Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Amikor...

Kedves keresztények! Amikor barátkozás céljából új emberekkel ismerkedtek meg, akkor feltételezitek a másikról, hogy azonos a hite a tiétekkel?

Figyelt kérdés
Kerültél már olyan helyzetbe, ahol egy számodra szimpatikus ember bántó megjegyzést tett a hitedre?

2018. jún. 28. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Ismerkedni egy teljesen vallásfüggetlen dolog. A vallás helye a négy fal közt van. Otthon, a templom, szentély, bármi, aminek nevezi az adott vallás a saját épületeit. Teszek rá, ha valaki keresztény, zsidó, muszlim, budhista, bármi, leszarom, amíg rám, a hitetlenre, vallástalanra nem akarja rátukmálni, ráerőltetni. Vannak ismerőseim vegyesen, vallásos és vallástalan egyaránt (bár nyilván főleg hozzám hasonlóan vallástalanok, habár ez nem szándékos, tehát nem eszerint válogatom meg a barátaimat, hanem szimplán mert olyan körökben mozgok akarva/akaratlanul)

Aki ilyesmi szempontok alapján ismerkedik (haverkodik, barátkozik, vagy társat keres), hogy vallás, politikai irányultság, vagy akár bőrszín, stb, az vallástól, bőrszíntől mindentől függetlenül egy büdös gyökér.

2018. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És olyan helyzetbe kerültél már, hogy egyik ismerősöd bántották a valllása miatt és ő úgy vágott vissza, hogy közben téged megsértett?
2018. jún. 28. 17:07
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

1


Ha Jézus is így gondolkodott volna, akkor bizony nem halt volna meg senkiért.

Az élet forrása, aki Isten titulussal rendelkezik, nem így gondolja. Persze Ő nem hozott létre vallást, de mindig is elvárta, pont ez miatt, hogy csak olyan emberekkel alakítsunk ki "SZOROS" barátságot, akivel egy érdeklődési kör, hit, és gondolkodású.

Ez persze nem azt jelenti, hogy más emberekkel nem lehet beszélgetni, csak óvatosan kezelendő, mennyire engedjük közel.


Egyébként azzal, hogy büdös gyökérnek nevezett az első válaszoló, az Ő dolga. Most vehetnénk úgy hogy "megsértett". De nem veszem úgy, tovább lépek, és inkább, ahogy Jézus is tette, imádkozom érte.

2018. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

De a kérdésedre a válasz:

Nem feltételezem, mert ez a beszélgetés során úgy is kiderül.

Igen kerültem.

Elmondtam neki, hogy sajnálom, hogy így vélekedik Rólunk. Megköszöntem az őszinteségét, és tovább léptem tisztelettel.

2018. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, mint az első válaszoló.
2018. jún. 28. 17:48
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Te "bajod"
2018. jún. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%

Pont olyan gőgös és dacos vagy, mint a "főnököd".

azért se engedsz a helyes útnak.

2018. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Miért nem a barátomnak, testvéremnek, vagy atyámnak szólítod?
2018. jún. 28. 17:54
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Én csak rokkerekkel nem barátkoznák keresztény lévén mert mind sátánista élősködő
2018. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyszer kerültem ilyesmi helyzetbe. Korábban református hittanra jártam, mert nagyon szerettem a Tanárnénit, de végülis nem lettem hívő. Mikor felsőben választani kellett hittan és erkölcs között, az erkölcsöt választottam, míg egy barátom a hittant. És mivel tudta, hogy én is azt tanultam valamikor, sokszor mesélt a gyüliről, és kérdezgette, hogy nem akarok e vele menni.

- Most szombaton lesz ilyen *gyülis cucc*, gyere el velem.

- Én nem vagyok vallásos.

- Azt hittem hittanos voltál...?

- Az voltam, de nem vagyok vallásos.

- Ja, jó.

Aztán elmesélte milyen volt, hogy érezte magát, és többet nem hívott ilyenekre.

2018. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!