Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján döntik el a papok,...

Mi alapján döntik el a papok, hogy mi legyen az aznapi prédikáció témája?

Figyelt kérdés
Meg van adva, hogy az év adott hetére a Biblia mely része érvényes, vagy egyik nap pl Noéhoz van hangulatuk, szóval róla is beszélnek?
2018. jún. 29. 16:36
 1/8 anonim válasza:
81%
Alapvetően illik az elhangzott szövegekre építeni, de ha valami fontos történés zajlik, vagy valamilyen ünnep van (pl. esküvő, keresztelő stb) akkor természetesen ahhoz kötik.
2018. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Meg van adva, hogy melyik nap melyik evangéliumi részt, melyik szentleckét, olvasmányt kell felolvasniuk, mindez 3 évre (minden egyes napra) osztva megy végig szinte a teljes Biblián.

Természetesen karácsonykor Jézus születéséről szóló részek vannak, húsvétkor is a megfelelőek.

A prédikáció pedig ehhez kapcsolódik.


Szóval nem hangulatfüggő.

2018. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Egy Savonarola típusú pap bármely prédikációba bele tudja szőni a bűn ellenzését.
2018. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
A katolikusoknál igen, megvannak szabva, hogy melyik nap mit kell felolvasni,és értelemszerűen arról prédikálnak a papok, a protestánsoknál a lelkész találja ki, hogy épp miről akar prédikálni.
2018. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam hogy katolikusoknál adott. Reformátusoknál nem adott. Nálunk is van hasonló (Bibliaolvasó kalauz), de nem muszáj követnie a lelkésznek.
2018. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sokféle dolog befolyásolhatja. Vannak felekezetek pl. a katolikus ahol a Szentszék által meghatározott rend szerint megy a felolvasás, aztán a reformátusoknál általában a Bibliaolvasó kalauz alapján prédikál a lelkipásztor. Nálunk adventistáknál az Istentiszteletet megelőzi egy közös Bibliaóra aminek adott a témája és több prédikátor ehhez kapcsolódóan választ témát, de vannak akik folyamatosan olvassák a Bibliát és ahol éppen tartanak arról beszélnek. Én általában abból szoktam készülni ami éppen foglalkoztat, de sokszor nem azt mondom el amit leírtam, hanem amit ott a szószéken a Szentlélek sugall.


Üdv. Péter

2018. jún. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában az adott napi szentírási részek kapcsán van a prédikáció - ahogy írták már, minden nap meg van szabva az adott napi szentírási rész, ami minden katolikus templomban ugyanaz.

Viszont, tapasztaltam már olyat, hogy "tematikus" szentbeszéd, nálunk is volt, hogy több vasárnapon keresztül egy adott téma volt. Pl. a szentségek.

2018. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2018. jún. 30. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!