Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a Bibliában kívül mást...

Isten a Bibliában kívül mást is elfogad?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keresztény vagyok.

Megtartom ami a Bibliában van és hiszek Istenben, Jézus Krisztusban.


De mi van akkor ha más vallásokból is merítek egy kicsit.

Pl.: Ok-okozati törvény (Elméletileg ahogy ez is alátámasztja Isten létezését)

De viszont az Ok-okozati törvény nem keresztény hanem Buddhista irányzat...


A nagy kérdés tehát Isten csak azt fogadja el ami a Bibliában van vagy egyéb dolgokat is nézegethetek amik által Istenről és a világról többet tudok meg...

Fura kérdés tudom. :D


Válaszokat, vélemények előre köszönöm!



2018. máj. 13. 20:20
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*Kiegészíteném hogy a Meditálni is lehet keresztényként?
2018. máj. 13. 20:21
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Isten nem szereti az olvasott/tanult embereket, mert őket nem lehet megvezetni!
2018. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom a Biblia úgy ér véget, hogy ez Isten egyetlen könyve és ehhez sem hozzárakni, sem pedig elvenni belőle nem szabad. Azaz nem támogatja, bocsi. De én is hasonló problémával küzdök ha ez megnyugtat.
2018. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező.


Ha olvastad vagy olvasod Isten szavát, a Bibliát, a kérdésem, hogy Isten mit gondol erről szerinted?


Ha megfigyeled a valamikori választottait, nem tűrt meg semmit, ami más hitek hiedelmek voltak, hogy azzal keverjék a tiszta imádatot.

Ezt Jézus sem tanította másként, hiszen Ő nem vallásokat hozott létre, hanem az eredeti Istennek járó imádatot állította helyre.


A keresztények soha nem engedtek más tanításokat, vagy vallásos dolgokat abba, ami a Biblián kívül volt.

Szigorúan, és komolyan vették ezt.

Ellenben az írások alapján kizárták a gyülekezetből az illetőt.

2018. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Nem, ezeket nem támogatja. A kereszténység + más vallások összekutyulásának semmi értelme. Nyilván, más vallásokban is lehetnek szép dolgok, de ha a keresztény hitet tartjuk az igazságnak, nem érdemes mást belekeverni.


Meditálni viszont szabad, van keresztény meditáció, amit kontemplációnak nevezünk. De ez nem azonos a távol keleti vallások meditatív gyakorlataival, hanem ez egy kicsit más. A Szent Ignáci lelkiségben ez elég erőteljesen jelen van, a Szent Ignáci lelkigyakorlatot nagyon ajánlom, ha érdekel a téma.

2018. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez az "Ok-okozati törvény", de például van olyan filozófiai keresztény istenérv, ami Istent, mint legelső okot írja le. Olvasd el Aquinói Szent Tamás munkásságát erről.

Tehát nem kell túl messzire menned érte.


Minden vallásnak lehetnek pozitív, keresztény szemmel elfogadható tanításai, de nem árt vigyázni, mert könnyen félre visznek.

2018. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Amíg hívő voltam, azt mondtam volna, hogy nem. Most viszont több olyan embert is utamba sodort az élet, akik hiszek karmában, lélekvándorlásban, asztrológiában, de Jézusban is. Ezek az emberek nagyon hasonlítanak a régi keresztény testvéreimre. Ugyanaz az istenkeresés van bennük, ugyanazok a nagy kérdések foglalkoztatják őket. Egyikük, egy írónő egy időben haldoklók mellett szolgált. Később írt is erről egy könyvet. Állítása szerint ő nem keresztény, de az, amit tett azok közt az emberek közt, olyannyira keresztényi és olyannyira véghezvihetetlen Isten szeretete nélkül, hogy én nem merném biztosan kijelenteni, hogy semmi köze az Úrhoz. Megírtam neki is, ne legyen annyira biztos abban, hogy ő nem keresztény. Nem azért, mintha jócselekedetek által bárki is a mennybe juthatna, hanem azért, mert látom rajta azokat a vonásokat, amikben Isten gyönyörködik. Olyan ember benyomását kelti, mint akit Isten a hosszú élet során saját képmására formált, mert kegyelmébe fogadott. A halállal, haldoklással kapcsolatban sok olyan bölcsességet fogalmazott meg, ami teljesen egybevág a Biblia tanításával. Hogy eközben keveri kavarja a mennyet a köztes léttel, a feltámadást meg a lélekvándorlással...Hát fura, de meg lehet nézni a különböző keresztény felekezeteket, mi mindenben vitáznak egymással. Én abban hiszek, hogy ha tényleg minden kegyelemből van, ezek az istenkereső emberek eljuthatnak nagy isteni igazságokra, anélkül hogy kereszténynek vallanák magukat. A szeretet Istentől van, és ott munkálkodik sok nem keresztény emberben is, sőt...A keresztények a maguk felsőbbrendűségi érzésükben, teljes elszeparáltságban a bűnös világtól, kegyetlen ítélkezésükben az esendőbb embertársaik felé, nekem sokszor kevésbé Krisztus arcúnak tűnnek, mint azok, akik úton vannak és keresnek.
2018. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Vannak hasonlóságok más vallásokkal is. Ez most bunkón fog hangzani, de vegyük úgy hogy a keresztyénség az igazi pénz (én ezt tartom igazinak), a buddhizmus meg a hamis pénz. Nyilván egy hamis pénz nagyon hasonlít az igazi pénzre, de mégis vannak különbségek ha alaposan megnézed.


Beszéljünk egy kicsit a karmáról (feltételezem arra gondolsz ok-okozati törvény alatt.)


Szóval önmagában nyilván igaz, hogy van ok - okozat. Például ha gyűlölet van a szívedben, akkor ez simán lehet oka annak hogy összeveszel emberekkel.

(A Bibliában ez úgy jelenik meg, hogy a gyümölcseiről ismered meg az embert ugyebár...)


De most ha ezt úgy képzeled el, hogy a sors (vagy nem tudom én mi) pofán fog vágni ha rosszat teszel, vagy hogy ha jót teszel akkor veled is jó fog történni ez teljesen ellentétes a keresztyénséggel. Sőt sajnos a hétköznapi tapasztalatainkkal is ellentétes...

Lásd Jézust aki bűntelenül élt, de keresztre feszítették!


A keresztyénség azt tanítja hogy NE azért tegyél valamit mert te is vársz valamit cserébe, hanem kizárólag önzetlenségből, és feltétel nélkül!

Továbbá azt is tanítja, hogy minden "jutalom" amit Isten ígér neked az mennyei "jutalom" lesz, mert a földi "jutalom" elrozsdásodna, elrohadna, elmúlna úgyis...

2018. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 KZitus ***** válasza:

Szia


Mond kérlek:"Megtartom ami a Bibliában van és hiszek Istenben, Jézus Krisztusban." és a "Isten a Bibliában kívül mást is elfogad?" - hogyan tudod összevetni???

Hiszel Krisztusban! Ő azt mondja neked is:"„Vigyázzatok, nehogy félrevezessenek titeket,..." Lukács 21:8


"De mi van akkor ha más vallásokból is merítek egy kicsit." - akkor te hogyan értelmezed a 2Korintus 6:14–17 ?

2018. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

"Ok-okozati törvény"

Egyik legerősebb, a Bibliában is szereplő szellemi törvény

2018. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!