Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnék eljutni Tibetbe...

Hogyan tudnék eljutni Tibetbe buddhista szerzetesnek?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a buddhizmus mint vallás. Szeretnék szerzetes lenni, az ő szabályaik szerint élni. Teljesen buddhista akarok lenni, dd nem tudom, hogyan kezdjem el. Az emberek gonoszak, és nem akarok velük bármilyen kapcsolatot teremteni, és erre a buddhista szerzetesek élete alkalmas lenne, és ezért én is ez szeretnék lenni. Valami ötletek, hogy hogyan kezdjem? Köszönöm!

2018. jún. 5. 23:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Körösi Csoma Sándor életét olvasd el.

Mai napig használják a tibeti-angol szótárát- tényleg, jut eszembe, tanulj tibeti nyelven.

A dardzsilingi temetőben nyugszik, bodhiszattvaként. Gróf Széchenyi István síroszlopára az alábbi feliratot vésette bele:

„Egy szegény árva magyar, pénz és taps nélkül, de elszánt kitartó hazafiságtól lelkesítve – Kőrösi Csoma Sándor – bölcsőjét kereste a magyarnak, és végre összeroskadt fáradalmai alatt. Távol a hazától alussza itt örök álmát, de él minden jobb magyarnak lelkében."

2018. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Buddhista emberek is lehetnek gonoszak. Nézd meg éppen most myanmarban ölik halomra a keresztényeket... Menj oda inkább.
2018. jún. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem gyakorlatiag sehogy. A kínai hatóságok amúgy sem rajonganak ezért a buddhista szerzetességért, nem hiszem, hogy még szaporítani akarnák őket importtal...


Kapd össze magad, és próbálj valami hasznos és értelmes életcélt kitalálni magadnak.

2018. jún. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy. Ott éppen kínai megszállás van, és pont a tibeti vallást próbálják a legjobban szétverni. Ha odaállítanál magyarként, hogy helló, jöttem bevándorolni pont ide, pont ezért, hát egyrészt a határőröknek úgy kell majd visszacsavarozni a seggét, mert a röhögéstől leesik, másrészt a bábolnai ménes is elismerően csettintene arra, amit tartózkodási engedély helyett kapnál.
2018. jún. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbálj meg a Tan Kapuja Buddhista Főiskolánál érdeklődni:

[link]

2018. jún. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne keverjük azért a poharat a vízzel, hiszen nem a poharat hanem a vizet isszuk meg.

Ha valakit érdekel a buddhizmus, az előbb ismerje meg. Nálunk is van erre mód. Én is így váltam Zen gyakorlóvá.

Ma este is lesz zen ülőmeditációs gyakorlás.

Egy ilyenre érdemes eljönni, megismerni, megtapasztalni.

Az Eredeti Fény Temploma tart elvonulásokat, van zen tábor stb. Érdemes rákeresni és tájékozódni. Nálunk is lehet szerzetessé válni, de ahhoz sokat kell tanulni és tenni érte.


Plusz: Chong An Sunim zen apát videói nagyon jók a youtubeon, én naponta hallgatom a dharmabeszédeit. Érdemes rákeresni.

2018. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

"Az emberek gonoszak, és nem akarok velük bármilyen kapcsolatot teremteni"

Érdekes megállapítás. De örülj neki, te egyáltalán nem lógsz ki a sorból, amennyiben igazad van. Aki ismeretlenül képes gonosznak titulálni 7 milliárd embert, az van annyira mélységesen romlott és gonosz, hogy tökéletesen bele tudjon illeni ezen gonosz emberek közé.

2018. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Lux morulus ***** válasza:
26%

Kérdező.


Valamikor a 20 - as éveim első felében voltak ilyen megcsömörlött nepálba vonulós gondolataim.


Majd megkeményedsz egy kicsit, megismered a világot, és rájössz, hogy elutazás nélkülnis ki lehet zárni az idiótákat az életedből. Viszont megmarad a normális kapcsolatok, -baráti és pár- lehetősége, valamint az apuka, nagypapa, dédi, és ük papa lehetőség is. Ha most nem is, de később rá jössz, hogy jól döntöttél amikor maradtál.

2018. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6 jó a zen - de a kérdezőnek "nagyon megtetszett a buddhista vallás" - hát nézzen csak utána mindennek.

A tibeti buddh. eléggé más, mint a zen. És menjen csak - itt Európában inkább létszemlélet, ami működik, mint vallás az nem annyira. Ezt is meg kell ismernie a kérdezőnek, hogy mi a különbség, mert "teljesen buddhista akar lenni".

a motivációja nem tiszta, de az majd változik a megismerési útja alatt., megérti azt is, "mindennek Buddha természete van"

2018. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Remeteként élhetsz itthon is valamennyire ha akarsz. A buddhista bölcsességek hasznosak, és beépítheted az itteni mindennapjaidba.

Szerintem egyébként egy nyugati ember nem lehet igazi buddhista, annyira megfertőzte a nyugati gondolkodásmód, hogy az kitörölhetetlen. Képes lennél minden szerettedről, minden vágyadról, kívánságodról, világi céljaidról lemondani?

2018. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!