Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy mi is az a szekta?

Figyelt kérdés
Van róla egy-két elképzelésem, hogy miről lehet szó, de nem vagyok biztos benne. A Wikipédia se tudott sok segítséget nyújtani.

2018. júl. 2. 15:30
1 2
 11/13 kzs ***** válasza:
13%

Egyetértek szp72-vel, és mindazokkal, akik példálózás NÉLKÜL adnak/adtak választ erre a kérdésre.


Persze mindenkinek meglehet a saját véleménye, ahogy nekem is van.

Csupán az #5 válaszoló bölcseletére reagálnék: nem feltétlen az az egyház, amelyik hosszú történelmiséget és nagy taglétszámot mutat fel. Az igazság nem ebben rejlik, hanem sokkal inkább a SzentÍrás követésében (lévén hogy az Ige Krisztus, és Krisztus az Ige).


Én személy szerint abban látom a szektát, ahol a Bibliától eltérő (azzal nyíltan szemben álló) tanításokat közvetítenek, ahol olyanokat hangoztatnak, melyekről se Jézus, se a korai keresztény apostolok még csak nem is hallottak.

2018. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

#11

Érdekes, hogy a kis szekták mindig a létszámmal, illetve a keskeny úttal érvelnek. Találjátok már ki, hogy melyikben vannak a legkevesebben és majd az lesz az etalon...

2018. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 szp72 ***** válasza:

Az a felekezet, amely nem kicsi az eleve nem lehet szekta, mert a szekta per definitionem kicsi. Persze, hogy mi a kicsi az megint relatív. Továbbá természetesen egy nagy felekezet, attól még lehet merőben téves és káros, hogy nem nevezhető szektának.


Aztán, hogy melyik felekezet káros vagy nem káros megint lehet vitatkozni. Nyilván senki nem gondolja a saját felekezetét károsnak, hanem csak a többiekét. Így érthető, hogy a szektáktól hemzsegő világunkban senki nem érzi magát szektásnak, hanem csak a többieket.


Egyébként nem illik senkit leszáktázni, hacsak nem káros voltának hangsúlyozása a cél. Továbbá aki nagy felekezeteket bírál, az ne sértődjön be ha leszektázzák, hiszen csak ugyanazt kapja más szavakkal.


Szekta-e a hitgyüli vagy Jehova tanúi? Nos szerintem nagyjából igen, de inkább hatereset. Nem is olyan kicsik s talán nem is olyan károsak.

2018. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!