Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te is isten vagy?

Te is isten vagy?

Figyelt kérdés

Furcsa lehet a kérdés, ezért kifejtem. Jehovásoktól elég gyakran olvasom, hogy bár hiába nevezi Jézust a Szentírás több helyen is Istennek, az isten szó egyszerű rang féle, ami bárkire és bármire használható.


Persze az olvasóban felmerülhet, hogy miért állna meg itt a kérdésem. Teljesen jogosan. Izajás próféta Örök Atyának is nevezi Jézust. Te is örök atya vagy kedves olvasó?



2018. jún. 12. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagyok vallásos, de én is valahogy ezt gondolom. Amikor imádkozunk Istenhez, akkor lényegében magunkhoz imádkozunk, hisz mi éljük az életet, az életünket.
2018. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy lepontoztak. Bár nem teljesen így értettem a kérdést, azért adtam rá egy zöldet.
2018. jún. 12. 21:02
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Köszönöm, már megszoktam a lepontozást...
2018. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Jézust nem abban az értelemeben nevezi "Istennek", amilyenben az Atyja áll rangban.

Azért nevezi örökkévaló Atyának, mert a halála mint a megváltás, az emberek örök életét eredményezheti.

S nem azért mert Ő az élet forrása, a mindenható Isten.

2018. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
10%
Aha, önmagam istene ha úgy tetszik.
2018. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%
Igen, mivel minden ember isten. Mondjuk nem mindenkin látszik, de attól még az.
2018. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Így is mondhatjuk. Isten az, aki boldogságot teremt.
2018. jún. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#4

Rendben és magunkat vagy másokat nevezhetünk istennek? Hiszen ez csak egy sima jelző, ami szerintetek bármire és bárkire használható.

2018. jún. 13. 08:11
 9/12 anonim ***** válasza:

"Te is isten vagy?"

" Izajás próféta Örök Atyának is nevezi Jézust. Te is örök atya vagy kedves olvasó?"


Nyilván ebben az értelemben a nagybetűs Istenre gondolsz. Nem, az Isten szellemi lény, akinél nagyobb el sem képzelhető. Az örökkévaló jelenben Ő maga a "mozdulatlan" lét. Én nem vagyok ilyen, de ezek a dolgok könnyedén beláthatóak, amíg az ember elméje nincs telefertőzve materialista/ateista relativizált marhaságokkal.


Kisbetűs istenek már lehetünk, de ehhez szintén definiálni kellene, hogy ki és mit ért kisbetűs isten alatt


"Igen, mivel minden ember isten"

Akkor mi értelme van mégis az "ember" gyűjtőnévnek? Az ember azért ember, mert ember:) Az Isten meg Isten. Aki kisbetűvel használja az isten szót, az pedig definiálja, hogy milyen értelemben használja


"Aha, önmagam istene ha úgy tetszik."

Ez miben nyilvánul meg? Ha valaki önmaga istene az mit takar?

2018. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Kisbetűs istenek már lehetünk, de ehhez szintén definiálni kellene, hogy ki és mit ért kisbetűs isten alatt"

Hogy lehetünk kisbetűs istenek? Elmékeim szerint a Szentírás megkülönbözteti az egy igaz Istent, és a hamis nem létező isteneket, valamint e világ fejedelmét, a sátánt.


Az ember milyen kontextusban lehet isten? Jézus hogy lehetett isten és nem pedig Isten?

2018. jún. 13. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!