Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én egy vérszomjas kannibál...

Ha én egy vérszomjas kannibál tömeggyilkos vagyok, de őszintén hiszek Krisztusban és az Úr Atyában, akkor a Mennybe kerülök?

Figyelt kérdés

Több kereszténytől is hallottam, hogy csak az üdvözül, aki hisz Istenben és Krisztusban. Vagyis az üdvözülésnak pusztán a hit a feltétele.


Tehár ha én egy pl egy emberkínzó sorozatgyilkos vagyok, de rendíthetetlenül hiszek Istenben és Krisztuban, akkor a Mennyországba fogok kerülni?



2018. febr. 18. 18:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 A kérdező kommentje:
(nem provokáció)
2018. febr. 18. 18:29
 2/85 anonim ***** válasza:
30%
Persze, csak a halalod elott meg kell gyonnod es bunbanatot mutatni. Ezzel el is van intezve minden, hiszen a fonok megbocsat.
2018. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
92%
"A hit halott cselekedetek nélkül" (Pál apostol).
2018. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
100%

"az üdvözülésnak pusztán a hit a feltétele"


Tévedés. Amúgy aki hisz Istenben, az általában nem szokott tömeggyilkosságokat elkövetni. (A fanatikus terroristák más kategória.)

2018. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
73%

már hogy itt a gyakorin ide röffenti, hogy ő bizony hisz, nem provokál és mindeközben gané ember?

A válasz: Nem.

A bővebb válasz itt:Jn14

Aki ismeri és teljesíti parancsaimat, az szeret engem. Aki szeret engem, azt Atyám is szeretni fogja. Én is szeretni fogom, és kinyilatkoztatom magam neki. ... Aki szeret engem, az megtartja tanításomat, s Atyám is szeretni fogja. Hozzá megyünk és benne fogunk lakni. Aki nem szeret, az nem tartja meg tanításomat.

2018. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 A kérdező kommentje:

Akkor a protestanzizmus tévtanítás?

Hisz szerintük elég pusztán a hit az üdözüléshez (ezt egyébkébként konkrétan tőlük hallottam).


A katolikusok szerint meg ha tömeggyilkos vagyok és elmegyek gyónni, majd meghalok akkor üdvözülök?

2018. febr. 18. 18:48
 7/85 anonim ***** válasza:
29%
A katolikus hit szerint halálod pillanatáig van lehetőség a bűnbocsánatra. Bármit tettél is, ha bűnbánatot tartasz, és igen, elmész gyónni, meg fogod kapni a feloldozást, és üdvözülhetsz.
2018. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:

@ főkérdésre

Nem, akkor egész biztos elkárhozol.

Jakab levelében olvashatod, hogy az ördögök is hisznek, de még is elkárhoznak.


@ másik kérdésedre

A gyónás önmagában nem elég a katolikusok szerint sem. Szívből jövő bűnbánatra van szükséged a bűnbocsánat elnyeréséhez. Illetve gyilkosoknak nem adnak előre feloldozást, hanem előtte megbizonyosodnak a valódi bánatról, és hogy erős szándéka van az illetőnek a bűn elhagyására.

2018. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
100%

Protestáns vagyok, és hitünk szerint valóban csak a hit üdvözít. Ha azonban valaki őszintén hisz, az nem lesz bűnöző, nem fog szántszándékkal rosszat tenni, mert a hit magában foglalja a jóra való törekvést is.

Kivételek azért lehetnek. Pl. hirtelen felindulásból v önvédelemből elkövetett emberölés, illetve háborús helyzet. Emberek vagyunk, sok minden hatással van ránk, és még a legerősebb hittel felvértezve sem leszünk tökéletesek. Olyan is van, akinek bomlott az elméje, és emiatt az Istenhit meg a gyilkolászás teljesen összefér nála - a legtöbb tömeggyilkosra szerintem ez jellemző... hogy ők milyen megítélés alá fognak esni, arról már fogalmam sincs.

Valójában annak is igaza van, aki azt mondja, hogy a jó cselekedetek kellenek az üdvözüléshez. Ez a két látásmód más-más oldalról közelíti meg a kérdést - no de nem akarok filozófiaórát tartani.

Visszatérve a kérdésedre: ha te egy szadista kannibál tömeggyilkos vagy, és emellett hiszel Istenben és Jézusban, akkor igen valószínű, hogy egy bomlott elme vagy, mást nemigen tudnék elképzelni. Kerülhetsz a Mennybe, ha őszintén megbánod a bűneidet - ahhoz viszont olyan szinten át kellene érezned a tetteid súlyát, hogy azalatt megjárnád a poklot is.

2018. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
100%

#6


Református vagyok. Ha ellvasod a hitvallásainkat, akkor kiderült hogy szerintünk kizárólag a hiten múlik az üdvösseg, de a hit halott cselekedetek nélkül.

Egy vérszomjas kannibál aki keresztyénnek mondja magát vallásos képmutató.

2018. febr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!