Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Olvasó! Köszöm szépen,...

Kedves Olvasó! Köszöm szépen, hogy időt szán kérdésem elolvasására,17 éves református vallású keresztény vagyok. ?

Figyelt kérdés

Nem járok templomba és nem vagyok lekonfirmálva.13 éves voltam, amikor a szentírást a kezeimbe vettem és azelőtt elhatároztam: Isten szolgálatára szánom az életemet. Lelkész vagy pap szeretnék lenni, de nem tudom, hogy késő lenne e konfirmálnom?

Elsősorban lelkészek válaszát várom,de természetesen mindenkiét megtekintem és értékelem



2018. júl. 2. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lelkész vagy pap, nem mindegy, első körben ezt kellene eldöntened. Természetesen sosem késő, de azért még elég fiatal vagy, adj magadnak néhány évet, hogy kialakuljon.
2018. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a papért kiszerettem volna törölni.

Köszönöm a választ.

2018. júl. 2. 22:34
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem mindegy, hogy keresztény vagy keresztyén valaki. Pl. a reformátusok (úgy tudom, hogy minden protestáns is) - keresztyének, míg pl. a római katolikusok - keresztények. Aki nem hiszi, kérdezzen meg egy teológust!
2018. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Konfirmálni akármikor lehet. Vannak felnött konfirmandusok is. Egyébként pedig nem késő, nem vagy elkésve semmivel sem. :)
2018. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. júl. 2. 22:44
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#3

"úgy tudom"

Nem jól tudod. Reformátusokon kívül szinte mindenki a keresztény szót használja.

2018. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem kell lelkésznek lenni hogy valaki tudja hogy késő-e 17 évesen konfirmálni. :-)

Nem, nem késő, bármilyen életkorban lehet, amikor az illető azt mondja hogy szeretne a református keresztyén lenni.


ui: Tök mindegy hogy keresztyén vagy keresztény szót használjuk...

2018. júl. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
még egy ui: kedves kérdező, az internet íratlan etikettje, hogy mindenkit tegezünk.
2018. júl. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mamikert ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! A konfirmálást lehet pótolni. Fel kell keresned a lakóhelyed református lelkészét ebben az ügyben, el fogja mondani, náluk hogyan történik. Általában felkészítő beszélgetések előzik meg a felnőtt konfirmációt. Ezzel a folyamattal tagja leszel a gyülekezetnek. Bekapcsolódsz a mindennapjaiba. Így meg fogod ismerni közelről a lelkészek életét, és át tudod gondolni, valóban megvan-e a belső késztetés (elhívás), ez-e a te utad. Röviden válaszoltam, nyugodtan írj rám privátban a további kérdéseiddel. Református lelkész vagyok.
2018. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én katolikus vagyok, de egy ismerősöm felnőttként konfirmált, szóval nem vagy elkésve.
2018. júl. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!