Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is feltámasztaná a magyaro...

Balasa Bence kérdése:

Más is feltámasztaná a magyarok ősvallását?

Figyelt kérdés

nekem nagyon hiányzik hogy nem tudunk sokat régi múltunkról, vallásunkról hogy nem tudok a régi isteneinkhez imátkozni csak szégyen szemre házi oltárnál.


"valamikor régen gazdag hitvilágunk volt, de azt különös kegyetlenséggel elpusztította a történelem számtalan vihara´



2018. jún. 8. 15:14
 81/130 A kérdező kommentje:
erről nem olvastam könyvet csak az interneten néztem utána.
2018. jún. 13. 15:44
 82/130 A kérdező kommentje:
amúgy honnan tudjátok az életkoromat? innen vagy a többi kérdésemből?
2018. jún. 13. 15:47
 83/130 anonim ***** válasza:
0%
Ha már itt ilyen dobolós táltosokat (vagy miket) linkelgetünk koronában, legalább vegyük figyelembe, hogy a Magyar Szent korona egészen egyedülálló az ismert koronák között és szerkezetében teljesen megegyezik az ázsiai népek "sámánjai" által viselt fejviseletekkel. Abroncs, kereszt, függők.
2018. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/130 A kérdező kommentje:
na látod ez még nem tünt fel! köszi!
2018. jún. 13. 21:59
 85/130 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen ökörségeket ne írjunk már. A sámánok biztos a legnagyobb katolikus szentek képével ékesítették fejfedőjüket... Így terjednek a konteók.

Keress rá neten, hogy a bizánci császároknak milyen koronája volt, találsz majd nem egy hasonlót.

2018. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/130 anonim ***** válasza:
67%
Arról nem is beszélve, hogy Szent Istvánról egyetlen korabeli ábrázolás maradt fent,, ahol teljesen más koronát visel.
2018. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/130 Lux morulus ***** válasza:

Kérdező!


Igen azt kérdeztem, hogy a témával kapcsolatban miket olvastál?


A vallásról, mitológiáról,történelemről.

2018. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/130 anonim ***** válasza:
0%

#85 ha már így minősíted a hozzászólásokat, nem ártana előtte értelmezni azokat.


Szerkezetről beszéltem, és fel is soroltam annak ide vonatkozó részeit. A Szentek képeit te keverted ide.

A kereszt magában persze pontatlan némileg részemről. Az abroncs után említettem, és a kereszt alakú felső pántokat értettem alatta.


A Szentek fogalma egyébként a vallásokhoz kapcsolható. Ahogy a kersztény felekezeteken belül sem általános.

A korona szerkezete viszont a világról alkotott képet szimbolizálja, a hit vagy a vallások előtt a hitvilág tükröződése. A hit a vallások felett áll, annál tartósabb és általánosabb, ezért igazsága elfogadható és elfogadott különböző korok és kultúrák között is (ha a vallás ne kavar be)

2018. jún. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/130 anonim ***** válasza:
0%
2018. jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/130 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem tévedek, ezt írtad:

"vegyük figyelembe, hogy a Magyar Szent korona egészen egyedülálló az ismert koronák között és szerkezetében teljesen megegyezik az ázsiai népek "sámánjai" által viselt fejviseletekkel"


Én meg erre mondtam, hogy hülyeség. Egyáltalán nem egyedülálló. Legfejebb annyiban, hogy összeszegecseltek két külön koronát, amiből az egyik egy bizánci, a másik egy latin korona volt. Ilyen vonatkozásban tényleg lehet nagyon ritka, de másban nem látom ezt az egyedülállóságot.

Azt pedig továbbra sem értem, hogy mit akarsz azzal kifejezni, hogy egy 12-13. századi korona mennyiben hasonlít néhány sámán fejfedőhöz. Mert hogy köze nincs azokhoz, az tény, hogy tudsz találni olyan képeket, melyeken lesz bizonyos külső hasonlóság, az előfordulhat. Ha jobban keresgélsz a neten, lehet valami afrikai törzsi fejfedőt is találnál, amihez hasonlít hasonló szinten, ahhoz is pont ugyan annyi köze lenne.

2018. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!