Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudná magyarázni valaki...

Meg tudná magyarázni valaki ezt az igét, „…akinek van, annak adatik, akinek nincs, attól az is elvétetik, amije van…” (Lukács 8,16-18)?

Figyelt kérdés
2018. márc. 28. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Isten világosságában él az ember, amikor minden élethelyzetben meglátja azt, amije van, és azt meg tudja köszönni az Úrnak. Az ilyen ember még a legnyomorultabb állapotában is látja, hogy neki mije van. Akinek tehát van, azaz mindenkor tudja, hogy mit köszönhet az Úrnak, az még többet kap, mert az ilyen ember gazdag ember. Aki azonban örökké elégedetlen, pedig sokért adhatna hálát, attól az is elvétetik, amije van, mert nem hálával élt javaival, sőt úgy élt, mintha azokat nem kapta volna.
2018. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Szóval a kerestény ember tudja, a munkahelyét, az aznapi kaját, barátokat az Úrnak köszönheti, és aki így látja az a jó, számomra!


De aki nem ismeri Istent és nem hisz benne, az azt hiszi, hogy mindent maga teremtett meg magának!

2018. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A legfontosabb: Mindenért adjunk hálát at Úrnak!
2018. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mansour ***** válasza:
89%
Ez a gravitáció törvényének bibliai szemléltetése :)
2018. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez azt jelenti, hogy akinek a "szívében nem ver gyökeret" az a MAG (A LOGOSZ, Jézus IGÉJE), az azért van mert "útszéli lelkülettel" hallgatja.

"némelyik mag az útszélre esett, jöttek a madarak és felkapkodták őket".

Vagy más rossz "föld" (téveslelkület,rosszhiszeműség)esetében megfojtották a tövisek.



"Mózesnek az Isten így mutatkozott be: „VAGYOK, AKI VAGYOK” (II. Mózes 3:14). S, hogy ez konkrétan mit jelent, azt Én, Jézus, az evangéliumaimban már kezel kétezer éve elmondtam (János 14:9-10). Tanítványaimnak pedig külön is felhívtam a figyelmüket, hogy vigyázzanak arra, amit Tőlem hallanak (Márk 4:24). Ezt kérem ma is tőletek!


Mert, aki rálát arra, hogy neki is része VAN abból, ami az Istennek sajátja, aki rálát arra, hogy a mennyországot már a földön meg tudja élni, – az szabadnak és gazdagnak fogja tudni önmagát.


Szabadítónak jöttem közétek. Ugyanis az általam, Jézus által képviselt látásmódon alapszik minden szeretni akaró szellemi lény élete, hatalma. Ez az élet VAN. Mert, a. belső meggyőződéssel bír annak a jónak a helyességéről, amit az Isten is akar, – ezért értelmes – és b. belülről kifelé irányuló törekvés, így mások által le nem győzhető, el nem vehető valóság.


Akiben tehát szeretet van, vagyis úgy akar boldog lenni, ahogy az Isten, az tapasztalni fogja, hogy az egész mennyországot kapta meg e döntése által (János 14:23)! Erre vonatkozik kijelentésemnek az a része, hogy akinek van, annak adni fognak.


De aki az Én, tisztánlátást felkínáló szavaim ellenére, – amelyeket evangéliumaimban mindenki megtalálhat – olyasmitől vár boldogító erőt, amelyet Atyám annak nem adott, nem azt fogja megélni, hogy tévedett, hanem azt, hogy az egész világ, – Istennel az élen – összefogott ellene. Erre vonatkozik kijelentésemnek az a része, hogy akinek nincs, attól még azt is el fogják venni, amije lenni látszik.


Pedig csak arról van szó, hogy aki ezt éli meg, az ott keresi a boldogságot, ahol szellemi teremtmény azt soha meg nem találhatja. "

Jézus; A HANG - könyv 3608

2018. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a HANG- nak a beidézgetését szerintem hagyd abba, a szöveg egy hamisítvány, fals, sem Istennek sem az embereknek nem kedves.
2018. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindez beismerése annak, hogy a világ így működik.

Pénzt pénzzel lehet csinálni, a gazdagok mindig is kifosztották a szegényeket, ez ment mindig, ma is így megy és mindig is menni fog.

A Biblia soha nem pártolta a szegényeket, mindig együttműködött a hatalommal, a szegények nyomorúságát eltűrte, elfogadta és azon volt, hogy rábírja őket is az elfogadására.

Cserébe kecsegtet a túlvilági kárpótlással, ennyi sokaknak elég, de sokaknak meg nem.

Lényegében reményt azért ad annak, aki elhiszi, az is valami.

2018. márc. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!