertintem nagyon érdekes és izgalmas olvasmány mindkettő, egy este elolvasható...


Üdv. Péter

2018. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A nép hiteője ***** válasza:
39%

Mondd azt, hogy pszichikus vagy. xd


A valosagban nincs elo hited. A hinni ige azt jelenti, hogy beleszilardulni valamibe. Te csak elfogadod a pszicheddel, hogy lehetseges valamilyen isten letezese, de nem hiszel szilardan semmiben a sziveddel. A bibliai hit ott kezdoddik amikor valami lehetetlen kell elfogadni.


"Credo qia absurdum est"

Hiszem mert mert lehetetlen.

2018. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%

Hívő vagy, de nem megnevezhető a vallásod.

A reinkarnációnak, karmának, sorsnak és egyéb spirituális cuccoknak ugyanannyi a valóságalapja eddig mint a keresztény vagy bármelyik istennek (zéró), de a te hited a félelem táplálja, ami egyáltalán nem egészséges, ennél még a kereszténység is jobb lenne, pedig az is elég hülye döntés.


18/F

2018. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Mansour ***** válasza:

A leírtak alapján semmiképp nem vagy ateista, és keresztény sem. Babonás vagy és reinkarnáció-hívő. Ennek kellene együtt járnia, de előfordul, még a keleti "autentikus" reinkarnáció hívőknél is. :)

Nem tudom egyébként mennyit tudsz a karmáról és a reinkarnációról, ezek elsősorban a hinduizmushoz és buddhizmushoz köthető fogalmak. Javaslom, hogy tanulmányozd, mit tanítanak erről ezek a hagyományos vallások!

2018. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Mansour ***** válasza:

Bocsánat:

Ennek NEM kellene együtt járnia

2018. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
28%

Az én hitem szerint te antikrisztusi vagy. (Mindenki, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus...)

Nem bántásból írom, egyszerűen válaszoltam. Az sem meglepő, hogy a Bibliát azért a biztonság kedvéért leszóltad. Te nem hinni akarsz igazából, hanem a Bibliát tagadni, bár annyira még nem tudtad magad átverni, hogy Istent is tagadd. Később már ez is menni fog :( HA nem írtad volna a korod, akkor is kitaláltam volna, hogy 20 év körüli vagy inkább alatti vagy

2018. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
33%

Én katolikus vagyok, hiszek Istenben, Jézusban.

Engem ennek ellenére (naponta imádkozok) tönkretesz, félek ha nem imádkoznék Hozzá többé akkor végleg “kicsinálna”.

Ilyenkor mindig azt mondják, Isten próbára teszi az embert, a hitét. Engem már születéstől kezdve ellehetetlenít. Isten vagy a sors nem tudom. Jelenleg már kikészültem attól, hogy nem érzem segítene, hiszen napról napra rosszabb az életem. Mindazonáltal félek hit nélkül élni.

2018. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
34%

Utolsó vagyok, lemaradt:

Szerintem te a sorsban hiszel. A leírtak alapján nem őszinte az Isten felé tanúsított hited, hiszen a félelem miatt érzel csupán így. Hiszel a reinkarnációban, kissé buddhizmus szerű gondolataid vannak.

2018. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%

Ez alapján nem vagy vallásos, csak hiszel egy-két dologban.

Viszont az nem túl egészséges hogy bármiben is félelemből hiszel, ez csak megmérgezi az életed.

Az már egy jó kezdet hogy a Bibliáról látod hogy csak mese, de ugyanezen a vonalon haladva csak el kell jutnod addig is, hogy a Bibliában lefestett szadista, bosszúálló istenkép is épp annyira mese. Ha létezik is valamilyen isten, az ott leírt, önmagának és a valóságnak is ellentmondó figurának semmi köze hozzá, felesleges ezen paráznod ;)

2018. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Véletlenül se akartam a bibliát leszólni ez csak az én véleményem :) Nem ítélem el azokat akik hisznek benne és szeretik csak azokat akik másokra akarják erőltetni és elítélik és ócsárolják azokat akik nem hisznek benne. :)
2018. máj. 25. 14:33
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!