Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtette meg a...

Isten miért teremtette meg a bűnt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha Isten nem teremti meg a bűnt, akkor az ember eredendően nem tudna bűnbe esni, és bűnhődnie sem kéne. Mire jó az a rengeteg kegyetlenség, pusztítás, önzés, ami a mai világban megy? Jézus miért áldozta fel akkor magát, ha ma még elkorcsosultabb az emberiség mint 2000 éve volt?

2018. máj. 29. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
Nem létezik bűn. Istennek nincsenek törvényei. Valaki azt mondta, hogy akkor saját magát korlátozná, és ilyen egy ember se lenne; nemhogy egy istenség nem csinálna ilyet. Jézus meg aszonta talán, hogy eltöröl minden törvényt, szeressük egymást. A házasságon kívüli szex az sem bűn; láttál már házasodó mormotát? Jó , mondjuk én pl még mormotát sem láttam, de ez csak egy példa volt, most nem ez a lényeg. Amúgy én nem tudom, nem vagyok otthon vallásban.
2018. máj. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
azert mert a Mindenhaton eluralkodott a bun megtamadta az elmejet
2018. máj. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:

Hűha! A kérdező feltett egy kérdést, amibe bizony beletört az ide író keresztények "bicskája" ha tetszik, ha nem. Hiába az elfogultság, és a csőlátás, hiába a hit, mert minimális logikai vizsgálat még az istenhitben is szükséges. Ahhoz, hogy valami létezzen, fizikai, avagy az energia síkján, szükséges a feltétel, ez alól semmilyen kivétel sincsen. A bűn csakis azért létezhet, már ha elfogadjuk a Biblia állítását, mert a Biblia istene megteremtette.


A másik, hogy mint pszichológiával foglalkozó személy, javaslom, hogy a számotokra kellemetlen, és zavartságot okozó kérdésekre adott válaszokban, hanyagoljátok az emotikon használatot, mivel ezzel alátámasztjátok méginkább a zavartságotokat, a kétségbeeséseteket, a kényelmetlen helyzetetekből adódó feszült állapotot. Az emotikon használata a legtöbb esetben a megerősítést szolgálja, nagyon sokszor általában labilis személyeknél, akik például az érzelmi világukban jelen levő feszültséget, mosolygós jellel próbálják palástolni.

2018. máj. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 Mansour ***** válasza:

"Isten a létezés forrása, maga a Lét, a Mindenség. Ebben az Istenben mint ősegységben van benne minden amit látsz, hallasz, vagy amit tudsz, minden megnyílvánult, és minden megnyílvánulatlan."

Ez számomra is szimpatikus gondolat és alapvetően el tudom fogadni. Csak egy kérdés marad nyitva ebben a vonatkozásban, amit a 20-as hozzászólásomban is feszegettem. Tehát hogy mi az oka a tökéletlen, alacsonyabb rendű létállapotok létrejöttének, amiben jelenleg létezni kényszerülünk? A tökéletesség miért mozdul el a tökéletlenség felé?

2018. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 KZitus ***** válasza:

35-ös hsz


Mivel Isten mindent tökéletesen alkotott meg, valamit nagyon nagyon félreértettél

2018. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:

"Mivel Isten mindent tökéletesen alkotott meg, valamit nagyon nagyon félreértettél"

Szóval ha az angyalok lázadozva tökéletesek, az ember pedig bűnösen tökéletes (hiszen Isten így alkotta meg őket, és szerinted ez tökéletes), akkor mondhatjuk hogy Isten szándékosan teremtette rossznak a világot?

2018. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

"Sokasodj és szaporodj"----akkor ezzel azt mondaná ,hogy gyakoroljátok sokat a "bűnt"?

Pl Isten ezeket így találta ki direkt szerintem, mert unatkozhatott, megtapasztalásokra vágyott; és ki akarta próbálni magát olyan szituációkban, amikor nincs meg mindene, hogy hogy áll helyt. Isten nem lakozik kézzzel csinált templomokban , bennünk van, mindannyiunkban.

Állítólag nem is pont úgy volt az a paradicsomi jelenet eredetileg. Hanem addig stimmel, hogy Ádám meg Éva éhesek voltak, és egyszercsak találtak egy fát, aztán meghallottak egy ilyen sziszegő hangot; hogy "ne merészeljetek enni annak a fának a gyümölcséből" És akkor ezután meg rászállt egy sólyom a fára, és ilyen kedves női hangon megszólalt, hogy "vegyetek nyugodtan ennek a fának a gyümölcséből, ezt a fát nektek ültettem." És akkor elrepült a madár. Meg még, Lucifer, vagy Sátánell (Az ell a nevek végén arra utal, hogy angyal) azt mondta Istennek (?), hogy nem szolgálja azokat, akiket Isten a gyermekének nevezett; de mégis ő tette az embernek az első szolgálatot. Mert ha a közismert verziót nézzük, akkor meg ő vette rá az embereket, hogy vegyenek a Tudás fájáról. Ő beszélte rá őket. És így jöttek rá az emberek, hogy ha összerakják, amilyük van, tudnak ők is, Istenhez hasonlóan teremteni. És akkor mondta Isten a teremtőtársainak , az angyalkáknak, akik segédkeztek neki, hogy "Tegyük ki az embert a Paradicsomból, mert a tudásunk már az övék." Szóval szó nem volt bűnről, meg nincs számonkérés, mert Isten direkt úgy teremtette meg ezt a Világot, hogy legyen benne némi szabadakaratunk is, így pozitívat is, meg "negatívat" is tudunk megtapasztalni, ilyen jellegű élményt/eket is tudunk begyűjteni; ő meg rajtunk keresztül tapasztal meg dolgokat. Ja meg Lucifer állítólag nem is Isten , a teremtő, az atya ellen lázadt fel, hanem állítólag volt valaki, aki azt mondta, hogy rajta kívül más istene ne legyen; és neki mondta Lucifer, hogy "Én nem szolgállak téged, mert én a fényt szolgálom, és te nem vagy fény." És állítólag ennyi volt a lázadása Lucifernek, hogy ezt mondta. Több helyről vannak az infok, és nem tudom, melyik igaz.

2018. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
miért töröltetted 61-es a beírásomat? Itt csak a keresztényellenesek maradhatnak életben? hm?
2018. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
* 43-as 61%-on álló bicska beletörő
2018. máj. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

Kedves Mael!


"Örülnék, ha idéznél tőlem, mert én ilyet nem írtam. Sem a Paradicsomról nem beszéltem, sem arról, hogy Isten teremtett volna Paradicsomot."


Így visszaolvasva valóban nem találok olyan írást tőled, amiben a Paradicsomról értekeznél. Alapvetően a keresztény teológiából indultam ki, hiszen ők úgy tartják, hogy a Paradicsom tökéletes volt, az első emberpár is tökéletes volt, meg minden tökéletes volt, mert Isten tökéletesre teremtett mindent. Ha te nem ezt vallod, akkor valószínűleg nem vagy keresztény, hanem más vallás, vagy saját vallás tagja (esetleg vallás nélküli, de istenhívő) vagy. Ezt alátámasztja az is, hogy Istent nem individuumnak látod, mert ugye a keresztények alapvetően annak tartják.


Szóval elnézésedet kérem, ha olyan szavakat akartam a szádba adni, amit nem írtál, téves álláspontból indultam ki. Így viszont nem is tudok veled érdemben vitába szállni, hiszen nem ismerem a hited alapvetéseit, dogmáit, hiszen nem egyeznek a keresztény hitvilág alapvetéseivel.


Mindenesetre amit eddig leírtál róla, az nekem sokkal szimpatikusabb, sokkal kevésbé valóságtól elrugaszkodott, mint a keresztény hitvallás. De ezt jeleztem is előző válaszom végén, szóval pacsi :)

2018. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!