Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti behódolnátok a Djihad-nak...

Ti behódolnátok a Djihad-nak vagy meghalnátok a hitetekért?

Figyelt kérdés

2018. máj. 26. 20:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Ha nem hiszek egy vallásban sem, az is hitnek számít?
2018. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Inkább meghalnék harcban, de nem engedném, hogy valaki más rámkényszerítse a saját értékrendjét. De ez nem csak a vallásra igaz, hanem az élet minden területére.
2018. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos, de a hitetlenségemért igen. Ateistaként nem követnék egyetlen vallást sem úgy, hogy azt erőszakkal próbálják téríteni.
2018. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok de azt hazudnám hogy megtértem, egészen addig amíg meg nem szabadulok tőlük.
2018. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kzs ***** válasza:
82%

A Djihadnak semmiképp.

Ami pedig a hitemet illeti, hát adja Isten, hogy ne kerüljek abba a helyzetbe! De ha mégis, akkor igen.

Mert Jézus azt mondta, hogy aki elveszti az életét Őmiatta, megmenti azt.

Jó, tudom: könnyű most ezt mondani. De ha úgy adódna, nem lenne más választásom: az életemet adnám Jézusért.

2018. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én ma biztos nem tudnék meghalni érte.


Jézus úgy ment fel a keresztre, hogy otthagyta a biztos megélhetését és otthonát, 3 évig áldozatosan szolgálta az embereket, küzdött a fennálló társadalmi és vallási sztereotípiák és igazságtalanságok ellen, átélt sok támadást, köztük olyanokat, amikor meg akarták ölni.


Ez valahogy nem úgy megy, hogy ma imádsz lustálkodni, kényeztetni magad, meg tobzódni az élvezetekben, az önmegtagadást hírből sem ismered, holnap meg hagyod, hogy megkínozzanak, és meghalsz a hitedért.


Valahogy ehhez fel kell nőni, és nekem az is nehezen megy, hogy a családomban, a barátaim között itt és ma Magyarországon -- ahol maximum csak hülyének néznek érte -- kiálljak a hitemért, akkor hogy tudnék már meghalni érte?


Amúgy lehet, hogy Isten elvárja, hogy felnőjek ahhoz, hogy akár az életemet adjam érte. Bátraké a boldogság!

2018. máj. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen nem fordulhat elő, mert a dzsihád alappvetően nem fegyveres harcot jelent, az iszlámot pedig nem lehet ráerőltetni másokra, annak belülről kell fakadnia.


Szerencsére muszlimként az én vallásom megengedi, hogy ha az életemben veszélyben van, akkor simán letagadjam vagy megtagadjam. Nem lenne sok haszna és értelme meghalni egy ilyen dolog miatt.


Amúgy ez inkább úgy szokott zajlani a valóságban, hogy nem állítanak választás elé, egyszerűen csak lemészárolnak.

2018. máj. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 Az még jobb... :)


Mondjuk a tagadás nálunk is játszik, csak annak szomorú következménye van.

2018. máj. 27. 12:07
 9/13 A nép hiteője ***** válasza:

Tegyuk fel, hogy valakinek egy iszlam pszichopata megkegyelmezne, az lenne a szenzacio.

Biztos vagyok benne, hogy Jezus kegbocsajtama barkinek akit halallal fenyegetnenek a hiteert vagy azert hogy megtagadja azt. Isten n3m olyan mint a satan. Isten szabad akaratbol valo donteseket figyeli, es nem despota.


Csak egy apro parhuzam.

Tegyuk fel egy ferfinek megeroszakoljak a feleseget aki sikit kiabal de nem hallha senki es nem segit neki senki a ferje pedig emiatt meggyulolne es ionnantol kezdve ugy tekintene ra mitha elvezte volna es ezert elvalna.

Na Isten nem ilyen. Latja mi van a szivben. Latja mikor hoz belulrol dontest valaki es mikor kenyszeritik kivulrol ra valamire. Aki pedig hitben eros az ugyis letenne az eletet barmikor.

2018. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:

Azt kell mondjam a kérdés félrevezető vagy téves feltevésekből indult ki.


Ma a fejlett országokban, Európában, a nyugati világban nem lehet ezt így összepárosítani ilyen módon, mint két vallás háborúja.


Ha lenne is komolyabb konfliktus akkor sem az iszlám és kereszténység kerülne szembe egymással. Hanem az iszlám és a keresztény kultúrkör illetve nyugati civilizáció.


Ha lenne is itt valamiféle dzsihád akkor sem a kereszténységnek kellene felvenni vele a harcot, mert nem a középkorban vagyunk.

2018. máj. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!