Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki parázna életet él az...

Aki parázna életet él az pokolra jut?

Figyelt kérdés

Annyi ember van, akik házasságon kívüli életet élnek vagy a fiatalok, akik buliról bulira járnak és mindig mással térnek haza egy kis kalandozás miatt. Sajnos ezt teljesen természetesnek veszik... De ilyenkor bűnt követnek el és nem csak egy két ember teszi ezt, hanem szinte mindenki.

Aztán később "megkomolyodik" és megházasodik. Most akkor a múlt el is van felejtve? Mehet a mennyországba? Szerintem ez így nem jó...



2018. júl. 2. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
33%
Meg kell bánni, meggyónni, elvégezni a peridenciát, és akkor okés.
2018. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Szerintem nem mindenki fog gyónni. Csak eldönti, hogy megkomolyodik és kész.

De a gyónásnak sem látok sok értelmet. Lehet meggyón, de később ugyanúgy megkíván majd mást.

Nagyon megbocsátó ez az Isten...

2018. júl. 2. 15:31
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Amíg van idő rá, addig felhagyhat vele. Most a kegyelmi időszak zajlik.

Azzal pedig, hogy komolyodik, és házasságot köt, még nem jelenti, hogy elfogadható Isten előtt az élete.

Az élet minden területén mutatnia kell, hogy valóban komolyan éli a keresztény életet.

Ennél fogva, hiába "komolyodott" meg, az élete még nem biztos, hogy minden téren elfogadható Isten előtt.


Azonban a "mennyországba, senki nem megy. Mindenki jelenleg a pokolba, más szóval a halál állapotába kerül.

A feltámadás pedig azok kapják meg, akiket erre Jehova és Jézus méltónak talál.

A többiek, nem létezők maradnak.

2018. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Olyan kegyetlenül hangzik ez az egész...

Én jó embernek tartom magam, viszont nekem us vannak hibáim, ami miatt tuti hogy nem kerülök mennybe.

Na meg sok keresztényt is látok, meg olvasok is itt neten. Istent félik, aztán úgy írnak mások kérdéseire választ, mint egy idegbeteg, elmezavarodott. De akármi van, az a jó, amit ők csinálnak, mert ők keresztények. Szerintem pedig hiába játszák itt az eszüket, ezzel a viselkedéssel ők sem fognak a Mennyországba kerülni.

Szóval egy szó, mint száz... akárhova kerülünk, biztos nem a Mennyország lesz az

2018. júl. 2. 15:42
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem értem a gondolkodásodat. Az, hogy mi volt a múltban, az lehet jó tanító példa is, hogy ne kövesd el a hibákat megint. Én is műveltem sokkal rosszabb dolgokat a paráznaságnál. Megváltoztam, avval az eltökéltséggel, hogy nem teszem meg megint.


De ott van Szent Pál története, aki Jézust, és tanítványit üldözte, de megtért, aztán szentté is avatták. Szerinted nem kellett volna?

2018. júl. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha igazából megbánja, akkor előbb-utóbb abbahagyja. Miért, mégis mi lenne neked jó? Hogy Isten nem bocsát meg? Akkor egy ifjúkori ballépés miatt hiába élne erényes életet idős korában, elkárhozna. Neked az megfelelőbb lenne?
2018. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
Minden ember bűnös, igen, még mi a keresztények is. A paráznaság is egy bűn a sok közül. Ha az ember őszinte szívvel megbánja és megvallja, igyekszik szakítani korábbi bűneivel (még ha nem is mindig megy könnyen), akkor Isten megbocsátja és üdvözíti.
2018. júl. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tudom, most hülye példát hozok fel, de szerintem a valóságban is így van. Ott van az Éjjel nappal budapest... ott aztán semmi megbánás nincs, hogy idegenekkel lefekszenek. Fiatalok még. Megtehetik nyugodtan, hisz ez természetes. "Egy egészséges fiatal ezt csinálja." Hallottam már ezt elhangzani a sorozatban. Aki nem csinálja, az mi?? Beteg ember? Na ezekből az emberekből nem nézem ki, hogy majd pár év múlva bocsánatot kérjen a bűneiért. Mármint Istentől...
2018. júl. 2. 18:50
 9/21 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Látom fáj a szíved azokért az emberekért. Akkor képzeld el, mennyire fájhat ez a Teremtőjüknek! Őket is szereti Isten és reméli, egyszer értékelni fogják azt a szeretetet, amelyet mind Ő, mind a Fia mutatott önfeláldozó életével. Annyira értékes Isten előtt Krisztus váltság-halála, hogy még az ilyen súlyos bűnöket is lépes elfedezni, ha megbánják, és többé nem élnek ilyen életet.

A paránaság halált érdemlő bűn a Galácia 5:19–21 szerint:

"A test cselekedetei pedig nyilvánvalóak: szexuális erkölcstelenség, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, bálványimádás, spiritizmus, ellenségeskedés, viszálykodás, féltékenység, haragkitörés, nézeteltérés, megosztottság, szektás csoportosulás, irigység, részegség, vad mulatozás és effélék. Figyelmeztetlek titeket, mint ahogy már korábban is figyelmeztettelek benneteket, hogy akik ilyesmiket tesznek, nem öröklik Isten királyságát." - ez eléggé egyértelmű.

2018. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem látok semmi rosszat abban, amit paráználkodasnak hívnak a keresztények. Sokkal rosszabb elmebeteg módjára 30 évet várni.
2018. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!