Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus nem Isten ahogyan...

Ha Jézus nem Isten ahogyan némely nézet vallja, akkor hogyan bocsájthatta meg a bűnt?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Semmilyen nézet nem vallja ezt. D. És bűnbocsánatért a Szentlélekhez kell fordulni, nem Jézushoz.
2018. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Miért tanácsolod, hogy nem Jézushoz kell fordulni? Hiszen maga Jézus mondta, hogy egyetlen közvetítő van, mégpedig Ő maga. Tehát elég egyértelmű, hogy Jézushoz kell fordulni.
2018. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Gyónáskor a Szentlelket kéred hogy bocsásson meg.
2018. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
A gyónásban Istent kérjük, nincsenek külön megnevezve a személyek. A feloldozás pedig a Szentháromság nevében történik.
2018. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KZitus ***** válasza:
16%

János 14:1–30


„Ne nyugtalankodjatok! Higgyetek Istenben, és higgyetek bennem is! Az Atyám házában sok lakóhely van. Ha nem így lenne, megmondtam volna nektek, mert elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. Miután elmegyek, és helyet készítek nektek, ismét eljövök, és elviszlek titeket oda, ahol én vagyok, hogy ti is ott legyetek. És ahová megyek, oda tudjátok az utat.”

5 Tamás így szólt hozzá: „Uram, nem tudjuk, hová mész. Hogy tudhatnánk az utat?”

6 Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis általam. Ha engem ismertetek volna, az Atyámat is ismertétek volna. Mostantól fogva ismeritek őt, sőt, már láttátok is."

8 Fülöp ezt mondta neki: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk.”

9 Jézus így szólt hozzá: „Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is. Hogyhogy azt mondod: »Mutasd meg nekünk az Atyát.« Nem hiszed, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem? Amit mondok nektek, azt nem magamtól mondom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit általam. Higgyétek el nekem, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem. De ha másért nem, a cselekedetekért higgyetek. Teljesen biztosak lehettek benne, hogy aki hisz bennem, az is véghez viszi majd azokat a tetteket, amelyeket én. Sőt, nagyobbakat tesz majd ezeknél, mert elmegyek az Atyához. 13 És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy a Fiú dicsőítse az Atyát. Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni.

Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek. Én pedig kérni fogom az Atyát, és másik segítőt ad nektek, hogy az örökre veletek legyen, az igazság szellemét, melyet a világ nem kaphat meg, mert nem is látja, és nem is ismeri. Ti ismeritek, mivel veletek marad, és bennetek van. Nem hagylak árván benneteket. Eljövök hozzátok. Egy kis idő még, és a világ nem lát engem többé, de ti látni fogtok engem, mert én élek, és ti is élni fogtok. Azon a napon megtudjátok, hogy én egységben vagyok az Atyámmal, ti pedig egységben vagytok velem, és én egységben vagyok veletek. Az szeret engem, aki ismeri a parancsaimat, és teljesíti azokat. Aki pedig engem szeret, azt szeretni fogja az én Atyám, és én is szeretni fogom őt, és lehetővé teszem neki, hogy igazán megismerjen.”

Júdás – nem az Iskariót – megkérdezte tőle: „Uram, mi történt, hogy nekünk teszed lehetővé, hogy igazán megismerjünk, és nem a világnak?”

Jézus ezt válaszolta neki: „Ha valaki szeret engem, megfogadja a szavaimat, és az Atyám szeretni fogja őt. Az Atyámmal elmegyünk hozzá, és együtt fogunk lakni vele. Aki nem szeret engem, nem fogadja meg a szavaimat. A szavaim, amelyeket most hallotok, nem tőlem vannak, hanem az Atyától, aki küldött engem.

Ezekről addig beszélek nektek, míg veletek vagyok. De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek. A béke, amit tőlem kaptok, veletek marad. A világ nem tudja megadni nektek ezt a békét. Ne nyugtalankodjatok, és ne is féljetek. Hallottátok, hogy ezt mondtam nektek: »Elmegyek, és visszajövök hozzátok.« Ha igazán szerettek engem, örültök, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam. Most mondom el ezt nektek, még mielőtt megtörténik, hogy amikor megtörténik, higgyetek. Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója+, és nincs hatalma felettem. De hogy a világ megtudja, hogy szeretem az Atyát, mindent úgy teszek, ahogy az Atya megparancsolta nekem. Gyertek, menjünk el innen!

2018. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Isten felhatalmazta, mint képviselőjét. Ő mint Isten küldöttje, az Atyja nevében jött, és az Ő akaratát hajtotta végre, nem a sajátját.

Ha megbocsájtott egy bűnt, azt azért tehette, mert az Atyja jóváhagyta azt.

2018. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A Mindenható Isten (tehát nem Jézus, mert értelemszerűen csak EGYETLEN mindenható létezhet), vagyis JHVH, akit ma Jehovaként, vagy Jahve formában ejtünk ki általában, annak ad isteni képességeket, akinek csak akar. Semmiféle speciális, vagy egyéni képesség nincs, ami alapján el lehetne dönteni, hogy Jézus a háromság szerint "egyenlő" lenne Istennel, a Mindenhatóval. Teljességgel ésszerűtlen is azt feltételezni, hogy Jézus is mindenható, hiszen Ő és Atyja két külön identitás, akik szándékban és akaratban egyek, de nem a háromság szerinti tulajdonságokban. Jézus és Atyja közötti különbséget Pál jól fogalmazta meg ihletés alatt:


"... számunkra valójában egy Isten van, az Atya, akitől van minden, mi pedig őérte vagyunk, és egy Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, mi pedig őáltala vagyunk."


Tehát EGY Istenünk van (ugyanúgy Jézusnak is, hiszen az Ő példáját kell követnünk, és Ő bizony rendszeresen imádkozott az Atyjához, akit hozzánk hasonlóan az "Istenének" nevezett), és EGY Urunk, aki a Jézus Krisztus. Értelmetlen lenne a kérdés, hogy kettőjük közül ki a mindenható, hiszen nyilvánvalóan az EGY ISTEN az. Ebben az értelemben NINCS TÖBB ISTEN, csakis Jehova! De az 'Isten' kifejezést tágabb értelemben is alkalmazza a Biblia. Többek között emberre, az angyalokra, bálványokra vagy még Sátánra is. Tehát az, hogy Jézust is nevezi néhány helyen a Szentírás istennek, nem teszi "egyenlővé" az Atyjával.


Ahogy az elején írtam tehát, a Mindenható annak ad csodálatos képességeket, akinek csak akar. Hogy Jézus képes a bűnük a bocsánatára, ez nem teszi Őt egyenlővé Istennel, hiszen Jehova apostoloknak is adott az első sz.-ban ilyen képességet!

2018. jún. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is meg tudom bocsátani a bűnt, mégse vagyok Isten. Tehát a kérdésedben a logika hibádzik.

Én egyébként vallom Jézus isteni voltát, de a megbocsátástól ez teljesen független.

2018. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ehhez kell egy kis vallástörténelem,ha visszautazunk kr.u 317-318 ig,akkor élt egy Arius nevű alexandriai presbiter,akinek nyomán jött létre az arianizmus,mely szerint a FIU,azaz Krisztus nem aZ aTYA lényegéből jött létre hanem teremtett lény,és nem egylényegű az Atyával,tehát nem is Isten.Ez egy eretnek tanítás,előtte az egész keresztény egyház elfogadta Krisztus isteni mivoltját,illetve utána is,legfeljebb létrejöttek olyan vallási irányzatok akik vallották Arius tévtanítását,mindenesetre abban megegyezhetünk,hogy a jelen korunk kereszténysége azért döntően elfogadja a szent3ságot s ezzel együtt azt is,hogy Jézus Isten is függetlenűl attól,hogy megjelent hús-vér testben is.De hogy konkrét Bibliai példát említsek lásd azt az evangéliumi történetet amikor Jézushoz hoztak egy beteget,és a nagy tolongás miatt az illetőt a padláson keresztűl engedték le Jézushoz,hogy meg tudja gyógyítani.Ekkor Jézus szájából elhangzik egy mondat,miszerint:fiam,megbocsátattak tenéked a bűneid!!!mire hallván ezt a farizeusok,elkezdtek zúgolódni,hogy istenkáromlást szólt,hiszen ki bocsáthatja meg a bűnöket hanemha egyedűl az Isten.Mire JÉZUS megmondta nekik,hogy mi könnyebb,azt mondanom ennek a betegnek,hogy megbocsátattak a bűneid vagy azt mondani kellj fel,vedd föl a nyoszojádat és járj?és hozzátette:Hogy tudjátok meg,hogy az EmberFiának igen is van hatalma e földön a bűnöket megbocsátani......tehát ebből a történetből egyértelmüen kiderűl,hogy Jézus Krisztus ma is bűnöket bocsát meg,de ehhez Istennek kell lennie,de hiszen az is a Szent3ság szerint.A jehovisták persze ezeket nem fogadják el,tagadják Jézus isteni mivoltját és teremtett lényként ugyan tisztelik de Mihály arkangyallal azonosítják,de ez egy totális tévtanítás,köze sincs az igazsághoz,s lényegében elmondható,hogy a kereszténység döntően,reformatusok,katolikusok,evangélikusok,karizmatikusok....és lehetne sorolni,elfogadják azt,hogy Jézus ISTEN,és igen is tud bűnöket megbocsátani!!!!!!
2018. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!