Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti melyik vallásban találtatok...

Ti melyik vallásban találtatok önmagatokra, válaszokat a kérdéseitekre, stb?

Figyelt kérdés
Nem szükséges, de indoklásnak is örülnék..

2018. jún. 24. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem vallásban, hanem Jézusban találtam önmagamra.


A mi közösségünk felekezetektől független, ugyan is szinte minden felekezet megtalálható közöttünk.


Közösségünk neve: ÉGI BÉKE a FÖLDÖN.


[link]

2018. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Az ateizmusban.
2018. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Az eredetileg katolikus vallásom nem gyakorlom. De internet és Agykontroll könyvek nélkül véletlenül jöttem rá hogy a saját agyam Teremtő Képzeletében mindig bízhatok. Még akkor is ha olyan problémák adódtak az életben amiről azt gondoltam magam is hogy nem fogom tudni megoldani mert lehetetlen. Hát nem voltak azok. Pesze nem azt mondom hogy az agyunkban rejlő erőt nem lehet kihasználni valamelyik vallás tanai segítségével, mintegy katalizátorként használva azt. Hanem lehet vallás nélkül is máshogy, úgy ahogy mi látjuk jónak. Meg aztán nincs szükségem senkire aki elmondja a 10 parancsolatot mert magamtól is betartom mindet, nem lopok milliárdokat de még kevesebbet sem. Mert a bűn és a korupció kerülésével és abban részt nem véve lehet igazán boldogan és kiegyensúlyozottan élni. Mindenki irigyli a nyugodtságom.

A katolikus vallástól többet vártam, azt hogy az emberek erkölcsösebbek lesznek tőle és egy korrupciómentes élhető ország leszünk. De amint látható, sokan a 10 parancsolatból megszegnek minimum 11-et.

2018. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Harmadik,akkor egy véleményen vagyunk.Én is eléggé benne voltam a róm. kat. vallásban,és én is csalódtam benne.

És aztán ráébredtem hogy többé-kevésbé minden vallás tele van hamissággal.

Persze ettől még nyitott vagyok mindre de csak mint szemlélődő.Talán a buddhizmus és a taoizmus ami még a leginkább közel áll hozzám, az életszemléletemhez.

Másnak lehet más az amiben igazságra lel, nem ítélkezem.Az élet csodálatosan sokszínű és ez így van jól

2018. jún. 24. 17:39
 5/14 anonim ***** válasza:
39%

A kereszténységben.


Lehetetlen szilárd álláspontra jutni Isten létezéséről és arról, hogy ő milyen, hacsak ő maga meg nem ragadja a kezdeményezést, és fel nem fedi saját magát számunkra. Jézus Krisztus azt állította magáról, hogy Isten küldte - létezik egy bizonyos Atya, aki mindeneknél nagyobb Ján. 10,29 .


Beszélni könnyű. Bárki bármit állíthat. De amikor a Názáreti Jézusról van szó, a dolog már nem ilyen egyszerű… neki megvoltak a bizonyítékai, hogy alátámassza állítását.


Jézus Istentől küldöttségét három dologgal támasztotta alá.


1) tanításai magas szellemiséget képviselnek (a szeretetet állította legfőbb értéknek), melyet életével igazolt

2) csodákat tett: feltámasztott halottakat, bénát lábra állított, születésétől vak szemét megnyitotta, további reménytelen betegségeket gyógyított, kenyeret szaporított, vízen járt, lecsendesítette a vihart, feltámadt a halálból (!)

3) ószövetségi próféciákat teljesített be


Ján. 15,24


„Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.”


A Jézus által tanított Isten, személyes Isten, azaz egyenként ismeri a Hozzá Jézuson keresztül fordulókat.

2018. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
24%
Az ateizmusban, bár az nem vallás
2018. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

5.hozzászólóhoz csatlakozom. Egyetértek mindenben amit leírt.

De szerintem a kereszténység nem vallás bár világvallásnak mondják. A kereszténység Jézus követését jelenti,ő nem vallásosságra hívott minket.

2018. jún. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az advaita vedanta szellemisége (vagy inkább "szellemi üressége") áll hozzám a legközelebb.
2018. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
Saját magamban és a Behemoth-ban :D Nergal a próféta! \m/
2018. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
A szanáthana dharmában.
2018. jún. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!