Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy állnak a vallások a...

Hogy állnak a vallások a tetováláshoz?

Figyelt kérdés
Melyik vallás utasítja el a tetoválást? Amiről eddig hallottam, hogy az iszlám vallás elutasítja, de nem tudom ennek mi a valóságalapja.

2018. máj. 25. 21:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Alapból sehogy, mivel sem a Koránban, sem a Bibliában nincs direkt említés bármilyen tetoválásról is.

Kisebb szekták vannak, akik ellenzik, mint pl Jehova Tanúi, de ez meg nem mérvadó az adott vallásra általánosságban nézve.

2018. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

A katolikusok és más történelmi keresztény felekezeteknek nincs ezzel problémájuk, egyes kisegyházak (szekták) tiltják.


Ferenc pápa véleménye az ügyben:

[link]

2018. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
A tiltják szerintem túlzás. Úgy mondanám, hogy nem ajánlják. Ennek a sok emberben mai napig élő, tetováltakkal szembeni előítélet az oka. Vigyázni kell az ilyen dolgokkal, hogy ne botránkoztasson meg egy keresztény másokat.
2018. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

Az új protestáns fordításban ezt olvassuk:


"Ne vagdossátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az ÚR!" (3Móz 19,28)


Hogy a kereszténység mit kezd ezzel az idézettel, arról a felekezeteket kell kérdezni.

2018. máj. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%

szoktam csodálkozni azokon az embereken, akiknek hatalmas kereszt van a mellkasukon, vagy ilyen szöveg, hogy I BELONG TO JESUS, meg szűz Mária képe, ahogy egy rózsakeresztet markol (már a kép abszurd, hogy foghatott volna rózsakeresztet) sokszor börtönben a horogkereszt mellé varratták. Attól, hogy az egész hátukat befedi egy kereszt tetkó, lehet belülről meg rohadnak.

Nem ítélkezek senki felett, az Isten dolga lesz, de nem fog megmenekülni a büntetése elől, csak azért, mert a keresztet magára varratta. Ez az én véleményem.

2018. máj. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

#4, igen, ez az új protestans fordításban van. A Károliban ez van:

"Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek. Én vagyok az Úr."

(3 Mózes 19:28)


Szent István Társulati fordításban így olvashatod:

"Halott miatt ne ejtsetek sebet testeteken, és ne vagdossátok be magatokat. Én vagyok az Úr. "

(Leviták 19:28)


A Káldi Neovulgáta ezt írja:

"Halott miatt testeteket be ne vagdaljátok, semmiféle jelet vagy bélyeget se csináljatok magatokra. Én vagyok az Úr!"

(Levitak 19:28)


Nem igazán értem, miért tettek bele az új protestáns fordítasba egy olyan szót, amit az ókori zsidók nem ismertek, de még ha a tetoválás szót is tesszük bele, nyilvánvaló, hogy "halott miatt" ne tedd ezt. Egyébként itt arról van szó, hogy a zsidók kezdtek átvenni egy pogány gyásszertartást, és magukat vagdosták és égették a bőrüket. A tetoválás pedig nem vagdosással vagy égetéssel készül. Mondjatkuk azt is, hogy a hegtetkó nem megengedett ilyen szemszögből, de a tintással semmi probléma nincs.

2018. máj. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

[link]

Nálunk ezek az irányadóak.

2018. máj. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utánanéztem. Vannak ún. hegtetoválások is.

"A hegtetoválásnál a bőrt éles tárggyal felkarcolják, a sebekbe hamut, agyagot, faszenet dörzsölnek, vagy maró folyadékkal kezelik, és ezt az eljárást addig ismétlik, míg kiemelkedő hegek nem keletkeznek. Ehhez a tetoválási módhoz tartozik az az eljárás is, amikor a díszhegeket ráégetik a bőrre."

Valószínű, hogy a tetoválásnak erre a fajtájára utalhat a vers.

2018. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%

"Vagy nem tudjátok, hogy testetek a bennetek levő Szentlélek temploma, akit Istentől kaptatok, és ezért nem a magatokéi vagytok?" (1Korintus 6:19)

Ha komoly vesszük a fenti idézetet a Bibliából akkor vigyázunk a testünkre, nem eszünk-iszunk mértéktelenül, nem dohányzunk, nem sebesítjük és bélyegezzük meg magunkat. Szerintem nincs jelentősége annak, hogy az említett 3Mózes 19:28-at hogyan fordítjuk, a mondanivalója az, hogy vigyázzunk a testünkre, a tetoválás pedig ezt nem segíti.

2018. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A kersztyének általában nem tartják tilosnal, csak felesleegesnek.
2018. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!