Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is feltámasztaná a magyaro...

Balasa Bence kérdése:

Más is feltámasztaná a magyarok ősvallását?

Figyelt kérdés

nekem nagyon hiányzik hogy nem tudunk sokat régi múltunkról, vallásunkról hogy nem tudok a régi isteneinkhez imátkozni csak szégyen szemre házi oltárnál.


"valamikor régen gazdag hitvilágunk volt, de azt különös kegyetlenséggel elpusztította a történelem számtalan vihara´



2018. jún. 8. 15:14
 71/130 anonim ***** válasza:
38%

#69

Szabadság érzet és hagyomány őrzés?

Az utóbbiban egyetértünk, azt kinevelték. Az előbbit inkább erőltetik és szembe állítják az utóbbival.

Azért vágyod az ősvallást, mert hiányzik a szabadság érzet?

Nem tudom mit értesz szabadság érzet alatt.

Mit? Azt, hogy dobolva táncolsz a virágos mezőn a csillagos ég alatt?

Szerintem ebben senki nem akadályoz.

Szóval mit?

2018. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/130 A kérdező kommentje:
eltaláltad
2018. jún. 9. 21:40
 73/130 A kérdező kommentje:

meg ahogy már írtam egy másik kérdésemhez a csoportos ősszejöveteleket ahol viselhetünk honfoglaló viseletet,

imátkozhatun, és együtt meditálhatunk dobszóra

2018. jún. 9. 21:46
 74/130 anonim ***** válasza:
44%
O.o Ilyesmire manapság két lehetőség van: Farsang és diliház :D
2018. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/130 A kérdező kommentje:
na diliházba nem megyek!
2018. jún. 9. 22:52
 76/130 anonim ***** válasza:
38%

csoportos ősszejöveteleket ahol viselhetünk honfoglaló viseletet, imátkozhatun, és együtt meditálhatunk dobszóra...


Ehhez csak meg kell keresned a kedvedre való csoportot. Vannak ilyenek. Én személy szerint nem vagyok meggyőződve ezek vallásgyakorlati hitelességéről, sem az eszmeiről.

Az kétségtelen, hogy minden kérdőjeltől eltekintve, még farsangi jelmezeinket is ésszetűbb lenne saját hagyományunkból meríteni, mint az elgyökértelenedett nyugat romantikával álcázott üzleti agymenéseiből.

Persze már a farsang eredeti értelme is az ellenkezőjére fordult.


Keress néphagyomány ápoló köröket. Ott találhatsz hagyományos népművészettel foglalkozókat is. Tanuld és műveld azt is. Nálunk, a hétköznapi ember számára abban volt/van a meditáció.

Másrészt, ahogy Kassai is szokta idézni: Nem az őseinket kell követni, hanem azt amit ők követtek. A jelen korhoz kell alkalmazkodni. A jelen korba így lehet átemelni, amit ránk hagytak.

(mellesleg, van aki 60 évnél is több néphagyomány kutatással a háta mögött meggyőződéssel hirdeti, hogy a dobolás nem ősmagyar révülési szokás)

2018. jún. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/130 Mansour ***** válasza:

Bár az elején azt írtam, hogy szerintem nincs gyakorlati esély a magyar ősvallás feltámasztására, a beszélgetésből azt szűrtem le, hogy amire a kérdező gondol, az sokkal inkább egy hagyományőrző, hagyományápoló tevékenység, aminek van némi vallási vonatkozása is, nem pedig valamiféle tisztán vallási eszmerendszer létrehozására való törekvés.

Az ilyen fajta hagyományápolásnak pedig szerintem nagyon is helye van, és becsülöm az olyan fiatalokat, akik ezzel foglalkoznak, ennek áldozzák a szabadidejüket.

A kérdező tele van naiv lelkesedéssel, és igaz, hogy akadnak tudásbeli hiányosságai is, de ennek ellenére szerintem alapvetően pozitív és becsülendő a törekvése.

Szóval, fel a fejjel, ne add fel, fontos értékeket képviselsz! De ha adhatok egy tanácsot: próbáld a tudásodat ezen a területen minél jobban elmélyíteni, de mindig megbízható, hitelesnek tekinthető tudás megszerzésére törekedj! A magyarság eredetével, az ősmagyar kultúrával kapcsolatban sajnos elég sok alaptalan, teljesen tudománytalan elképzelés kering, ezeket jó lenne kiszűrni!

2018. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/130 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm! valaki végre megértette!!!!
2018. jún. 10. 16:08
 79/130 Lux morulus ***** válasza:

[link]



Ez gyönyörű!


Ok. Milyen könyveket olvastál. Hátha tudok küldeni valami olyat, amit még nem olvastál.

2018. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/130 A kérdező kommentje:
erről a témáról?
2018. jún. 10. 21:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!