Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki leirna nekem, hogy...

Valaki leirna nekem, hogy milyen nagyon szeret Isten? Segitene, jol esne olvasni.

Figyelt kérdés

2018. jún. 8. 19:57
1 2
 1/11 A nép hiteője ***** válasza:
52%

Nem os ertem mit szeret annyira bennunk, hogy meghalt ertunk. Folfoghatatlan.

Meg kisgyerekekert megertenem, de meglett deviansokert meg bolondokert, ilyen olyan suttyokert, csalokert, bunt szeretokert is meghalt es megbocsajt nekik ha megternek es hisznek. Ezen folul raadasul! Mindent odaajandokoz nekunk ami az ove!

2018. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Isten annyira szeret minket, hogy leküldte egyszülött fiát, hogy megváltson minket. Annyira szeret, hogy nem bábként rángat minket, hanem szabad akaratot adott.


Ha érdekel bővebben a téma, olvasd el a négy evangéliumot a Bibliában.

2018. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Mint az ételben a sót, mint a gyermekét, nekünk adta ezt a Világot játszani, hogy kipróbáljuk magunkat benne. Meg pl azt mondta, sokasodjunk és szaporodjunk, tehát "reprodukáljuk" önmagunkat. :) Meg azt mondják, ilyet is mondott, hogy hajtsd uralmad alá, meg ilyesmik. A Jóisten fain, tudsz neki telepatikusan üzenni is. A részei vagyunk, pl mint neked is a kisujjad, meg amúgy mindened a részed. Mi is úgy a részei vagyunk, és tehát így szeret minket, benne van mindannyiunkban, őbelőle állunk. Olyat amúgy nem teremt, meg nem is tudna teremteni, amit nem szeret; (mindennek volt amúgy állítólag tehát célja) mert állítólag nem volt semmi őrajta kívül, és akkor így csak úgy tudott el kezdeni teremteni, hogyha önmagát, sajátmagát osztotta fel; tehát minden fullra belőle áll. Mondjuk pl ez a világ amit mi most élünk meg lehet egy illúzió, egy hologram, egy szimuláció, egy álom, vagy akár egy párhuzamos dimenzió is.
2018. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Mindenkit egyformán szeret és mindenkin segít. Kivéve ahol családon belüli erőszak van és verik egymást az emberek. Kivéve Szíriában ahol lebombázzák a kórházat is. Kivéve a távol-keleten, ahol gyerekmunka által olcsó az előállított ruha amit viselsz. Kivéve azokat a gyerekeket akiket megerőszakoltak, elraboltak, kegyetlenül megöltek. Kivéve ahol nyomorognak az emberek és uzsorakamatból élnek, majd elviszik prostinak fizetségül a fiatal lányokat. Kivéve... na mindegy, még lehet fantáziálni. Hiszen ennyire szeret minket az Isten.
2018. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
😊
2018. jún. 8. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van pár idézetem amik engem megnyugtatnak leírom őket :)

"Ha vízen kelsz át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el. Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg."


"Legyetek erősek és bátrak, ne féljetek és ne rettegjetek tőlük, mert maga az Úr, a te Istened megy veled, nem hagy el téged, és nem marad el tőled."


"Harcolnak ellened, de nem bírnak veled, mert én veled leszek, és megmentelek! – így szól az Úr."


"Legyetek erősek és bátrak, ne féljetek és ne rettegjetek tőlök, mert az Úr, a te Istened maga megy veled; nem marad el tőled, sem el nem hagy téged."

Nem rég kezdtem a Bibliát olvasni eddig ezeket gyűjtöttem ki belőle.Remélem segít a lelkednek egy kicsit :)

2018. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

(1János 4:9, 10) 9 Az Isten szeretete azáltal vált nyilvánvalóvá az esetünkben, hogy az Isten elküldte az ő egyszülött Fiát a világba, hogy életet nyerjünk általa. 10 A szeretet nem abban áll, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért.


(Róma 8:32) 32 Aki még saját Fiát sem kímélte, hanem odaadta értünk, mindnyájunkért, hogyan ne adna nekünk kedvesen minden mást is vele együtt?

(Zsoltárok 103:10) 10 Nem bűneink szerint bánik velünk, S nem vétkeink szerint hozza el ránk, amit megérdemlünk.


(Zsoltárok 103:12–14) 12 Amilyen távol van a napkelet a napnyugattól, Olyan messzire veti el tőlünk törvényszegéseinket. 13 Ahogy az apa irgalmaz fiainak, Úgy irgalmaz Jehova az őt félőknek. 14 Mert ő jól ismeri formáltatásunkat, Megemlékezik róla, hogy por vagyunk.


(Ézsaiás 49:15) 15 Hát elfelejtheti-e a feleség a csecsemőjét, hogy ne szánja meg méhe fiát? Még ezek az asszonyok is elfelejthetik, én azonban nem felejtelek el téged.

2018. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ezért mondom nektek: ne aggódjatok életetekért, hogy mit egyetek, vagy mit igyatok, se testetekért, hogy mibe öltözködjetek. Nem több-e az élet a tápláléknál, és a test a ruházatnál? Nézzétek meg az égi madarakat: nem vetnek, nem is aratnak, csűrbe sem gyűjtenek, és a ti mennyei Atyátok táplálja őket. Nem vagytok-e ti értékesebbek azoknál? Aggódásával pedig ki tudná közületek meghosszabbítani életét csak egy perccel is? Mit aggódtok a ruházatért is? Figyeljétek meg a mező liliomait, hogyan növekednek: nem fáradoznak, és nem fonnak, de mondom nektek, hogy Salamon teljes dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül akár csak egy is. Ha pedig a mező füvét, amely ma van, és holnap a kemencébe vetik, így öltözteti Isten, nem sokkal inkább titeket, kicsinyhitűek?

Ne aggódjatok tehát, és ne kérdezgessétek: Mit együnk? – vagy: Mit igyunk? – vagy: Mit öltsünk magunkra? Ilyesmikért a pogányok törik magukat; a ti mennyei Atyátok pedig tudja, hogy szükségetek van minderre. Keressétek először Isten országát és az ő igazságát, és mindezek ráadásként megadatnak majd nektek. Ne aggódjatok tehát a holnapért, mert a holnap majd aggódik magáért: elég minden napnak a maga baja." (Máté 6: 25-34)

2018. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Isten emberek iránti szeretete különleges, és erős.

A szeretet csak azokból a tettekből ismerhető fel, amelyekre ösztönöz valakit. Isten szeretete abból látható, hogy odaadta a Fiát.

1János 4:9, 10

"Abból vált nyilvánvalóvá, hogy Isten szeret minket, hogy elküldte a világba az egyszülött Fiát, hogy életet nyerjünk általa. A szeretet nem abban áll, hogy mi szerettük Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért."

Ez azonban nyilvánvalóan nem előzékeny szeretet, vagyis vonzalom, azaz nem az alanyainak valamilyen érdeméből ered.

Róma 5:8

"De Isten azáltal mutatja ki irántunk a szeretetét, hogy amikor még bűnösök voltunk, Krisztus meghalt értünk."

Isten tudatosan döntött úgy, hogy él az akaratával, nem volt konkrét kiváltó oka a tettének, csak az, ami magának Istennek a természetéből fakad.

Ez abból is látszik, amit az ókori népének az izraelitáknak mondott:

5Mózes 7:7, 8

" Jehova nem azért szeretett meg és választott titeket, mert a többi népnél nagyobb nép vagytok, hiszen a ti népetek volt a legkisebb minden nép közül. Hanem azért hozott ki titeket Jehova erős kézzel, és azért váltott ki a rabszolgaságból és a fáraónak, Egyiptom királyának a hatalma alól, mert szeret benneteket Jehova, és megtartja az ősapáitoknak tett esküjét."


Isten vonza magához az alázatos és szelid embereket,....de minden fajta emberen szeretne segíteni...ha engedik.Ezért fontos a két tulajdonság, mert az alázatos és szelid embereken könnyen tud segíteni.

2018. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!
2018. jún. 9. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!