Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most haragszik rám Isten?...

Most haragszik rám Isten? Nagyon nagy hibát követtem el? Csak hozzáértő keresztények válaszát várom!

Figyelt kérdés

Tehát 15 éves vagyok,keresztény (nem vallásos) újjá vagyok születve, imádom az Urat, neki szentelem az életemet.

Na már most, Ámor nyila eltalált, s beleszerettem egy fiúba. Ő rendkívül okos, jól bánik velem, viszont ateista mint a föld, nem akar megváltozni, már a családja is ateista, így hát ő is azokat az elveket vallja,meg hogy szerinte nem lehet biztosra tudni mert van sokféle vallás, pl iszlám meg a többi, s hogy akkor ki tudja kinek van igaza..

Másrészt meg eddig kàromolta Istent.. De miattam ezzel leállt (most ,,csak'' olyakat mond hogy b meg, stb, úgymond ,,általános'' csúnya szavakat:--) )

Szeret engem, mint említettem miattam nem is káromolja az Urat mert tudja hogy engem zavar. Imádkoztam érte hogy érintse meg az Úr a lelkét..

Vajon haragszik rám Isten amiatt hogy vele vagyok? Én ugyanúgy gyakorlom a hitemet, ateistává biztos nem válok,az életemet adnám a hitemért, de ő.. Nem fog megbüntetni ezért az Úr? Szeretném ha nem csinálna viccet senki a kérdésemből,tényleg félek emiatt.

Üdv, egy aggódó keresztény 15 éves lány



2018. máj. 30. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Az Isten nem hülye. Amit te leírsz, az bigottság és nem vallásosság. A bigottság egyik istennek sem kedves.
2018. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Mivel még csak 15 éves vagy, én először is azt a kérdést tenném fel a helyedben, hogy keresztényként tényleg járnom kellene-e valakivel ebben a korban. Igen messze állsz még időben attól, hogy teljesen kialakuljon a személyiséged, felnőjél és házasságot köss valakivel.
2018. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Én azt találom furcsának, hogy képes vagy ilyenbe beleszeretni. Éngem kifejezetten taszít ha valaki csak csúnyán beszél. Ha meg káromkodna, az mer akkor kuka. Nem csak a csókolózast, enytyempentyemet szereted és nem mögötte a személyt? Az a baj, fiatalon én is ilyen voltam.
2018. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

"keresztény (nem vallásos) újjá vagyok születve"

Ez érdekes, némi ellentmondást vélek felfedezni, de ez legyen a te bajod.


Én hagynám ezt a srácot. Nem azért, mert "Isten haragudni fog rád", vagy mert ő nem Isten gyermeke, hanem mert ebből nem sok jó fog kisülni. Az ateista és keresztény párok között még házasságban is komoly kihívások vannak, amiket felnőtt emberek is nehezen hidalnak át. 15 évesen még nem bőven ráérsz párt találni, olyat, aki tényleg hozzád való.

2018. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

"Tehát 15 éves vagyok,keresztény (nem vallásos) újjá vagyok születve, imádom az Urat, neki szentelem az életemet."

"ajon haragszik rám Isten amiatt hogy vele vagyok? Én ugyanúgy gyakorlom a hitemet, ateistává biztos nem válok,az életemet adnám a hitemért, de ő.."


Üdvözöllek!

Jó látni, hogy ilyen fiatalon beláttad azt, amit sokan tagadnak egész életükben. De próbálj meg tanulni Istentől, a Bibliából, mert amiket kiemeltem nekem is bigottságnak tűnik. Tanuld meg, hogy mi Isten akarata, tanuld meg, hogy mit jelent szeretetben növekedni (megszentelődés). Tanuld meg mi a különbség a vallásos (üres, testi, törvénykező) és a hívő viselkedés között(szeretet, adakozás, szelídség).

Ha a srác olyan marhaságokat mond, hogy nem lehet eldönteni, h melyik az igaz, akkor láss mögé, hogy mit is mond valójában: kifogás, mert nem akar hinni. Több millió megtért, üdvözült hívő meg tudta vizsgálni a vallásokat és rájött, hogy a Biblia az igaz. Persze ettől még észhez térhet idővel és megtérhet.


Tudnod kell hívő létedre, hogy a hívőnek jobb, ha egyedül marad. Nem baj, ha férjhez mész, de háborúságod lesz testben, int Pál. Ráadásul elég világosan megmondja, hogy csak hívővel házasodjon hívő.


Isten nem haragszik Rád azért, mert vele vagy, de a szellemi törvények mindig működnek. Amit vetsz azt aratsz, azaz később meglesz a böjtje ennek. Ez nem azt jelenti, hogy Isten bosszút áll, hanem, hogy a szellemi törvényeken nem változtat. Ennek böjtje pl. kimerülhet abban is, hogy belelovalod magad és később szenvedni fogsz, vagy bármit, nem kell valami szörnyűségre vagy elkárhozásra gondolni. de legjobb, ha "megmosod" a szíved és nyílt sisakkal odaállsz Jézus elé, és őszintén kérded a segítségét.

Mellette javaslom az apostoli levelek tanulmányozását, kiemelve a pogány keresztényeknek szóló életviteli tanácsokat

2018. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Van egy jó és egy rossz hírem!

A jó: Isten egészen biztosan nem haragszik rád.

A rossz: "Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?" (II.Kor. 6:14).

"Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete." (I.Jn. 2:15).


Ha ismered a Bibliát, akkor gondolom nem kell magyaráznom ezeket az igéket.


Üdv. Péter

2018. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem is jobb, ha hagyod szegény srácot. Ne akard megmérgezni az életét az elmebajoddal, mert abból tényleg semmi jó nem fog kisülni.
2018. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Leány.


Csatlakozom a 2-es, és Péter válaszához.

A keresztény azt jelenti: Krisztust követő, vagy utánzó.

Ha szereted az Istened, és a megváltódat, akkor megtartod a parancsolatait, amik nem nehezek.

Ámor, nem Isten, hanem egy kitalált mitológiai alak.

Nem összeegyeztethető a keresztény élettel.


Mennyire ismered Jézust? Aki ismeri, az elmondhatja, hogy tudja, mit tenne Jézus ha abban a helyzetben lenne, amilyenben Te kerültél.


Jézus 15 évesen még tanult, és dolgozott. Rendszeresen járt összejövetelekre, olvasta az írásokat, hogy tudja alkalmazni az életében.

Mikor elérte azt a kort, hogy vállalni tudja Istenhez való hűségét, akkor keresztelkedett meg, és attól kezdve annak élt.

Persze, Ő nem volt szerelmes, mert az életét a mi megváltásunk megvalósításának szentelte.

DE ha megfigyeled az első tanítványait követőit, Ők viszont ha szerelmesek is lettek, az Úrban házasodtak.


Nagyon fiatal vagy, sokszor nem értem, a mai fiatalok miért akarnak korán "megöregedni"?

Inkább élvezd a fiatalságoddal járó életet, és ne akarj felnőttet játszani,

hidd el hamar elfog jönni amikor vissza vágysz majd arra az időre, ha most elszalasztod.


Ahogy Péter is írta, csak olyanokkal ápoljunk kapcsolatot, akik maguk is hasonlóan gondolkodnak hozzánk.

2018. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Újjászületett keresztényként nekem fáj amikor valaki Istent káromolja. Nem értem hogyan szerethetsz egy istenkáromló ateistát és az Urat is? Nincs valami ellentmondás itt? Ez olyan, mintha Sátánt is szeretnéd. Az, hogy a barátod előtted most nem káromkodik még nem jelenti azt, hogy megváltozott, lehet, hogy csak éppen előtted próbál kulturáltabban viselkedni. Én nem pazarolnám rá az időmet. Ha tényleg annyira szereted az Urat akkor hagyd ezt a fiút, nagyon sok csalódástól és szomorúságtól fogod megkímélni magadat. Divat ide vagy oda, "felvilágosult" mai világ ide vagy oda, egy 15 éves gyermeknek nem biztos, hogy feltétlenül kell a szerelem. De ha nem így gondolod akkor keress inkább egy keresztény fiút, aki mellett fejlődhetsz szellemileg, aki nem fog visszahúzni a sötétségbe.

Az előttem válaszolókkal az 1-s és a 7-s kivételével mindenkivel egyet értek.

2018. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

Azt mondod, hogy nem vagy vallásos. Az elég nagy baj, Jézus és az apostolok is vallásosak voltak. Például minden apostol annyira vallásos volt, hogy egy kivétellel (bár őt is megpróbálták) vérével vallotta Krisztust. Ezen felül Jézus rendszeresen járt zsinagógába, az apostolok rendszeresen összegyűltek kenyértörésre. Tehát nem tudom vallás nélkül mennyire lehetsz keresztény. De nézzük a többit.


"nem akar megváltozni"

Nos igen,, ez akár lehetne probléma is. Az biztos, hogy ha általad kényszerből változna, az nem lenne se valódi, se tőled keresztényi. Jézus nem akart senkit se kényszerrel megváltoztatni, hagyta, hogy a szeretete vonzzon mindenkit Őhozzá.


"Másrészt meg eddig kàromolta Istent"

Ha nem hisz Istenben, akkor lényegében káromolni sem tudja. De az helyes tőle, hogy még ezen típusú csúnya beszéddel is leállt.


"Vajon haragszik rám Isten amiatt hogy vele vagyok? ... Nem fog megbüntetni ezért az Úr?"

Ha több mindenért meg is büntethet (megsaccolva írásodból), ezért biztos nem fog. Az őskeresztények közt is sokaknak volt pogány párja, nem írták az apostolok, hogy ezért Isten villámokkal szórja majd őket.


"Üdv, egy aggódó keresztény 15 éves lány"

15 évesen meg úgy általában javaslom, hogy a szerelmi szappanoperák helyett foglalkozz a tanulással, mert azt se tudod még, hogy miről beszélsz. 15 éves vagy, te meg már a házasságot tervezed. Megmosolyogtató.

2018. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!