Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyanok akiknek szimpat...

Vannak olyanok akiknek szimpatikusak Jehova tanúi, de néhány dolgot nem tudnak elfogadni és ezért nem lesznek csatlakoznak hozzájuk?

Figyelt kérdés
2018. júl. 1. 22:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%
Nincs, a JT-seket minden más keresztény felekezet utálja, pontosan azért, mert egyes tanaik teljesen szembe mennek a Bibliával, egy ateistának meg nem lehet szimpatikus egy agymosó szekta.
2018. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
18%

Vannak.

Az első válaszoló, magából indul ki, el sem tudja képzelni, hogy rajta kívül másként is gondolkodnak emberek.

Csak zárójelben említem meg, hogy nem egy, volt apáca, vagy volt pap, teológus van a soraink között.

Politikusokról zenészekről, nem is beszélve.

2018. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

2


Tehát csatlakoztak. Olvasd el a kérdést még egyszer!

2018. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

Az alábbiak miatt nem lennék Jehova tanúja:


1. A kiközösítés gyakorlata, ezt nagyon durvának találom

2. Véleményem szerint túl nagy hangsúlyt fektetnek az Ószövetségre, holott a keresztények számára inkább az Újszövetség írásai kéne, hogy mérvadóak legyenek, amelyek nem mondanak ugyan ellent az Ószövetségnek, mégis teljesen más megvilágításba helyezik az egész hitkérdést. Ez bajnak nem baj, de én a magam részéről inkább Jézust követem.


3. A vérátömlesztés tilalma. Ők ugye úgy tartják, hogy a vér az szent és az élet hordozója, ezzel indokolják - na de ha ez valóban így van, akkor nem éppen a legnagyobb emberi jótétemény, ha a véremet és az életemet adom egy másik embernek? Szóval nekem homlokegyenest a tantételük ellenkezőjét bizonyították be...

2018. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
84%
pl én ilyen vagyok - szerintem békések, álldogálnak az állvány mellett, nem zavarnak. Teológiailag nem értek egyet velük, volt már néhány beszélgetésem is 2 JT-vel. Azt nem szeretem, ha szidnak más felekezeteket, azt elfogadhatatlannak tartom. Szimpatikus bennük, hogy bár a koncentrációs táborokba őket is vitték a háború alatt - soha nem zokognak ez ügyben, és nem játsszák ezt ki aduként vita során. Soha semmilyen szektába nem lépek be, elvből.
2018. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok csatlakozós. Szerintem az egész megváltásnak az volt az egyik következménye, hogy ne kelljen valahova csatlakozni.

Amúgy a tagok normálisan viszonyultak eddig hozzám. Szokták írni, hogy bárki mehet és nincs pénzszedés.

Furcsa, hogy szerintük a világvégén csak páran maradnak és a tökéletes Földön fognak élni.

A szervezetük hierarchikus rendszerben működik, ez a többi vallásban is el van túlozva szerintem.

2018. júl. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
22%

"Szerintem az egész megváltásnak az volt az egyik következménye, hogy ne kelljen valahova csatlakozni."


Ez nem így van. Mivel maga Isten szava arról tájékoztat, hogy egy nyáj lesz egy pásztorral, akik nem hagynak fel egybegyűlésükkel.

A nyáj tagjai pedig nem szanaszét vannak, hanem egy csoportban, egységesen. Pál figyelmeztet, hogy ne hagyjanak fel sz összejövetelek látogatásával, mivel az a nap közeleg.

Hogyan lehetne egymást támogatni buzdítani, ha a juhok nem is ismerik egymást? s milyen vezetés alatt él az elkóborolt juhocska, ha Jézus kijelölte a gyülekezetet, mivel Ő a gyülekezet feje.

2018. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

#2

Tudsz példát is mondani ezekre a volt apácákra, papokra, teológusokra, zenészekre, főként politikusokra (hiszen számotokra a politika maga a sátán)? Vagy csak akartál mondani egy nagyot, ami nem válasz a kérdésre sem?

2018. júl. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
15%

Tudok, hogy ne tudnék. Ám úgy sem ismered Őket, a nevük alapján sem. S nem csak Magyarországon, de a világ más részén is vannak, akik felhagytak a híres életükkel, még a díjakat is vannak akik kidobták a szemétbe, illetve megsemmisítették, hogy ne legyen bálvány imádás belőle.


Példának okáért, az egyik világbajnok tőrvívó volt.Ma már vénként szolgál az egyik gyülekezetben.

Vagy Finn országban is az egyik politikus hagyott fel a politikai életével, és lett Tanú.


Nem értem, miért olyan különleges ez, hiszen az első században, híres katonák, vagy Zsidó vallás vezetők lettek keresztények.


az pedig, hogy a Politika Sátán irányítása alatt áll, az nem jelenti azt, hogy valaki felhagyjon ezzel az életével. Ha úgy gondolod, hogy maradhatna politikus, akkor tévedsz. Nem maradhat az.

2018. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

"Tudok, hogy ne tudnék"

Hajrá akkor, ki volt az a pap vagy apáca, akiből jehovás lett? Pláne ki volt az a teológus?

2018. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!