Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az István a Király-t megnézve...

Az István a Király-t megnézve ti Istvánt vagy Koppányt támogatjátok? Miért?

Figyelt kérdés
Számomra ez egy nehéz döntés. Katolikus, hazafias magyarként természetesen nagyban hajlok István felé, de azért könnyes lesz a szemem, amikor Koppány azt mondja, hogy "Idegeneket hív, magyarok ellen segítségül!"

2018. jún. 18. 19:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

#18

"Hidd el, átlag parasztként nagy részünknek tökmindegy lett volna, hogy magyar király vagy német császár uralkodik fölöttünk"

Ebben nagyjából iagazad van. Viszont szerintem az ország szempontjából közel sem lett volna annyira mindegy. Persze egy évezreddel későbbről nehéz megjósolni, hogy mi lett volna ha...


Hogy az átlag ember mennyire ragaszkodott ősei vallásához, azt nem tudjuk. Tudomásom szerint erről nem nagyon maradt fent korabeli lelet. Nem gondolnám, hogy annyira ellenezték, mert néhány lázadó főúron kívül nem ütközött nagy ellenállásba, rövid időn belül teljesen el is tűnt a pogány hit. Az a néhány lázadozó is inkább politikai célok miatt lázadt, nem pedig hite okán.


Ráadásul ekkorra már a térítők nyomán sok magyar ismerte a kereszténységet. Bizánc egész biztos küldött térítőket még a vándorlás folyamán, de úgy sejtem, hogy Róma is.


#19

Látom nehéz a felfogásod. Koppány nem elszenderült, hanem felségárulás és lázadás miatt kivégezték. De továbbra sem volt István testvére, sőt még csak unokatestvére sem. El nem tudom képzelni, hogy honnan szedtétek ezt az ökörséget, miszerint testvérek voltak. Távoli rokonok inkább.

2018. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
40%

Igen, erre hivatkozva végezték ki. Istvánnak pedig ehhez semmi köze nem volt. ..

Nem mondtam sehol, hogy vér szerinti testvérek voltak.

2018. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Vagy testvére volt, vagy nem. Ne akard "megmagyarázni a bizonyítványt". A testvérgyilkosság elég erős vád (márpedig ezzel vádoltad), sőt az egyik legsúlyosabb gaztett, mert tulajdon vérét öli meg.

Ezzel szemben csak egy távoli rokona volt, aki mellesleg elárulta, megtámadta, ezzel életére tört. Vagy gondolod, hogy kard helyett kardvirággal támadt Istvánra?

2018. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
40%

Ha valaki nem ért valamit, azzal nincs mit tenni.

A vèlemény szabad. Egyetérteni vele opcionális.

2018. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

A "testvér" törzsi jellegű társadalmakban simán jelentheti, hogy "rokon", "a törzsemből való valaki", tehát átvitt értelemben az.

Mondjuk nem tudom, ki hiszi, hogy Koppány és István testvérek voltak, általános iskolai tananyag, hogy nem voltak azok... még tévhitként se találkoztam vele eddig.

2018. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
49%
Na, valaki mégis érti...
2018. jún. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!