Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Őrtorony szervezet kiadvány...

Az Őrtorony szervezet kiadványa az Ébredjetek folyóirat, miért is törölték belőle az alábbi részt?

Figyelt kérdés
"Amiért az Ébredjetek! kiadásra kerül: ... Ami a legfontosabb: megerősíti a bizalmat a Teremtő azon ígérete iránt, amely szerint egy békés és biztonságos új világ jön létre, mielőtt elmúlik az a nemzedék, amely tanúja volt az 1914-es eseményeknek."
2018. jún. 19. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Vajon engem miért NEM kritizálnak...


Ez a pontosabb.

2018. jún. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Aki őszinte és kitartó szívvel keresi Istent, annak ad szent szellemet, de ez nem tesz senkit tévedhetetlenné, ahogyan az apostolokat sem tette azzá. De..."


Az apostolokat ne hasonlítsd a Vezető testülethez! De amennyiben megteszed akkor előbb tisztázzuk azt hogy mikor, hol és milyen körülmények között lettek kinevezve a VT tagjai. Az apostolok esetében ezekre a kérdésekre pontos választ lehet adni.

Az apostoli kinevezéseknek voltak tanúi. Kik a tanúk a VT tagjainak a kinevezésére, és milyen események támasztják alá a hitelességüket? (Zárójelben jegyzem meg hogy még Jézus kinevezését is megerősítette egy égi hang) Milyen konkrét isteni kinyilatkoztatásra hivatkoznak a VT tagjai?

Az apostolok gyakran álmok és látomások segítségével kaptak útmutatást! Hivatkoznak ilyesmire a VT tagjai? - Visszamenőleg Russell-ig!


"És itt ajánlanám neked azt a módszert, hogy önkritikusan kérdezd meg magadtól: én -azon kívül, hogy kritizálom más kutatását, igazságkeresését, mit is csinálok ez ügyben?"


Rávilágítok arra a tényre hogy az igazság keresést az még nem az igazság és nem is lehet annak beállítani. Az Őrtorony társulat azt állítja hogy keresi az igazságot vagy azt állítja hogy az igazságban van? A kérdés költői hiszen tudjuk hogy a tagjai mit is állítanak így egyértelmű az álláspontjuk.


"Vajon engem miért kritizálnak? Talán mert én nem tévedek soha, semmiben?"


Ha engem kritizálnak akkor én elszoktam rajta gondolkozni hogy vajon igazuk van-e! De tudod ez általában akkor történik meg amikor valami olyasmit írnak ami tényleg elgondolkodtat. Hogy tévedek e az nem kérdés. A kérdés az hogy annak tudatában hogy tévedhetek azt követelem e meg hogy akkor is el kell fogadni az én álláspontomat! Mert a VT pontosan ezt követeli meg! Különben kiközösítenek és nem beszél az illetővel még a családja sem. Ez is egy követelmény az Őrtorony részéről.


"Nem nagyon állítanak mást! Csak inkább kritizálnak... , hogy a Tanúknak, bármit mondanak, nincs igazuk!"


Én feltettem kérdéseket de te meg NEM NAGYON válaszoltad meg őket! Ez azért van mert nincsenek válaszok? De jó legyen!

Az I. világháború 1914 júniusában tört ki! Javíts ki ha tévednék de Jézus (az Őrtorony szerint) októberben kapta meg a hatalmát és vetette le a Sátánt. De ugyan akkor azt is állítják hogy az 1VH Sátán dühének a következménye. Ezzel az a gond hogy az ok-okozati összefüggés a kronológia miatt nem áll fent!


"Akkor miért nem nézel utána, hogyan is értették ezt?? Nem csak okoskodni kell, hanem ellentmondásmentesen bírálni. De te sem ezt teszed!"


Forestjo, Frorestjo, hát nem erre kértelek? Idézem saját magamat! "Akkor itt az alkalom hogy ismertesd a tényeket. És én ezt el is várom tőled mint olyan személytől aki tisztában van a tényekkel!"


"De azon nem gondolkozol, hogy milyen módon? Közvetlenül, vagy a Szentíráson keresztül?"


Ha a Szent Íráson keresztül kapják akkor mi a különbség a VT tagjai és mondjuk bármelyik magyarországi értelemszerűen férfi Jehova tanúja között? Akkor ők is értelmezhetnék a Szent Írást, nagyobb tévedéseket biztosan nem követnének el. A Biblia meg nekik is a rendelkezésükre áll.


"Ez aztán a perdöntő érv! Egyébként viszont igen alaposan levezetik."


Igen az perdöntő. De úgy nézem akkor te sem vagy különb mert te sem gondolkozol el hogy mi is van a kérdés mögött! Tehát nincs is különbség közöttünk hisz ugyan azt csinálod mint én, semmivel nem vagy különb.

Továbbra is kérdés hogy mikor lett Istennek szócsöve és mikor történt a változás na meg hogy ezt hogyan vezetik le a Bibliából? Mi a válaszod erre a kérdésre?


"Egyébként viszont igen alaposan levezetik."


Tehát, hogyan vezetik a le a Bibliából? Ismertesd meg velem a tényeket.

2018. jún. 20. 09:35
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Hibái ellenére még mindíg a JT. vallásszervezet tanításai állnak a legközelebb a Bibliához, olyan egyház szervezetet nem tudsz mondani, amelyik alaptanításaiban ne menne szembe a Bibliával. De ha tudsz, írd meg és megbeszéljük.
2018. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"Az apostoli kinevezéseknek voltak tanúi."


Hol is írja a Biblia azt, hogy a Vezető Testület "kinevezése" csakis "tanúk" jelenlétében történhet? Nem inkább a tetteik és az eredményeik a beszédesebbek? Hogy "milyen események támasztják alá a hitelességüket?" Mivel hogy nincs más olyan vallásszervezet mely ilyen mértékben igazította helyre ma az igaz imádatot, és mely világviszonylatban hirdeti Isten Királyságát, mint az emberiség EGYEDÜLI reményét, nem nehéz rájönni az őszinte és alázatos embernek, hogy kiken van ma Isten áldása!


[link]


[link]


"Az apostolok gyakran álmok és látomások segítségével kaptak útmutatást! Hivatkoznak ilyesmire a VT tagjai?"


"Isten régen sokszor és sokféleképpen szólt ősapáinkhoz a próféták által. 2 Ezeknek a napoknak a végén viszont egy Fiú által szólt hozzánk, akit kinevezett mindennek az örökösévé, és aki által a világrendszereket alkotta" (Héberek 1:1-2)


Erről a Fiúról a Bibliában van bőséges ismeret! Ma a Biblia tanúsága szerint nem a csodaadományokkal segíti Isten a népét.


"Rávilágítok arra a tényre hogy az igazság keresést az még nem az igazság és nem is lehet annak beállítani. Az Őrtorony társulat azt állítja hogy keresi az igazságot vagy azt állítja hogy az igazságban van?"


A kérdés NEM KÖLTŐI, szó sincs róla, ezt elkapkodtad! A Tanúk - mint szervezet - azt mondja, hogy az igazságban vannak, vagyis pontosabban az EGYETLEN Isten által elfogadott vallásszervezetben, mely - Istennek hála - folyamatosan egyre tisztább lesz a tanításokat tekintve. Tudod értelemszerűen ez nem is lehet másként, hacsaknem azt várod el, hogy egy pillanat alatt megvilágosodj, mint állítólag Buddha az eperfa alatt.

De ha ez értelemszerű, akkor miért kritizálod?


"A kérdés az hogy annak tudatában hogy tévedhetek azt követelem e meg hogy akkor is el kell fogadni az én álláspontomat! Mert a VT pontosan ezt követeli meg! Különben kiközösítenek és nem beszél az illetővel még a családja sem."


Nem "követel" senki semmit! Senkinek sem kötelező elfogadni azt, amit szellemi táplálékként kap attól a szervezettől. A kiközösítések túlnyomó többségben erkölcstelenségek miatt vannak, nem pedig hitelvi kérdések későbbi kiütközései miatt. Nem is beszélve arról, hogy itt jön képbe az alázat! Ha elismered a VT bibliailag jogos létét, tevékenységét és vezetését, akkor még akkor is engedelmeskedsz az irányításuknak, ha éppen személyesen te nem értesz egyet vele.


Ha nem ismered el, akkor nem is leszel Tanú sohasem!


Ha bármely szervezetben minden egyes tag csak úgy menne a maga feje után, semmibe véve a vezetést, akkor vajon mi lenne??? Vajon miért kell alávetni magunkat a vezetésnek? A VT semmi olyant nem kér és nem vár el, ami írásellenes. Lehet, hogy később a bibliai igazságok értelmezése kissé módosításra szorulnak, de ez csak a tisztulási folyamat része! Nincs más szervezet, melynél ezt megteszik, egy sem.


"Az I. világháború 1914 júniusában tört ki! Javíts ki ha tévednék de Jézus (az Őrtorony szerint) októberben kapta meg a hatalmát és vetette le a Sátánt. De ugyan akkor azt is állítják hogy az 1VH Sátán dühének a következménye. Ezzel az a gond hogy az ok-okozati összefüggés a kronológia miatt nem áll fent!"


Tehát akkor azt állítod, hogy azok, akik átélték az első vh-t, és rájöttek ezen bibliai összefüggésekre, nem tudták, hogy mikor tört ki az első vh? Te ezt komolyan gondolod? Mindig csodálkozom, hogy a Tanúkat vehemensen bírálgató emberek milyen ésszerűtlen és következetlen vádakkal állnak elő, ezzel alaposan lebecsülve a másikat!


Akkor nézd a sorrendet:


"7 És háború tört ki az égben: Mihály és az angyalai harcra keltek a sárkány ellen. A sárkány is harcra kelt az angyalaival együtt, 8 de nem győztek, és többé már nem volt helyük az égben. 9 Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt. 10 Hallottam, hogy egy hang ezt mondja hangosan az égben:


„Isten most hozta el a megmentést, ereje diadalmaskodott, a királysága létrejött, és Krisztus hatalomra jutott, mert ledobták testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt. 11 És legyőzték őt a bárány vérének és az üzenetnek köszönhetően, amelyről tanúskodtak, és készek voltak feláldozni a lelküket. 12 Ezért örülj, te ég, és ti, akik ott laktok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van." (Jelenések 1:7-12)


"Forestjo, Frorestjo, hát nem erre kértelek? Idézem saját magamat! "Akkor itt az alkalom hogy ismertesd a tényeket. És én ezt el is várom tőled mint olyan személytől aki tisztában van a tényekkel!""


Óhh! Ha én valakit megvádolok, akkor minimum annyi legyen már, hogy alapos okkal tegyem! Igen részletesen utánanézek, nehogy tévedjek és igazságtalanul bíráljak. Ez itt ritkán szokás. Hidd el, nem nagy fáradtság! A Tanúk hivatalos oldalán gyakorlatilag már minden fent van 1980-tól. Igen terebélyes irodalom, lehet csemegézni. Mindenki megtalálja, amit szeretne.


"Ha a Szent Íráson keresztül kapják akkor mi a különbség a VT tagjai és mondjuk bármelyik magyarországi értelemszerűen férfi Jehova tanúja között? Akkor ők is értelmezhetnék a Szent Írást, nagyobb tévedéseket biztosan nem követnének el. A Biblia meg nekik is a rendelkezésükre áll."


Ezért írtam fent a VT fontosságát, létjogosultságát. Ebben sem sok logika és következetesség van, amit mondasz, mert ha Isten így, mindenkinek külön-külön oldaná meg a felvilágosítást, akkor mindenki maradhatna otthon, és élhetné az egymástól független életét. Ettől függetlenül persze az egyéni Bibliatanulmányozásnak is nagy jelentősége van, de nem a saját fejünk után értelmezzük az Írást, hanem egységben, a VT vezetés segítségével - még akkor is, ha néhány dologban néha (ma már csak apróságokban) kiigazításra szorul az, amit gondoltak.


[link]

2018. jún. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

"Hol is írja a Biblia azt, hogy a Vezető Testület "kinevezése" csakis "tanúk" jelenlétében történhet?"


Bocsánat! Bizonyára az lehet a baj hogy nem tértél ki arra a részre amikor isten megváltoztatta a dolgait! És nem azt írtam hogy csak is tanúk jelenlétében. De az tény és való hogy ennek van jelentősége. Feltételezem nem szorul magyarázatra az hogy Jézus miért kettesével küldte ki a tanítványait!

De mind az apostolok mind pedig Jézus esetében megerősítés érkezett a felsőbb hatalomtól annak érdekében hogy ne legyen kétséges honnét is való a kinevezés. Ha már rábízza az életét az ember valakire/valakikre akkor nem gondolod hogy jó azt tudni hogy kitől is kapta a betöltendő helyet az illető? És ez egy bibliai példa is hogy valamilyen visszajelzés volt pl. Pál esetében. A lényeg az hogy a Bibliában a kinevezés mindig egyértelmű konkrét módon történt.


"Nem inkább a tetteik és az eredményeik a beszédesebbek? Hogy "milyen események támasztják alá a hitelességüket?" Mivel hogy nincs más olyan vallásszervezet mely ilyen mértékben igazította helyre ma az igaz imádatot, és mely világviszonylatban hirdeti Isten Királyságát, mint az emberiség EGYEDÜLI reményét, nem nehéz rájönni az őszinte és alázatos embernek, hogy kiken van ma Isten áldása!"


Nézzük a tetteket! Tetteiket konkrét lépésekkel igazolhatóan, a szent szellem vezeti?

A Cselekedetek könyvében olvashatsz konkrét eseteke ezzel kapcsolatban. De szükséges akkor igehelyeket is tudok írni.

Én nem tudok más olyan Szervezetről aki ennyire nyíltan hozzátesz a Bibliában szereplő dolgokhoz. Iyen a keresztelkedési kérdés!

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

Ilyesmit mikor és hol adott parancsba Jézus? Hol tanított erről? A Szervezet sok esetben nem kiigazít hanem oda-vissza változtatgat a tanításain vagy ugyan ahhoz az igei részhez újabb értelmezést rendel!

Nemzedék - 6. értelmezés, HBR 8. értelmezés!

Hirdeti Isten királyságát. Én meg erről olvastam ApCsel 5:28 „Szigorúan megparancsoltuk nektek, hogy ne tanítsatok abban a névben, és lám, egész Jeruzsálem tele van tanításotokkal. Ránk akarjátok hárítani annak az embernek a vérét.”

Az emberiségnek nem Isten királysága a reménysége. Nem a királyság menti meg az embereket hanem Jézus Krisztus vér, áldozata az amely a remény adja! Apcsel 13:38

Előbb a bűnbocsánat kell és csak az után juthat be Isten királyságába. Róma 8:1 Nincs tehát már semmi kárhoztatásuk azoknak, akik a Krisztus Jézusban vannak, 2 mert az élet lelkének törvénye Jézus Krisztusban megszabadított téged a bűn és a halál törvényétől.

Kiken van Isten áldása!

Cselekedetek 11:26 "...és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták." Isteni gondviselés által a keresztényeken van áldás!


"Ma a Biblia tanúsága szerint nem a csodaadományokkal segíti Isten a népét."


Hol is írtam én csodákról? Én a kinevezésekkel kapcsolatban írtam!


"A kérdés NEM KÖLTŐI, szó sincs róla, ezt elkapkodtad! A Tanúk - mint szervezet - azt mondja, hogy az igazságban vannak, vagyis pontosabban az EGYETLEN Isten által elfogadott vallásszervezetben, mely - Istennek hála - folyamatosan egyre tisztább lesz a tanításokat tekintve."


De igen a kérdés az költői volt hiszen azt állítják a szervezet tagjai hogy az igazságban vannak. És ezért volt költői a kérdés. Na mindegy nem ez a lényeg!

A tanítások azok nem lesznek egyre tisztábbak. Vagy oda-vissza változnak vagy újabb értelmezések születnek ugyan azon igei szakaszra. Pl. HBR!


"Tudod értelemszerűen ez nem is lehet másként, hacsaknem azt várod el, hogy egy pillanat alatt megvilágosodj, mint állítólag Buddha az eperfa alatt."


Igen a 137 év az valóban nem egy pillanat emberi mércével mérve!


"De ha ez értelemszerű, akkor miért kritizálod?"


Mert igazságnak nevezik. De az igazságon nem szoktak változtatni. Ha változtatni kell rajta akkor az nem igazság! Pl. hitem szerint Jézus Krisztus vére lehetővé teszi a megmentést az embereknek. S ez nem változott majd 2000 éve. És ha mondjuk úgy alakulna még 2000 év múlva is ez lenne az igazság és nem kellene rajta változtatni és ezt tényleg lehet igazságnak nevezni.

Vagy, Jézus nem tanít Szervezetről, szócsőről, vagy arról hogy egy szervezet tagjának kell lennem a megmentés érdekében.


"Nem "követel" senki semmit! Senkinek sem kötelező elfogadni azt, amit szellemi táplálékként kap attól a szervezettől."


De igen vannak követelmények. De jó mind1 nem foglalkozom vele. Ha nem akarja mondjuk elveszíteni a családját akkor bizony kénytelen elfogadnia az a szellemi táplálékot amit a szervezettől kap. Kényszerből!


"A kiközösítések túlnyomó többségben erkölcstelenségek miatt vannak, nem pedig hitelvi kérdések későbbi kiütközései miatt."


Ezt nem is vitatom, így van!


"Nem is beszélve arról, hogy itt jön képbe az alázat! Ha elismered a VT bibliailag jogos létét, tevékenységét és vezetését, akkor még akkor is engedelmeskedsz az irányításuknak, ha éppen személyesen te nem értesz egyet vele."


Mondod ezt te aki nem is vagy Jehova tanúja. A tudásoddal nincs baj az alapján simán lehetnél Jehova tanúja. Akkor elképzelhető hogy nem vagy elég alázatos. Vagy nem vagy elég elszánt!

Vagy az is elképzelhető hogy inkább azért engedelmeskedik az elvárásoknak mert nem akarja a kiközösítést a fentebb említett ok miatt!


"Ha nem ismered el, akkor nem is leszel Tanú sohasem!"


Hát én nem is ismerem el! Nem is voltam tanú és nem is leszek!


"Ha bármely szervezetben minden egyes tag csak úgy menne a maga feje után, semmibe véve a vezetést, akkor vajon mi lenne???"


Ennek ellenére valahogy mégsem így mennek a dolgok a különböző felekezeteknél. Ahol nincs VT ott sem megy mindenki a maga feje után. Ugye milyen érdekes. Szerinted ez hogy lehetséges. Nincs központi irányítás és még is megalakult a gyülekezet és működik is. Pl. az én gyülekezetem és nem egyházam hanem gyülekezetem.

Úgy indult hogy a gyülekezetem alapítói az egyetemen találkoztak hívő fiatalokkal és ők is hívők lettek. Majd az iskola befejezése után megalapították a gyülekezetet a szülővárosukban. És még is működött és működik is a mai napig. Pedig csak Bibliájuk volt és hitük és sokat imádkoztak.


"Vajon miért kell alávetni magunkat a vezetésnek?"


Bibliai útmutatás! 1Tesszalonika 5:12-13


"Lehet, hogy később a bibliai igazságok értelmezése kissé módosításra szorulnak, de ez csak a tisztulási folyamat része!"


Kissé? Van olyan aminek az értelmezése ellentéte az előzőnek.


"Nincs más szervezet, melynél ezt megteszik, egy sem."


Jézus nem is szervezetet alapítására küldte ki a tanítványait.


"Tehát akkor azt állítod, hogy azok, akik átélték az első vh-t, és rájöttek ezen bibliai összefüggésekre, nem tudták, hogy mikor tört ki az első vh?"


Tényleg ezt állítottam volna? Mert én nem emlékszem ilyesmire, mivel ezt írtam! "Az I. világháború 1914 júniusában tört ki!"

- Megtennéd hogy amit mások írnak azokat a dolgokat nem kevered bele az én írásaimba. Köszike előre is!


"Mindig csodálkozom, hogy a Tanúkat vehemensen bírálgató emberek milyen ésszerűtlen és következetlen vádakkal állnak elő, ezzel alaposan lebecsülve a másikat!"


Én nem Jehova tanúit bírálom! Ezt megint honnét vetted? Én meg azon csodálkozom hogy olyan dolgokat írsz amik nem is léteznek.


"Akkor nézd a sorrendet:"


Nézem a sorrendet csak nem írnak benne sem júniusról sem októberről!


"Óhh! Ha én valakit megvádolok, akkor minimum annyi legyen már, hogy alapos okkal tegyem! Igen részletesen utánanézek, nehogy tévedjek és igazságtalanul bíráljak."


Ugyan már, ez részlet kérdés. Tévedek és kész. Mi van akkor? Majd kiigazítom bár lehet hogy az is tévedés lesz de az sem gond. :)


"Ez itt ritkán szokás. Hidd el, nem nagy fáradtság! A Tanúk hivatalos oldalán gyakorlatilag már minden fent van 1980-tól. Igen terebélyes irodalom, lehet csemegézni. Mindenki megtalálja, amit szeretne."


Igen tudom! De mondjuk nekem azelőtt is meg volt minden irodalom 1980-ig hogy felkerült volna a weboldalra! Libary! Megtaláltam a neten és letöltöttem! Időnként szoktam is benne keresgélni!


"Ezért írtam fent a VT fontosságát, létjogosultságát. Ebben sem sok logika és következetesség van, amit mondasz, mert ha Isten így, mindenkinek külön-külön oldaná meg a felvilágosítást, akkor mindenki maradhatna otthon, és élhetné az egymástól független életét."


Nem! Amit te írsz pont hogy abban nincs semmi logika és még csak nem is következetes. Hiszen az egyik legfontosabb dolog akkor nem valósulhatna meg! János 13:35 vagy ApCsel 1:14, Zsidók 10:24-25

Ez csak néhány de még rengeteg van.

Isten mindenkire külön-külön is gondot fordít. És Jézusnak a gyülekezet fejének is bizony mindenkire van gondja.

2018. jún. 21. 00:40
 16/18 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt!


"Ettől függetlenül persze az egyéni Bibliatanulmányozásnak is nagy jelentősége van, de nem a saját fejünk után értelmezzük az Írást, hanem egységben, a VT vezetés segítségével - még akkor is, ha néhány dologban néha (ma már csak apróságokban) kiigazításra szorul az, amit gondoltak."


Az egyéni Biblia tanulmányozás Jehova tanúinál. Hm...ez jó vicc. Már eleve egy érdeklődő esetében sem beszélhetünk Biblia tanulmányozásról. Egy Őrtornyos kiadványt kezdenek el vele tanulmányozni. Betanítási eljárás!

Amit gondoltak írod te magad is. Jó de mi a különbség aközött amit a VT gondol és aközött amit mondjuk itt Magyarországon élő ember gondol az Írással kapcsolatban? Tehát mi az a plusz a VT részéről ami alkalmassá teszi? Nem ihletett nem tévedhetetlen!

Egyáltalán a Biblia értelmezés folyamata hogyan zajlik a VT részéről? A szellem vezérel tudom! De hogyan mi a folyamata? És a 8. értelmezésnél tartó tanítás esetében az előző 7 alkalomnál hogyan vezérelt a szellem. Vagy amikor a korábbi tanítás ellent mond az új tanításnak akkor hogyan működött a szellem?

Azt írod apróságok szorulnak kiigazításra, ezt még el is fogadnám. De mik a tények? A tény az hogy a nemzedék tanításon kellett változtatni nos ez a tanítás nem egy apróság! Ugyan ez igaz a HBR tanításra is az sem egy apróság és az is változott!

És ha már szervezet, Isten melyik szervezetet használta fel a kanonizálásra? (amely további igen csak érdekes kérdéseket vet fel!)

2018. jún. 21. 09:34
 17/18 A kérdező kommentje:

Forest!


Nagyon sok "apróság" lenne még amit megbeszélhetnénk, 1914 is köztük van. De az sokkal jobban érdekel hogy mi a véleményed arról hogy Isten kit és hogyan is használt fel arra hogy a Bibliát kanonizálják.

2018. jún. 24. 13:54
 18/18 A kérdező kommentje:
Példabeszédek 18:17 Igaza lehet annak, aki első a perben, míg el nem jön az ellenfele, és megcáfolja őt.
2018. jún. 29. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!