Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki volt már...

Van itt olyan aki volt már egy amerikai néger templomban?

Figyelt kérdés
Befogadóak voltak? Tényleg olyan egy mise mint, ahogy a filmekben? (ének, tánc), Milyen volt európai szemmel?
2018. jún. 26. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Londonban voltam, és igen, nagyon jól éreztem magam, mise után volt kávé, tea, süti, stb, ami majdhogynem tovább tartott, mint maga a mise.

Nem csak négerek voltak, angolok, kelet-európaiak, is előfordulnak ott.

Volt tánc, éneklés, taps, zene dobbal-gitárral, de ez az elején volt, utána hasonlóan, mint otthon ment az Istentisztelet.

Az ilyen fajta templomok az egyik legnagyobb közösségépítő helyek az angliai afrikaiak körében :)

2018. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Magam is jártam kint Londonban egy magyar túracsoporttal, ott a szállásunkon egyik nap kibérelte egy néger vallási csoport a közösségi szobát.


Egy idősebb magyar nő kíváncsiságból felment hozzájuk, egyből behívták őt az istentiszteletre, táncoltak, énekeltek, felolvastak a Bibliából, aztán a nőt felkenték és szintén, az istentisztelet után egy sokkal hosszabb közösségi esemény következett, ahol volt mindenféle étel, ital, és beszélgettek, nevetgéltek.


Szerintem ennek történelmi vonatkozásai vannak, régen, amikor a négerek rabszolgák voltak, a templom volt az egyetlen közösségi hely számukra, ami egyben kulturális központként, szocializációs helyként, és a szabadidő eltöltéseként fenntartott helyként funkcionál. A mai Amerikában is a legtöbb néger mélyen vallásos, és hasonló énekes-táncos istentiszteleteket vesz részt, fontos téma náluk a zsidók Egyiptomból való kivonulása, mert ezt a saját felszabadításukkal azonosítják, illetve az Evangéliumi írások Jézus jóságáról. Ott is rendszerint közösségi funkciók követik az istentiszteletet.

2018. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Érdekesnek hangzik! Álmom, hogy egy ilyenre elmenjek, talán majd egyszer. :) köszi a válaszokat!
2018. júl. 6. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!