Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisznek annyian Jézusban...

Miért hisznek annyian Jézusban ha nincs értelme csak akkor ha rendesen tesznek is érte?

Figyelt kérdés
Tehát a kereszténységnek az lényege hogy úgy éljük az életünket ahogy ha helyes úton járunk. Tehát járunk templomba, gyónni stb. viszont sokan tudják hogy mi lenne a helyes út és hogy hogyan kéne de még sem teszik, így mi értelme van az egésznek? Ez így olyan mint ha szimplán ateisták lennének nem?
2018. márc. 27. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység lényege nem a templomba járás. Ez egy felekezeti felfogás.
2018. márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Honnan szedtél ennyi hülyeséget?
2018. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%

Részben rátapintottál a lényegre.

Valóban értelmetlen, de sajnos ehhez nagyfokú alázat kell, hogy valaki ezt felismerje, és be is ismerje, nem hogy még változtasson.


De ezt a régi Próféták, és a Biblia írói leírták, hogy az utolsó napokban, a magukat Istenfélőnek vallók többségének, csak felületes az ismerete, ezért ennek hiánya miatt, nem tud keresztény életet élni.

Persze vannak akik Ádámhoz hasonlóan úgy gondolkodnak, hogy nekik senki, még Isten se mondja meg, hogyan éljen.


Azt tanították nekik, hogy csak elég elhinni, vagy elfogadni, hogy a megváltó elvégezte a feladatot, meghalt az emberekért, és máris megmenekülnek.

De igazán nem is gondolnak bele ennek a mélységébe, súlyába.


Így ez úgy néz ki számukra, mint ha Istennek kötelessége megbocsátani, és áldozatokat hozni, míg az ember pedig ezt minden hála és köszönet kinyilvánítás nélkül élvezze.


Na ez nem így működik, ezért is írja Isten szava, hogy a Földön élők nagyobb része fog halálos ítéletben részesülni. Maga Jézus is kifejtette, hogy elismerni Őt mint Isten királyát, és bizonyos dolgokat a nevében tenni, még nem a megmentést jelenti.

2018. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kedves #2-es ha nem vagy toleráns valakinek a vallási nézetével akkor ne szólj hozzá a kérdéshez. Főleg ne ilyen barbár módon.
2018. márc. 27. 23:36
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Akkor úgy írom, hogy honnan szedtél ennyi ostobaságot? Semmi köze ennek a kereszténységhez, ahogy a harmadik választ adó jehova tanújának sem.
2018. márc. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kereszténynek vallom magam. Toleráns vagyok az emberekkel, tartózkodom a politikától, próbálok becsületesen élni, és megtartani az életre vonatkozó tanításokat.

Szívesen járnék én templomba, de ott sajnos éppen az ellentettjét látom annak, amit a kereszténység képvisel. Képmutatást látok ott egymás és Isten felé is, politikai manipulációt, és egyre kétségbeesettebb próbálkozásokat, hogy az intézményt még több pénzhez juttassák (lásd: étterem a szegedi dóm alatt, na itt írták le magukat nálam teljesen), és akkor azt még szóba se hoztam, hogy egyszer nem tudtam úgy kijönni egy templomból, hogy ne támadott volna le a kisebbség és legalább egyikük ne próbált volna a táskámhoz vagy zsebemhez hozzáférni. Múltkor a villamoson éppen elkaptam köztük egy szóváltást, aminek alkalmával egyikük jó hangosan mesélte a másiknak, hogy megy pénzt keresni, majd leszállt és elindult a templom felé. Az ellenőr nem mert odamenni hozzájuk.


Hát köszönöm szépen, ebből én nem kérek. Úgy kerülöm a templomokat, mint a tüzet.


Vannak emberek, akik a templomban érzik magukat közelebb Istenhez. Én akkor érzem ezt, ha kimegyek a folyópartra, találkozok gy régi ismerőssel, vagy egyszerűen csak süt a nap. Istentől azért kaptuk az életet, hogy megéljük, és a mindennapokban alkalmazzuk az éltala tanított értékeket, amik által Istennel valódi kapcsolatot alakíthatunk ki, nem azért, hogy betanult szavakra és frázisokra tékozoljuk az időt, amit megszokásból mormolunk, már arról is megfeledkezv, valaha egyáltalán jelentett-e valamit.

2018. márc. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


Talán azért hisznek benne, mert erre/így nevelték, vagy ezt hallották, de valójában nem ismerik Jézust - lehet ez is ok.

Na de nem újság ez, inkább folytatása annak, ami Krisztus földönlétekor történt. Hiszen a zsidó elöljárók közül is sokan hittek benne, de féltek a "papoktól" a farizeusoktól, ezért csak titokban éjszaka jártak hallgatni Krisztust. Az alaphelyzet ma is hasonló - és szomorú. Figyelj Jézus szavaira, és akkor nem kerülhsz azok közé, akikról kérdeztél:János 12: 20-50

20 Volt néhány görög is azok között, akik feljöttek az ünnepre, hogy imádják Istent. 21 Ők odamentek Fülöphöz, aki a galileai Betsaidából való volt, és ezt kérték tőle: „Uram, látni akarjuk Jézust.” Fülöp elment, és szólt Andrásnak. Majd András és Fülöp elment, és szólt Jézusnak.

Jézus pedig ezt mondta nekik: „Eljött az óra, hogy megdicsőüljön az Emberfia. Higgyétek el, ha a búzaszem nem esik a földbe, és nem hal el, csak egy szem gabona marad, de ha elhal, akkor sok termést hoz. Aki szereti az életét, elveszíti azt, aki azonban gyűlöli az életét ebben a világban, örök életre fogja megóvni azt. Ha valaki a szolgám szeretne lenni, kövessen engem, és ahol én vagyok, ott lesz ő is. Ha valaki a szolgám szeretne lenni, az Atya tisztelni fogja őt. Most gyötrődöm, és mit is mondjak? Atyám, ments meg attól, aminek meg kell történnie! De hiszen ezért jöttem. 28 Atyám, dicsőítsd meg a nevedet!” Ezt követően hang+ hallatszott az égből: „Megdicsőítettem, és újra meg fogom dicsőíteni.”

Amikor az ott álló sokaság ezt hallotta, voltak, akik azt mondták, hogy mennydörgött. Mások meg ezt: „Angyal szólt hozzá.” Jézus erre ezt mondta: „Nem értem szólt ez a hang, hanem értetek. Isten most megítéli ezt a világot, és ki fogja vetni ennek a világnak az uralkodóját. Én azonban, ha felemelnek a földről, mindenfajta embert magamhoz vonzok.” Ezt igazából azért mondta, hogy jelezze, hogyan hal meg nemsokára. Erre a sokaság ezt válaszolta: „A törvényből úgy tudjuk, hogy a Krisztus örökké élni fog. Akkor miért mondod, hogy az Emberfiát fel kell hogy emeljék? Ki ez az Emberfia?” Jézus ezt mondta nekik: „Még egy kis ideig köztetek lesz a világosság. Addig járjatok a világosságban, amíg az veletek van, hogy a sötétség ne kerítsen a hatalmába titeket. Aki pedig a sötétségben jár, nem tudja, hová megy. Higgyetek a világosságban, amíg veletek van, hogy a világosság fiaivá legyetek.”

Miután Jézus ezeket mondta, elment, és elrejtőzött előlük. Hiába tett annyi jelt előttük, mégsem hittek benne, úgyhogy beteljesedett, amit Ézsaiás próféta mondott: „Jehova*, ki hitt abban, amit tőlünk hallott? És kinek mutatta meg Jehova a hatalmát”. Ézsaiás azt is megmondta, hogy miért nem tudnak hinni: „Megvakította a szemüket, és megkeményítette a szívüket, hogy ne lássanak a szemükkel, ne értsenek a szívükkel, ne térjenek meg, és ne gyógyítsam meg őket.” Azért mondta ezeket Ézsaiás, mert látta az ő dicsőségét, és beszélt őróla. Mégis, még a zsidók vezetői közül is sokan hittek benne, de a farizeusok miatt nem ismerték el őt, nehogy kizárják őket a zsinagógából, mert jobban vágytak az emberek elismerésére, mint Istenére.

Jézus azonban hangosan ezt mondta: „Aki hisz bennem, nemcsak bennem hisz, hanem abban is, aki küldött engem, és aki engem lát, azt is látja, aki küldött engem. Én azért jöttem a világba, hogy világosság legyek, és hogy mindaz, aki hisz bennem, ne maradjon a sötétségben. De ha valaki hallja a szavaimat, és nem fogadja meg azokat, én nem ítélem meg őt. Nem azért jöttem, hogy megítéljem a világot, hanem hogy megmentsem. Azt, aki semmibe vesz engem, és nem fogadja meg a szavaimat, van, ami megítélje. A szó, amelyet mondtam, az fogja megítélni őt az utolsó napon. Mert én nem magamtól szóltam, hanem az Atya, aki küldött engem, ő parancsolta meg nekem, hogy pontosan mit mondjak. És tudom, hogy ha valaki megtartja a parancsát, annak örök élete lesz.+ Amiket tehát mondok, pontosan úgy mondom, ahogy az Atya mondta nekem.”


Olvasva Krisztus szavait, mintha nem mintegy 2 ezer évvel ezelőtt hangzott volna el, annyira igaz és aktuális ma is. Ugyan az a helyzet. Vajon mennyien teszik "rendesen" azt, ami kér Krisztus? És ha nem, akkor miért nem? A fenti idézet megadja ezekre is a választ.

2018. márc. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Az elsővel egyetértek,a templomba járás nem a hit netovábbja,templomba simán el tud menni az is,akit marhára nem érdekel az egész,csak szülői nyomásra,hagyományból teszi,akkor ő mintakeresztény,aki meg tényleg hisz,de valami okból nem megy közösségbe,mert rossz tapasztalata van,mint előzőnek,vagy egyszerűen nem kivitelezhető mondjuk betegség miatt (mint anno nálam) akkor az meg "olyan,mint az ateista"? Ez kicsit olyan,mint amikor engem felkeresett egy skalpvadász keresztény,akivel az elején jól kijöttünk,szinte mindenben egyeztek a nézeteink,csak nyilván csípte a szemét,hogy más gyülekezethez tartozom,nem az övéhez és akkor kezdtek kibukni a blődségei,mert elvárta,hogy én járjak el az ő gyülekezetébe,ami Pesten van legközelebb,az is tőlem több 100 km-re. Aztán mondtam neki azt is,hogy én nem akarok másik gyülekezetbe járni,mint amibe a férjem,mert a házasságon belül megosztottságot szül,hogy mindketten más tant "viszünk haza". Ebből a mondatomból azt szűrte le és akarta magának és nekem bemagyarázni,hogy engem a férjem nem enged,meg rövid pórázon tart,meghogy neki semmi köze hozzá,hogy a páromnak semmi köze hozzá,hogy melyik gyülekezetbe járok (mondjuk ha a férjemnek nincs köze hozzá szerinte,akkor nem tudom,miből gondolta,hogy neki meg van). Aztán elmagyaráztam neki a lehető legkedvesebben,hogy nézze meg a gyülekezetünk honlapját,győződjön meg róla maga és ne beszéljen már úgy róla látatlanban,mintha valami sátánista gyűlés lenne. Na aztán meg kitalálta,hogy én nem is vagyok keresztény,mert nem merítkeztem be. Ő is úgy volt,mint te kérdező,hogy a hitet letojta hatalmas ívből,ő a formaságot nézte és mivel az nem volt meg,egyből semmisnek ítélte az egészet. Senkinek semmi joga a másik hitét méregetni és foltozgatni,mivel nem ő az Isten,hogy majd jól helyreállítson,mindenki foglalkozzon a saját hitével,mert mindenkinek van min javítania és ha azzal foglalkozna,ideje sem lenne a másiknál kotnyeleskedni.
2018. márc. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólásomban van egy felesleges mondatkezdés,elnézést,csak rosszul fogalmaztam és a törlésnél sajnos az eleje pont bentmaradt.
2018. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
De hogy könnyebben megértse mindenki,hogy mire gondolok: kérdező,te azt írtad,hogy ha egy keresztény "csak" hisz,de nem tesz,az olyan,mint az ateista. Miért,az ateista mit hisz? Mi tesz különbséget egy keresztény és egy ateista között? Mitől hívő a hívő? Templomba el tud járni egy ateista is és jót is tud cselekedni,erkölcsösen élni. Akkor ő keresztény,mert ezeket teszi? Ha nem,akkor miért nem? Mi hiányzik innen,amitől hívő lesz valakiből? Hát a hit,nem? Ha cselekedetek ennyit jelentenének,akkor nem lenne külön ateista meg keresztény,mert jót cselekedni ateista is tud,akkor a kérdésedben mi alapján tennél különbséget a kettő között?
2018. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!