Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki követi az ősmagyar vallást?...

Balasa Bence kérdése:

Ki követi az ősmagyar vallást? akit érdekel a téma vagy követi is válaszoljon de olyat akit nem ne kövezzen meg érte!

Figyelt kérdés

ahogy egy másik kérdésemben írtam


"valamikor régen gazdag hitvilágunk volt, de azt különös kegyetlenséggel elpusztította a történelem számtalan vihara´


csak házilag készült oltárnál tudok imátkozni mert nem maradt meg régi szent hely ahova elmehetnék.



2018. jún. 9. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem követi, mivel nem tudunk róla eleget. Amennyiben az István a Király, és a korai XX. századi nacionalista írók írásai alapján inspirált fantasy-vallásról beszélsz, hát annyi erővel a Harry Potter-ben is hihetnénk...


Pl. az oltárt nem tudom honnan vetted, olyan a görög és római pogányságban volt, illetve manapság a szintén ködösen "rekonstruált" wicca vallásban.

2018. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
de én követem
2018. jún. 9. 09:38
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Amit követsz az egy neopogány rekonstruált vallás, ami nagyrészt 80-as évekbeli lázadó rocker-ektől származik, akik gyűlölték mind a komcsikat, mind a "szemforgató hamis papokat".
2018. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra sem kövezlek meg érte, de a kérdésem fenntartom: Miből gondolod, hogy az általad követett rituálé a tényleges magyar ősvallás, és hogy az ténylegesen az igazságot képviseli amúgyis? :D
2018. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
éppen ez a baj hogy géza fejedelem meg istván tűzzel- vassal írtotta a dicsőséges múltat.
2018. jún. 9. 10:17
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Dicsőséges múlt? Mi volt benne olyan dicsőséges? Ha Szent István és Géza fejedelem nem vált, akkor mi is a hunok meg hasonló népek sorsára jutunk, ők most hol vannak szerinted?

Ez a baj a mai oktatással, csupa analfabétát nevel, akik még a legalapvetőbb történelmi összefüggéseket sem látják és valami romantikus ábrándokkal van teli a fejük, míg a valósággal köszönő viszonyban sincsenek.

2018. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
erőszakkal térítettek, a táltosokat megölték, a régi szent helyeinket lerombolták.
2018. jún. 9. 10:30
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
S továbbra is: A táltosok vallása vajon igaz volt? :D
2018. jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
téged az zavar amit én képviselek, vagy tényleg nem hiszel semmiben?!
2018. jún. 9. 10:40
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Bence!

Ha ilyen erőszakos vagy, akkor miért kérdezel?

Csinálj magadnak egy vallást, aztán higgyél abban.

Az ősmagyar vallás egyrészt nem volt egységes. Minden táltos egy kicsit másképp művelte... pont úgy, mint most a keresztény egyházban a felekezetek.

Másrészt már 1000 éve eltűnt. Elpusztították.

Ez szomorú dolog, az igaz - de ha nem teszik meg, akkor ma sehol se lenne a magyar kultúra. Eltűnt volna: pont úgy, ahogy eltűnt az ősmagyar vallás.

Harmadrészt: szerinted mitől lett volna ez igaz?

Ha léteztek volna ezek az istenek, akikben hittek - SZERINTED nem védik meg a népüket?

Nos?

2018. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!