Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Letezik olyan ferfi, aki...

Letezik olyan ferfi, aki jobban szereti Istent a felesegenel, baratnojenel?

Figyelt kérdés

2018. máj. 30. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Egy keresztény életében Isten kell legyen az első helyen.
2018. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ferenc pápa
2018. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sokan magukat istennek képzelik, és szeretik a hatalmat, mindennél jobban...
2018. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Én ismerek ilyen embert. Konkrétan leszar mindent, mindenkit ami nem a valláshoz köthető. Hívőknél szerintem ez nem is annyira ritka
2018. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Anyukám engem így nevelt. Azt mondta Istent kell a legjobban szeretni. Nem is szeretni, hanem imádni. Én nem szabad Istenen kívül semmit sem imádni.
2018. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Más kategória a kettő. Másképp szeretem azt az embertársamat, aki a párom, és másképp Istent, akinek a létemet köszönhetem. És nem csak a saját létemet, hanem annak az embernek a létét is, aki a másik felem.

Nyilván épp ezért Isten van az első helyen, de ez nem jelenti azt, hogy a férjre/feleségre kevesebb szeretet jut.

2018. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:
61%

Szia


Érdekes a kérdésed. Mert a Biblia szerint, ha a legjobban szeretem Istent, akkor szeretem igazán a férjem, a feleségem, a gyermekem, a rokonokat...és minden embert.

miért? :

1János 5:3 "Mert ha szeretjük Istent, megtartjuk a parancsait."

mint pl-ul:

Efézus 5:28, 29 "...a férjeknek úgy kell szeretniük a feleségüket, mint a saját testüket. Aki szereti a feleségét, önmagát szereti, mert soha senki nem gyűlölte a saját testét, hanem táplálja és dédelgeti, mint ahogy Krisztus is a gyülekezetet,..."

1Péter 3:7 " Ugyanígy, ti férjek, továbbra is az ismeretnek megfelelően lakjatok velük. Tiszteljétek őket mint gyengébb edényt – a női nemet –, mivel veletek együtt ők is örökösei az élet ajándékának, hogy imáitok akadályba ne ütközzenek."


„Képmutatás nélküli testvéri gyengéd vonzalom eredményeként, tiszta szívből, bensőségesen szeressétek egymást” (1Péter 1:22).

Ha valaki azt állítja: »Szeretem az Istent«, és mégis gyűlöli a testvérét, akkor az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent, akit nem lát” írja a 1János 4:7, 20. Jehova a szeretet forrása és megtestesülése is egyben. Minden tettét szeretet hatja át. Mi is azért tudunk szeretni, mert az ő képmására lettünk megteremtve a 1Mózes 1:27 szerint. Ha szeretjük a felebarátainkat, azzal az Isten iránti szeretetünkről teszünk bizonyságot.


Ha valaki másként szeret, az nem Istentől van....

2018. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

A Biblia szerint Jézus azt mondta, "Ha valaki hozzám jön, és nem gyűlöli apját és anyját, feleségét és gyermekeit, fivéreit és nővéreit, sőt még saját életét is, nem lehet az én tanítványom." (Lukács 14,26).

Aztán persze lehet teológiai vitát folytatni azon, ez a gyakorlatban hogyan egyeztetendő össze azzal a parancsolattal, miszerint tisztelni kell a szülőket.

2018. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, úgy, hogy tanítványként az igehirdetőkről van szó, azaz szerzetesekről, papokról pl.
2018. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!
2018. máj. 30. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!