Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme a templomi esküvőn...

Van értelme a templomi esküvőnek ha nem követjük a vallást?

Figyelt kérdés
Mindketten római katolikusak vagyunk, de egyikünk sem jár templomba. Van így értelme a templomi esküvőnek ha egyébként hétköznap nem követjük a vallást?
2018. júl. 1. 23:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldönteni. Sokaknak ilyen flanc, jól néz ki és kész.

Én semmiképpen nem tartanék templomi esküvőt nem hívőként, nekem nem férne bele, de ha valakinek az kell, nem ítélem el, mivel végülis nem ártanak másoknak vele, ha jól tudom...

2018. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
Van jegyesoktatás. Ott elmondják mit jelent a templomi esküvő, és azalatt az idő alatt kiderül milyen jelentősége lenne ennek számotokra.
2018. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igy semmi ertelme nincs.
2018. júl. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
57%

Én inkább azt kérdezném, mi értelme van a polgári esküvőnek? Az tényleg csak egy közjegyző által hitelesített papír.

Ha én házasodnék, azt csak is az oltár előtt tenném, és nem azért, hogy templomban flancoljak, hanem így tennék ESKÜT Isten előtt.

Ha hiszel benne, akkor érted amit mondok, ha nem akkor hiába magyarázkodom...

2018. júl. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
21%

Az elsővel egy dologban nem értek egyet:

aki nem hívő, annak ez egy HAMIS ESKÜ!

Hívőnek meg attól függ. Ha nem jár templomba, az még nem lenne probléma, de ha nem követi a vallást, vagyis nem tartja be a vallási parancsokat, amelyekre esküszik, akkor neki is hamis eskü.

Miért is lenne jó életed egyik legnagyobb eseményén hamisan esküdni? Na, ezt nem igazán értem.

2018. júl. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
2018. júl. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
45%

Újságíró a Nobel-díjas tudóshoz:

- miért van Professzor Úr autójának hûtôrácsán aranyozott lópatkó?

- Azt mondják, szerencsét hoz és véd a balesetektôl.

- Ekkora tudós, mint Professzor Úr, hisz ilyen babonában?


- Természetesen nem, de azt mondják, annak is segít, aki nem hisz benne. :)

2018. júl. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Nincs.

Mivel már ezt a kérdést feltetted, így ti sem érzitek magatokénak a dolgot. De ezt nektek kell eldönteni, viszont én feleslegesnek tartom az egyházi esküvőt, de ha komolyan hisztek benne, akkor legyen.

2018. júl. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Nincs.


Egy keresztény, attól keresztény, ha az életében is alkalmazza Jézus tanítását, követve életének mintáját.

Sem a keresztelkedés, sem a templomi esküvő, nem menti meg azokat, akik nem élnek keresztény életet.


Jézust nem csecsemő korában keresztelték meg, vagy a követőit, hanem akkor keresztelkedtek meg, amikor tudatára ébredtek, hogy keresztény életet szeretnének élni. Egy csecsemő nem döntés képes.

2018. júl. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hamis eskü #5? Akarsz-e a felesége/ férje lenni ? igen. Hogy nem gondol arra, hogy egy Isten előtt van, sőt egész létezés a Létben, Istenben van, az Istent nem érinti.
2018. júl. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!