Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még is hogy van ez? Mi is...

Még is hogy van ez? Mi is vagyok én akkor?

Figyelt kérdés

Na pontosan ha megkérdezik milyen vallású vagyok nem tudok rá válaszolni mert én magam sem tudom.Itt most nem a Katolikus illetve a Reformátuson van a hangsúly.

Na az van,hogy én hiszek istenbe de inkább félek tőle,hogy ha nem hiszek tönkre teszi az életem ezért nem akarok semmi rosszat mondani róla.A sorsban és a karmában hiszek.A biblia és Jézus meg az efféle számomra (elnézést) baromságok csupán kitalált történetek.Vannak jó és érdekes történetek és vannak amik számomra felháborítóan hülyeségek.

De istenbe úgy érzem muszáj higgyek mert félek ha nem akkor valami rossz lesz velem.A sors és a karma az amiben fixen hiszek.Illetve számomra se a pokol se a mennyország nem létezik inkább a reinkarnáció az amit még el is tudok képzelni hinni.

Akkor én most ateista vagyok?Vagy keresztény?Vagy milyen vallású?

18/L



2018. máj. 25. 11:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%

7!

Én 40 évig nem imádkoztam Istenhez és még sem csinált ki. Te egyáltalán nem ismered a Mindenhatót és az egyszülött fiát, Jézust. Istennek nincs szüksége olyanokra akik félelemből engedelmeskednek neki. Veled Sátán hitette el, hogy olyan az Isten amilyennek most gondolod. Isten nem terrorizál, nem fenyeget, nem gyötör, nem tart rettegésben. Ez mind Sátánra jellemző. Sátán azt akarja elérni azzal a lelki állapottal amiben most vagy, hogy még csak véletlenül se ismerd meg az igaz szerető Istent. Én javaslom, hogy mégis csak tedd meg és értsd meg, hogy ezek a rossz gondolatok amelyek megkötözve tartanak nem Istentől valók.

2018. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A válaszom a 7-nek szól.
2018. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hiszel Istenben, viszont mivel nem ismered/nem fogadod el Krisztust, így értelemszerűen van egy magad által kitalált sajátos istenképed. Te ijesztőnek képzeled el. Más meg mondjuk a természettel azonosítja. Mindkettő téves, de hát Jézus ismerete nélkül nem lehet ismerni Istent sem.

Keresztény semmiképp nem vagy. Szinkretistának mondanálak: szemezgetsz mindenhonnan, ami neked tetszik.

2018. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Mansour ***** válasza:
60%

"félek ha nem imádkoznék Hozzá többé akkor végleg “kicsinálna” "

Te is erősen babonás vagy...

2018. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

11-es Te Jehova tanúja vagy?

Mert én katolikus. Másképpen látom. Azért értékelem a válaszod.

(7-es vagyok)

2018. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Bocsáss meg, de teljesen káosz és zürzavar van a fejedben, és csupa ellentmondás!

Vegyük pl. ezt: "Na az van,hogy én hiszek istenbe de inkább félek tőle,hogy ha nem hiszek tönkre teszi az életem ezért nem akarok semmi rosszat mondani róla.A sorsban és a karmában hiszek.A biblia és Jézus meg az efféle számomra (elnézést) baromságok csupán kitalált történetek.Vannak jó és érdekes történetek és vannak amik számomra felháborítóan hülyeségek."


Miért hiszel (I)istenben? Miért félsz tőle? Mit hiszel róla? Miből gondolod, hogy létezik? Miért gondolod, hogy beleavatkozik az életedbe? Ha a Biblia, és Jézus számodra kitalált történetek, akkor miért hiszel Istenben? és Krisztusban nem? Miért (I)isten valóságos a számodra, Krisztus pedig nem?


Tehát:"Még is hogy van ez?" halvány fogalmad sincsen Istenről, de még istenről sincsen.

"Mi is vagyok én akkor?" - egy olyan egyén, aki semmit de semmit nem td Istenről, de ha már van benned némi érdeklődés az nagyon hasznos lehet a számodra. Kihatással lehet az egész életre - pozitívan!

2018. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
34%

Én megtévedt keresőnek neveznélek.


A megtévettség mai korunkban sajnos szinte természetesnek mondható.

Többnyire hiányzik az élő hagyomány, az alap ahonnan kiindulhat az ember. A tömegkkommunikáció, a gazdasági rendszer következményének látom a spiritualitás szélsőséges félreértelmezésének (mindkét irányba) virágzását.

Az egyik oldalon anti-teizmus a másikon lila ködös ezotériának nevezett katyvasz.


Közben úgy értem keresed a válaszokat. Valamire, te sem tudod mire, az egészre...


Keress tovább. Tudakozódj. Ne sorold be magad, még nincs mi alapján.


Csak izgalomkeltésképpen jelzem előre: Jézus tanítása és a hinduizmus nem mond ellent egymásnak. Ugyan arról tanítanak. (a reinkarnáció ugyebár hindi hitrendszer)

Hogy mi a pokol és mi a menyország majd magadban tudod értelmezni, ha eléggé megismerted a szent iratokat, és értelmezési lehetőségeiket. Addig nincs sok értelem minősíteni fogalmakat.

2018. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Csak szimplán paranoiás.
2018. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Alex Fly ***** válasza:

Simán belefér a New Age-be...

Annak pont ez a lényege: fogj egy csomó hitet/vallástés mindegyikből válogasd ki, ami tetszik; ami nem, azt vesd el.

2018. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2018. máj. 26. 14:01
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!