Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy állnak a vallások a...

Hogy állnak a vallások a tetováláshoz?

Figyelt kérdés
Melyik vallás utasítja el a tetoválást? Amiről eddig hallottam, hogy az iszlám vallás elutasítja, de nem tudom ennek mi a valóságalapja.

2018. máj. 25. 21:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

# 9

Pedáns "Ctr+C - Ctr+V" egy tetszőleges hittankönyvből :D.

2018. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"Nem igazán értem, miért tettek bele az új protestáns fordítasba egy olyan szót, amit az ókori zsidók nem ismertek, de még ha a tetoválás szót is tesszük bele, nyilvánvaló, hogy "halott miatt" ne tedd ezt"


>Minden fordítás egyben értelmezés is. Az új protestáns fordítás is egyértelműen elfogult volt. Ezért kell több fordítást használni, bár a legjobb az lenne, ha eredeti nyelven olvasnák az emberek a Bibliát.

2018. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A nép hiteője ***** válasza:
23%

Pogany es hitetlen szokas.

Jezus szerint a homlokszijainkat se szelesitsuk meg e s kontoseink peremet se nagyobbitsuk meg. Akkor tetkot se rkaassumk.

2018. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Jezus szerint a homlokszijainkat se szelesitsuk meg e s kontoseink peremet se nagyobbitsuk meg. Akkor tetkot se rkaassumk."


Miután sikerült elolvasni amit írtál (nem mindig könnyű), mi köze van a kettőnek egymáshoz? Amiről Jézus beszélt azt úgy nevezik mai nyelvben, hogy hivalkodás. Ha "ma" mondta volna Jézus, akkor úgy szólt volna, hogy ne vegyél 10-20 milliós autót, ne hordj vastag aranyláncot.


A tetoválások többségét nem hivalkodásból, gazdagságuk és társadalmi szerepük kihangsúlyozásából hordják az emberek.


Nekem speciel nem tetszik a tetkó, sose hordanék, de belemagyarázni a Bibliába, hogy tiltja, egyszerű ökörség. Sehol sem tiltja.

2018. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#12 jogos. A tipikus öltönyös, nyakkendős, jól fésült, frissen borotvált protestáns képbe nem fér bele a tetkó.


Egyébként a kopt keresztények szoktak tetovalni.

[link]

2018. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
A hívőknek miért kell különböző tilalmakat kitalálniuk?
2018. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Az iszlámban tilos.


Egy muszlima

2018. máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A nép hiteője ***** válasza:
40%

Azt aalitani, hogy sehol nem tultja ugyanolyan okorseg.

Zsido torveny tiltja es pedig balvanaimado nepek szokasa colt abban az idoben. Barmelsik vallasos zsodot megkerdezed 3 Mozes 19:28-ban a megbelyegzest tetkonak fogja mondani. Azert csak jobban osmereik a sajat anyanepvuket. Meg ha jincs is kapcsolatban balvanyimadassal akkor spiritualisan tisztatalanna teszi az e!bert.

2018. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A nép hiteője ***** válasza:
0%
Elnezest a hobakert
2018. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
#18, te elolvastad amiket írtam? A #6-os hozzászólás az enyém. Ha Bibliát olvasunk, nem árt ismerni a hátterét egy adott dolognak. Egyrészt itt vagdosásról és égetésről van szó, másrészt halott miatt, harmadrészt pedig nem vagyuk a mózesi törvény alatt.
2018. máj. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!