Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még is hogy van ez? Mi is...

Még is hogy van ez? Mi is vagyok én akkor?

Figyelt kérdés

Na pontosan ha megkérdezik milyen vallású vagyok nem tudok rá válaszolni mert én magam sem tudom.Itt most nem a Katolikus illetve a Reformátuson van a hangsúly.

Na az van,hogy én hiszek istenbe de inkább félek tőle,hogy ha nem hiszek tönkre teszi az életem ezért nem akarok semmi rosszat mondani róla.A sorsban és a karmában hiszek.A biblia és Jézus meg az efféle számomra (elnézést) baromságok csupán kitalált történetek.Vannak jó és érdekes történetek és vannak amik számomra felháborítóan hülyeségek.

De istenbe úgy érzem muszáj higgyek mert félek ha nem akkor valami rossz lesz velem.A sors és a karma az amiben fixen hiszek.Illetve számomra se a pokol se a mennyország nem létezik inkább a reinkarnáció az amit még el is tudok képzelni hinni.

Akkor én most ateista vagyok?Vagy keresztény?Vagy milyen vallású?

18/L



2018. máj. 25. 11:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el logikusan a teremtés történetben illetve az egész biblián

:"D

2018. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Ezek szerint keresztény nem vagy, és ateista sem. Talán felekezeten kívüli hívő.

Azon gondolkodtál már, hogy a bibliai csodák miért hihetetlenebbek, mint hogy egy láthatatlan, halhatatlan Isten megteremtette a világunkat, és valahogyan a kezében tartja a sorsunkat?

2018. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Mivel hiszel istenben ezért nem vagy ateista. Az ateizmus nem vallás, hanem egy gyűjtőfogalom minden olyan elképzelésre aminek valamilyen isteni lény nem része. Ugyanúgy ahogy a teizmus is egy gyűjtő fogalom minden olyan elképzelésre aminek isten része. A theosz görög szó istent jelent. A teista személy az isten hívő. Az a a fosztóképző, tehát az ateizmus isten nélküliséget jelent magyarul, nem többet.

A vallás az egy eszme, aminek meghatározott erkölcsi szabályai, rituáléi, világról alkotott elképzelései vannak. A vallásoknak általában meghatározó eleme az isten(ek)hez fűződő viszony, ám az, hogy valaki hisz-e isten(ek)ben vagy nem független attól hogy vallásos-e vagy sem. Nem minden ateista vallástalan és nem minden istenhívő vallásos.

A keresztény Jézust követő személy, ezen nincs mit ragozni.

2018. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!