Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit gondoltok...

Keresztények, mit gondoltok erről a zenéről?

Figyelt kérdés

[link]

És pontosan milyen egyházhoz tartoztok?



2018. jún. 8. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Vajon Jézus milyen kikapcsolódási formát választott magának? Biztos, hogy nem töltött sok időt olyanok társaságában, akik Istentelen dolgokat tettek, vagy mondtak, illetve viselkedtek.


Kérdezd meg magadtól, miután megismerted Jézus gondolkodását, illetve a követői életét, Ők mentek-e volna ilyen "Isten tiszteletre"


Jehova, tiszta imádatot kér, és Jézus be is mutatta, a követőivel együtt, hogy mit jelent ez a minden napi életben

Jehova Tanúja

2018. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a metált, de az ilyen rikoltozós éneket nem. Szóval ez nekem nem lesz a kedvencem. A szimfonikus metált és a kóruszenéket jobban szeretem.


Evangélikus

2018. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy a keresztények másképp gondolkodnak erről a zenéről mint a nem keresztények?
2018. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

Le tudnád írni kicsit közérthetőbben? Kicsit bonyolultan fogalmaztál egy hétköznapi embernek.

#3

Rosszul gondolom, hogy sok vallásos ember megveti az ilyen zenéket vallási okokból?

2018. jún. 10. 01:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz, bár ilyesmi stílusban inkább AC/DC vagy Guns n Roses, de egyébként metalt hallgatok. Szerintem semmi köze a vallásodnak ahhoz, hogy milyen zenét hallgatsz, sőt. A laikusok inkább csak rámondják ezekre a zenekarokra, hogy sátánisták, stb. :D


Katolikus

2018. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És nem zavar, hogy pl. a Guns dalokban visszatérő elemek a dögös csajok? Vagy az AC/DC dala a pokolròl? Szerintem se kéne összefüggnie. Tom Araya is vallásos, aztán mégis milyen szövegeket adnak a szájába. Sok zenekar inkább magáròl terjeszt ilyeneket, mint pl. a Ghost, de zeneileg meg talán a Foreignerhez állnak a legközelebb.
2018. jún. 14. 22:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj. Nem vagyok pap, nem fogadtam sem cölibátust, sem vakságot, hogy zavarjanak a dögös csajok. Pont, hogy az lenne baj, ha egy egészséges férfit ez zavarna. :D Az AC/DCn meg egyértelműen látszik, hogy nem gondolják komolyan a poklos-sátános szöveget, ördög szarvakat stb, szimplán vagány amit csinálnak.

Sőt, alkalom adtán még pogány metált is hallgatok, főként északi és kelta hitvilág isteneiről, történeteiről szólnak. És nem, nem azért mert ezekben hinnék, vagy pogány lennék, hanem egyrészt mert zeneileg tetszik, másrészt érdekel a mitológiájuk és a történelmük.

2018. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4

"...ilyen zenéket"

Minimum két részre érdemes bontani a kérdést.

1. Zenei műfaj.

2. Szöveg.


1. Vannak (vagy voltak) úgynevezett white metal zenekarok. Hangszerelés, riffek mint bármilyen más rock/metal zenekarnál, csak kersztény módon Istent dicsőítő szövegekkel. Elég nagy népszerűségnek örvendenek kersztény körökben

Ez arra példa, hogy a torzított gitár nem azaonos az Istentelenséggel, és az hívők nagy része is így gondolja.


2. Ez további részekre bontható: szavak konszenzus szerinti jelentése, és ugyan ezen szavak pragmatikus értelmezése. Adott esetben pl.: a dal mondanivalója, ami nem feltétlen azonos az elénekelt szöveggel.

Lehet Isteni tanítást népszerűsítő a mondanivaló úgy is, hogy csak istentelen dolgokról énekel, és ez fordítva is igaz.


Nincsenek statisztikai adataim arról, hogy hány vallásos ember veti meg az "ilyen" zenéket, de nem is erre utaltam.

A kérdés számomra az, hogy az "ilyen" zenék megvetése közvetlenül miként kapcsolódik a vallásossághoz. Szerintem bigott álszentség megnyilvánulása csupán a rock mint műfaj ördöginek való beállítása. Nyilván voltak alapjai. Pl.: Az ifjúság lázadt a rosszul tálalt, erőltetett szabályok ellen. A felnőttek elfelejtették, hogy ők is voltak gyerekek, és a lázadást anarchizmussal azonosították. Az anarchizmust istentelenséggel. Így az Istentelen ifjúság kedvenc zenéje is csak Istentelen lehet. Pedig az ifjúság minden korban lázad. A 3-4 éveseknek is van dackorszaka. Ez az emberi lélek fejlődésének normális folyamata. Semmikép nem rossz, vagy gonosz abszolút értelemben, csupán önazonosságát igyekszik körvonalazni.

Ahogy az egykori ifjúság felelősségteljes családos emberekké érett, megtartva zenei ízlését mára a rockzene társadalmi megítélése is megváltozott, és ezzel együtt a társadalom részét képező vallásos rétegé is. Persze születnek mindig újabb, magukat szélsőségesebbnek beállító műfajok, mert midig van új ifjúság, aki lázad.


Ha ennek a konkrét dalnak a szövegét, mondanivalóját nézzük... hát nem ezzel magyaráznám gyermekemnek az emberré válás életfeladatát. Szerintem a szerzők nem akartak vallásosság kérdésében állást foglalni ezzel a szöveggel. A hívő is értelmezheti kedvére való módon, meg az is aki nincs jóban Istennel.


Istennek Egy háza van. Én oda igyekszem tartozni.

2018. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik!=)

Katolikus

2018. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!