Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok olyan weboldalt, vagy...

Tudtok olyan weboldalt, vagy konyvet ahol részletesen el tudom olvasni mit tartalmaz a tridenti mise?

Figyelt kérdés

Area gondolok hogy a liturgia szövegét ahol el tudnam olvasni teljes egeszeben, és hogy esetlegmikor mit kell csinalni.


Válaszokat előre is köszönöm



2018. júl. 6. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Például itt:

[link]

2018. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fenti bemasolt oldalon megtalalod, de azt szerintem nem irjak, hogy mikor mit kell csinalni.

Röviden felallni a nagymise kezdete elött szentelviz hinteskor, majd allva maradna amise kezdeten. A papp bübevallasa (tehat a közgyonas alatt leülhtesz, de sokan terdelnek) Dicsöitesre elvileg fel kell allni, de nem tudom mi Magyarorszagon a gyakorlat, mert valahol olvastam, hogy mar a II. Vatikani zsinat elött is rossz volt a gyakorlat, hogy az emberek a dicsöites alatt mar akkor ültek, noha elvileg allni kellene a dicsöseg alatt meg a Novus Ordoban is. Tehat allva maradsz a köynörgesig. Szentlecke alatt ülsz. evangeliumra feallalsz. Predikaciora leülsz, a hiszekegyre felallsz. Majd felajanlasra leülsz, a felajanlas vegen amikor a hivek fele lebegetetik a tönjenfüstöt feallsz es keresztet vetsz, es allva amradsz a szent vagy ig. Nyilvanvaloan urfelmutatsra leterdelsz. Utanna felülhetsz vagy tovabb terdeletsz a Pater Nostraig, tehat a miatyinkig. Utanna altalanos feloldozasra leterdelsz es elötte mondott halkan magadban a gyonom. es nyilvanvaloan aldozas elött a szentostaya fel,muatsara is terdelsz Ha mesz aldozni le kell terdelned. Ha nem mesz aldozni mardahst ülve a helyen a vegen aldasra leterdelsz, mert feallasz az utolso evngeliumra, a pap kivonulasaig.

2018. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!