Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is feltámasztaná a magyaro...

Balasa Bence kérdése:

Más is feltámasztaná a magyarok ősvallását?

Figyelt kérdés

nekem nagyon hiányzik hogy nem tudunk sokat régi múltunkról, vallásunkról hogy nem tudok a régi isteneinkhez imátkozni csak szégyen szemre házi oltárnál.


"valamikor régen gazdag hitvilágunk volt, de azt különös kegyetlenséggel elpusztította a történelem számtalan vihara´



2018. jún. 8. 15:14
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/130 A kérdező kommentje:
Lux morulus már fentebb leírtam
2018. jún. 14. 16:36
 92/130 Lux morulus ***** válasza:

Csak a net, ha jól értem.


És akarsz olvasni,(?) vagy jó neked a net.


Mert, ha olvasni akarsz, küldök pdf. formátumban könyveket.

2018. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/130 A kérdező kommentje:
ha a A vallásról, mitológiáról,történelemről." akkor jó!
2018. jún. 14. 20:11
 94/130 A kérdező kommentje:

ez az én hitvallásom


ÁLDOZOK most előttetek,

TISZTELEM az ősi rendet,

Hallgassátok KÖNYÖRGÉSEM

Vigyázzátok NEMZETSÉGEM!

2018. jún. 15. 23:39
 95/130 A kérdező kommentje:

egy másik kérdésre írták


Örülök neki hogy egyre jobban erősödik a pogányság.


A kereszténység kirabolta a fél világot ,a középkor óta ők a leggazdagabb szervezet a világon .


A muszlimok hitük szerint erőszakkal térítenék meg Európát.


A zsidók pedig undorító tolvaj népség. (na ezzel nem értek egyet)


Egyébként egyik "nagy" vallást sem tudják jobban bizonyítani mint bármelyik "pogány" vallást.


Csak azért mert sok a muszlim nem feltétlen az az igaz vallás.


Nem hinném , hogy hamar kifulladna hiszen az emberek egyre inkább kezdenek tisztába lenni a 3 "nagy" vallás "mocskosabb" háterével.

2018. jún. 16. 00:04
 96/130 anonim ***** válasza:
0%

#94

Azt azért érdemes tudni, hogy az István a Királyt Aczél György elvtárs rendelte. Az egyik legősibb taktikát alkalmazta, az: oszd meg és uralkodj-ot.

A legtrükkösebb az egészben az, hogy a legnyersebb politikai propaganda szövegeket érzelmekre ható, nagyon slágeres zenével ötvözték. Minden politikai oldal megtalálja és magáénak érezhet benne valamit. A hatalmat gyakorlók számára nyert helyzet: szemben álló politikai oldalak erős érzelmi töltettel. Közben a történelem tényszerűen ismert részei implicit meghamisítva, a kérdéses részek meg elmosva.


Mint már írtam azt kell követni amit őseink is követtek. Ők biztos nem populista szlogeneket követtek. A lényege ősvallásnak, amit keresel a világ természetes rendjének felismerése és az ahhoz való szerves alkalmazkodás. A rend lényege nem az alkotóelemekben van (pl őselemek) hanem köztük. Az ami szervezi őket, mondjuk életté. Az pedig az ötödik elem: a SZeR-eLeM. A SZeR magyar gyök (egyik, SZeRintem eredeti) jelentése is rend. (lásd: szertelen, vagy szeres települések (őrség) szavainkat) A gyök óriási filozófiai (ez alatt az eredendő bölcsessége, mondhatni ősi magyar természetközeli gondolkodást értem) jelentősége abból is látszik mekkora szóbokor alakult e gyök köré. Észre kell venni a látszólag jelentésükben távol eső szavak közti összefüggést.


SZeR

SZeReT

SZeR-eLeM

SZeRZeT

SZeRZeTeS


SZeRVeZeT

SZeRKeZeT


SZeRTaRTáS = CeReMóNia = CeReMoNi (más nyelvekben hol a tartalmi összefüggés?)


éS FoRDíTJoTTJa a RéSZ - aMiBőL áLL


SZeRKeSZT

SZeRSZáM


SZeReZ

SZeRZő

SZeRZőDéS (VéRSZeRZőDéS)

SZeRéNY = SZeR + éN

SZeReNCSe



EGYSZeRű = Isten rende szerint való, mivel EGY=Isten, azaz magyarul Egy az Isten. Az Egy Isten.


Ez teljesen összhangban van Jézus tanításával. A SZeReTeT a legfőbb, és az egyetlen parancsolat, pontosabban vezérlőelv amit meg kell tartani.

Nem a kerszténységgel van baj. Az eredetileg Jézusra alapult. A probléma, hogy ami most van a gyakorlatban eltávolodott az eredeti tanítás lényegétől.

A magyarok azért válhattak könnyen kereszténnyé mert látták, hogy a lényeg egybevág (ősi)hitükkel. Nem lehet tűzzel vassal megváltoztatni az emberek lelkét. Csak lassan megtévesztéssel elterelni útjukról

2018. jún. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/130 anonim ***** válasza:
0%

Az EGY Istenhez még hozzá tartozik:


A magyar rovásban a GY hang jele a kettős kereszt. Az egyes mássalhangzókat jelölő betűket pedig az eléje mondott "e" vel kell sorolni (nem úgy mint ma, az ÁBC, az utána tett "é"vel)

Tehát a kettőskereszt olvasata önmagában eGY. Az szó szerint és kiejtésében is Isten jele. eGY az azonos az Istennel

2018. jún. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/130 A kérdező kommentje:
de ez pedig csak kicsit tartozik ide
2018. jún. 16. 14:56
 99/130 Lux morulus ***** válasza:
50%

Ez alapján....


"ha a A vallásról, mitológiáról,történelemről." akkor jó!"



ez való neked.


"ez az én hitvallásom


ÁLDOZOK most előttetek,

TISZTELEM az ősi rendet,

Hallgassátok KÖNYÖRGÉSEM

Vigyázzátok NEMZETSÉGEM! "


Silány egy valami vagy! Nehogy elolvass egy könyvet b/zdmeg, mert még kifolyik a szemed!

Te Facebook,MSN, kétszavas üzenet fajzat.


"de ez pedig csak kicsit tartozik ide"


Arról sincs fogalmad amiről kérdezel, és az összes tudásod kimerül a fenti szövegben, de neked jó az internet, meg a gyk- n feltenni, - a semmire- egy bugyuta kérdést.


Tudatlan, és nagyképű vagy. Mondjuk, -ezek után - nem is csodálom.

2018. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/130 A kérdező kommentje:

erről a témáról nem olvastam sok könyvet


amúgy azt hogy kicsit tartozik ide nem neked írtam!!!!

2018. jún. 16. 19:02
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!