Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány évet adsz a kereszténység...

Hány évet adsz a kereszténységnek, mire mindenki ateista lesz az országban?

Figyelt kérdés
A legtöbb fiatal már ateista, vagy ha hívő is, nem vallásos. Hány év múlva fog teljesen megsemmisülni a vallás az országban? Mikorra lesz mindenki ateista?
2018. jún. 4. 16:04
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
90%

"Bár továbbra sem lottózok, de egy keresztény, aki lottózik még mindig jobb, mint egy magát kereszténynek valló, aki nyugodt szívvel rágalmaz másokat és hazudozik róluk."

Nem hiszem hogy keresztény. Szerintem ő az az ostoba muszlim provokátora az oldalnak, aki a komplexusait szemmel láthatóan csak úgy tudja kiélni hogy akibe tud, beleköt, és hazudozik meg ítélkezik vég nélkül.

2018. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Mivel a Biblia nem beszél kimondottan a szerencsejátékról, így nem lehet tiltott sem. Nem látom a problémát, hogy miért ne hozhattam volna ilyen példát.


Ha valaki leül kártyázni a testvérével, miért lenne az baj? Vagy társasozni. Pedig ezek is szerencsejátékok, mert vagy 6-ost dob a dobókockával vagy 2-est. Ezen múlik, hogy hány mezőt léphet, rossz mezőre lép-e, stb...


Ahogy a lottó is, ami a példában szerepelt. Nem bűn feladni egy szelvény hetente. Bár mint immár harmadszorra írom (halán háromszor kell eneked mindent elmondani, hogy eljusson a tudatodig), én nem lottózok. Sőt még kaparós sorsjegyet sem veszek, kaszinóba se járok.


Persze ha valaki függővé válik, az már baj.


"Továbbá érdekesnek tartom hogy megint csak az én válaszomra reagáltál"

Mivel te hivatkoztál rám és említettél meg kétszer is, ezért nyílván erre reagáltam. Miért kéne nekem más válaszával foglalkoznom mindig? Többnyire a kérdésre válaszolok, másnak csak akkor írok, ha alapos okot látok rá. Például ha engem rágalmaznak másodszorra is, amikor kifejtettem miként értettem a hasonlatomat.


"nem kellene félreérthető kijelentéseket tenned"

Miután kifejtettem hogy értettem (#6-os hozzászólás), ez egyszerű rágalom részedről. Egyébként érdekes, hogy mások nem értették félre.

2018. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
91%

A hozzászólásoddal az a probléma, hogy egyszerűen valótlan rágalom szerepel benne rólam. Ennyire egyszerű. Ilyen szempontból meg teljesen lényegtelen, hogy mennyire helyes vagy helytelen a szerencsejáték. Mert az ítélkezés, a rágalom, a hazugság mindenbizonnyal helytelen. Még ha te előszeretettel alkalmazod is ezeket.


Ha pedig mint írod, a Biblia nem tiltja, akkor nekem miért kéne? Az Újszövetség is csak esetleges káros mellékhatásáról beszél, a lustaságról. Tudod a keresztény ember nem olyan, mint te elképzeled, hogy farizeus módjára megvet mindent és mindenkit. Ha ilyen lenne a kereszténység, akkor valóban nem lennék keresztény. Ezért nem vagyok muzulmán sem. De szerencsére a kereszténység nem ilyen. Hanem azt mondja, hogy sok mindent lehet, csak mértékkel. Például Jézus is ivott bort, de sosem volt részeges. Meg azt is mondja, hogy ne ítélkezzünk, mert nem a mi dolgunk.

2018. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
88%

"Szerinted Jézus mit szólna ehhez?"

Ott van a 4 evangélium, láthatóan nem sokat szólt a szerencsejátékokhoz. Ha akarta, megtehette volna. Sőt még az apostolok se sokat szóltak hozzá.


"Olvasd el amit linkeltem."

Egy kérdést linkeltél, amire érkezett több hozzászólás is. Egy jehovás lelkesen próbálta belemagyarázni különböző versekbe, hogy miért lenne tiltott a szerencsejáték, majd amikor a tőzsdére kérdeztek rá (nem véletlenül), akkor csak sumálkolgatott és kitérő választ adott.

Míg több másik hozzászóló egyetértett, hogy nem bűn, illetve a Bibliában sincs ilyen tiltás.


Csak lásd, hogy elolvastam.


"letagadnak egyértelmű parancsokat"

Melyik egyértemű parancsot tagadtam le? Mert megint csak rágalmazol engem és hazudsz. Hiszen erre vonatkózan parancs sincs, amit letagadhattam volna.


"nem ítélkezem"

Akkor ezt biztos más 38%-os írta: "életmódod semmiben nem különbözik egy ateista életmódjától". Vagy ezt se te írtad, hiszen te nem ítélkeznél úgy, hogy nem is ismersz: "Te is csak papíron vagy keresztény". Ahogy ezt sem te írtad: "téged sem tartalak jó embernek".


Tényleg nem ítélkezel...

2018. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
83%
Furcsa, hogy egy vitában a vallásos fél az intelligensebb.
2018. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Visszaolvastam, hogy miket írtam, de nem látom azt amit a számba adsz éppen, miszerint Jézus helyeselné a szerencsejátékot. De úgy tűnik, hogy neked ez a módszered.


Azt írtam, hogy nem tiltja. Amennyiben helyeselné, akkor buzdítana minket, hogy tegyük, mert jó. Ilyenről nyílván nincs szó. A tetoválás jutott eszembe erről. Valószínűleg arra se buzdítana minket, hogy tetováljuk magunkat, viszont nem is tiltja. Ahogy a Szentírás sem.

Igen, néhány versbe igyekeznek belemagyarázni, de minek, ha nincs rá tiltás? A zsidók is abba a hibába estek, hogy sorra hozták a felesleges törvényeket és tiltásokat, majd farizeusokká (negatív értelembe) váltak ezáltal.


Egyébként ezekre elég egyértelmű utasítás van:

"»Minden szabad nekem!« Csakhogy nem minden használ. »Minden szabad nekem!« Csakhogy én ne legyek semminek a rabszolgája."


Amíg nem okoznak ezek a dolgok függőséget, addig lehet őket művelni. Mielőtt valami hülye példát hozol fel, kiemelem, hogy csak azokra értem, amik nincsenek tiltva.


Bár például a többnejűséget tiltja Jézus, meg a válást is, ahogy több helyen szerepelnek az Újszövetségben. Még is voltak olyan alakok, akik prófétának nevezték magukat és több feleséget tartottak.

2018. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

ateista = ordog, demon, satan illetve ezeknek rabaszolgaja


lehet valaki nem tud rola de attol meg igs van, de a legtobb ateista tudja hogy helytelenul cselekszik

johet az ujabb 0% ezert irtam...

2018. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

#50

Indokold már meg ezt a baromságot. Az ateisták felvilágosult emberek. Miért kéne a te tévhitedben hinniük?

2018. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"Azért egy társasjátékot ne vegyünk már egy kalap alá a olyan szerencsejátékokkal mint a lottó."

Miért ne? Mind a kettő a szerencsén alapszik, mind a kettővel a szerencse nemlétező istenének áldozol. Ilyen tekintetben nincs különbség.


Sőt az általad majdnem idézett bibliai vers ezt mondja:

"akik asztalt terítettetek a szerencseistennek"


A társasjáték esetén még szó szerint is érthető, hiszen a táblát hozzá többnyire egy asztalon teríted le.


"Szerencsejáték nem okoz szerinted függőséget? Képes vagy hazudni is?"

Ilyet sehol sem írtam, hanem csak rávilágítottam, hogy erősen túlzó állítást tettél. Persze elfogadom ezt az állításodat, ha mutatsz valami orvosi szakvéleményt ami igazolja. Mint írtam, nem tudom miért lenne veszélyesebb, mint a cigi. Vagy mitől alakítana ki könnyebben függőséget, mint a drog.

Egyébként említettem is, hogy akkor számít bűnnek, ha valaki függője lesz neki. Tehát nem értem a nekem szegezett kérdésedet.


"Lottó esetében a nullához közeli az esélye annak hogy nyersz."

Ezen kár rágódnod, pontosan kiszámíthaó. Egy okosabb általánosiskolás könnyen kiszámolja, aki tanult egy kis val.számítást. Egyébként 5-ös lottón kettes találathoz elég jó esélye van mindenkinek, amivel már nyersz. De nem ragozom tovább, ez tényleg elemi szintű matematika, egy hülye is ki tudja számolni.


"De hol itt a tiltás? Szóval sem írja hogy nem lehet több felesége."

Pontosan meghatározza, hogy a házasságban 1 darab férfi és 1 darab nő lehet. Szerintem elég evidens. Legfeljebb egy olyan nem látja, akinek a szektavezére poligámiában élt. Ezzel együtt pedig paráznaságban is, mivel a férjen és a feleségen kívül volt több fél is a romlott viszonyban.

Az Ószövetség sem engedte a többnejűséget, csak szemet hunyt olykor felette (főleg ha uralkodók művelték). Például a válásról is azt mondja, Jézus, hogy atyáik keményszívűsége miatt nézte el Isten, de Jézus helyreállította a házasság eredeti szentségét és megtiltotta a válást. A vallási vezetők esetében pedig szó szerint tiltja a többnejűséget, hiszen mint írja, csak egyfeleségű lehet. Meg is látszik azokon a vallásokon, ahol ennek ellenére több felesége volt a vezetőnek.

2018. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
83%

Te jó ég, ennyire ne tettesd már magad hülyének, 38%-os! Hogy nem mindenki tart be valamit, attól még tény marad hogy a Biblia alapján Isten párnak teremtette a férfit és a nőt!


Az elmúlt kommentjeidben egyetlen értelmes megállapítást sikerült tenned, hogy az ateizmustól még senki nem lesz értelmes. De minden más kommented csak provokatív kötekedés vagy egyszerű ostobaság.

És azért ha belegondolsz, hogy azzal kezdted itt az egészet, hogy mások kommentjei alapján belekötöttél a vallásukba, kíváncsi lennék, miért küzdesz ennyire hogy a saját válaszaiddal szégyent hozz a saját vallásodra?

2018. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!