Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy bánhatta meg Isten hogy...

Hogy bánhatta meg Isten hogy megteremtette az embert? (az ószövetségben)

Figyelt kérdés

1. Mózes 6:7

És monda az Úr: Eltörlöm az embert, akit teremtettem, a földnek színéről; az embert a barmot, a csúszómászó állatokat és az ég madarait mert bánom hogy azokat megteremtettem.


Isten mindent tud. Még azt is ami még nem történt meg, látja a lehetőségeket. Akkor ezek szerint látnia kellett amikor megteremti az embert hogy elterjed majd az erőszakosság a földön. Akkor nem értem miért bánta meg, ha tudta hogy mi lesz.


Kérlek csak normális válaszokat írjatok, aki ateista vagy mindenáron szeretné kifejezni hogy mennyire nem hisz Istenben az tartsa meg magának a véleményét.



2018. jún. 1. 14:54
 1/5 A nép hiteője ***** válasza:
40%

Attol meg, hogy Isten mindentudo, meg lehet szomoritabi.

Valoszinu mast jelent az elore tudas es megint mas szint amikor erzekel es tapasztal valamit, a Biblia megismeres szoval adja vissza.

2018. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Az Ószövetségben sok olyan dolog van, ami az Újszövetségben van kijavítva.
2018. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 laaaci ***** válasza:
ÜDV. Korábban olvastam egy kiadványban arról, hogy a Teremtőnél az előrelát egy képesség, olyan mint az éneklés. Nem éneklünk mindig csak ha szeretnénk, Isten is így tudja használni az előrelátó képességét.
2018. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KZitus ***** válasza:
40%

Szia



A „sajnál” igével visszaadott héber szó itt a vélemény vagy a szándék megváltozására utal. Jehova tökéletes, ennélfogva nem követett el hibát az ember megteremtésekor. Az viszont igaz, hogy ekkor már máshogy viszonyult az Özönvíz előtti, gonosz nemzedékhez. Az emberek Teremtőjéből az emberek elpusztítójává vált, mert megharagudott a gonoszságukért. Abból, hogy néhány embert életben hagyott, láthatjuk, hogy csak azok miatt sajnálta, hogy embert alkotott, akik gonosszá váltak ("És nem vonakodott megbüntetni egy hajdani világot, de Noét, az igazságosság prédikálóját nyolcadmagával megmentette, amikor özönvizet hozott az istentelen emberek világára." 2Péter 2:5, 9).

2018. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 whiteno ***** válasza:
Mert aki eltorolne az a föld istene,satan.Lehet istennek mondja magat de nezd meg a tulajdonsagait,nem szeretetben gyokerezik.
2018. jún. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!