Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bele fogok őrűlni abba, hogy...

Bele fogok őrűlni abba, hogy vallásos vagyok. Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Nem találom a helyem a világban, állandóan szorongok, szeretnék hinni Istenben, de elegem van az átkozott szabalyokbol... (ne szexelj házasság előtt, ne igyál, ne bulizz mert Isten tuti nem menne diszkóba, bla Bla Bla . Én nem bírom már ezt az egészet elviselni. Tényleg be fogok kattani, most is éppen a pszichiatriarol írok. Nincs egyszerűen arany középút.. Vagy hiszek és úgy élek, vagy nem és akkor nyugodtabban élhetem ki magam. Abból is elegem van hogy minden abnormális dologba belemagyaraz mindent az egyház, hogy a szörnyű dolgokra is legyen "logikus" magyarázat. Pl: nézzük meg azt a sztorit mikor Isten próbára teszi Abrahamot, és azt kéri, áldozza fel a fiát. Már nem azért, de még mi emberek sem hulyeskedunk ilyenekkel... Tényleg ilyen az Isten, hogy ekkora lelki teherrel tesz próbára? Ha igen akkor elég abberalt ez az Isten, az én életemet is tönkreteszi...

Az orvosom azt mondta, ha nem döntöm el miben /kiben hiszek, egyenes út a zárt osztály egy idő múlva... Szóval ebbe tényleg bele lehet kattanni.


2018. júl. 11. 19:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%

mi a véleményem? azt kérdezed? Az, hogy az eddig olvasott legundorítóbb (és hazug, orvos ilyet nem mond) álkérdés a gyakorin.

"Éld ki magad" legyél, egy hányadék lotyó - senkit sem érdekel!!! Aberrált (így írják) pedig te vagy, nem "isten", és az életed te teszed tönkre egyedül, nem valamiféle "isten", akit nem hiszel és akire megpróbálod rákenni

2018. júl. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Ez is egy vélemény.. Köszi. Várom a hasznosabb válaszokat!
2018. júl. 11. 19:44
 3/39 anonim ***** válasza:
84%

Ajjajj. Te nagyon nem értetted meg a kereszténység lényegét, így abszolút érthető, hogy szorongást vált ki belőled. A kereszténység nem arról szól, hogy ezt ne tedd, azt ne tedd, mert Isten megharagszik. Nem a valódi Istenben hiszel, a kereszténység nem erről szól, hanem Jézus Krisztus értünk meghozott áldozatától. Említetted például Ábrahám es Izsák törtenetét. Isten soha nem kérne ténylegesesen olyat, hogy áldod fel a fiadat. Ellenben Isten az egyszülött fiát adta értünk, hogy aki benne hisz el ne vesszen, hanem örök élete legyen.


Az emberiség bűnbe esett, ezzel a bűnnel elválasztottuk magunkat Istentől mégis ő hozta meg az áldozatot, hogy visszavezessen minket magához. Jézus a keresztre ment értünk. Az Ábrahám-Izsák sztori pont ennek az előképe. Az egész keresztény vallás a szeretetről szól, nem arról, hogy ezt ne csináld, azt ne csináld. Viszont ezeket a parancsolatokat Isten azért adta, mert tudta, hogy nekünk jó, ha betartjuk. De szabad akaratod van, szabad vagy arra is, hogy máshogy dönts.


Ne igyál? A mértekletes alkoholfogyasztás egyáltalán nem rossz dolog, a gond a mértéktelenséggel van. Nyilvan, ha atomrészeg leszel, a másnap neked lesz szar. Isten ezért mondja, hogy mértékkel igyál. De önmagával az alkohollal semmi gond nincs, Jézus is borrá változtatta a vizet.


Ne bulizz? Jézus is elment a kánai mennyegzőre. A kultúrált bulizással semmi gond sincs, csak a buliban történő hányásig ivászattal.


Ne szexelj házasság előtt? Neked lesz jobb, ha betartod. :) csak azzal szexelj, aki mellett tényleg el akarsz köteleződni. Megóvod magad a csalódásoktól, nemi betegségektől...


"Legyen forrásod áldott, és örülj ifjúkorodban elvett feleségednek. Szerelmes szarvasünő és kedves őzike ő, keblei gyönyörködtetnek mindenkor, szerelmétől mindig mámoros leszel. Miért mámorosodnál meg, fiam, a más asszonyától, miért ölelnéd idegen asszony keblét? Mert az Úr látja az ember útjait, és figyeli minden lépését. Saját bűnei fogják meg a bűnöst, és saját vétkei kötözik meg. Meghal az ilyen, mert nem fogadta meg az intést, és a sok bolondság megmámorosította."

(Példabeszédek 5:18‭-‬23)


Ismét mondom, szabad vagy arra is, hogy máskepp dönts, de Isten ezeket nem azért javasolja, hogy boldogtalanná tegyen, bekorlátozzon. Épp ellenkezőleg, meg akar óvni.

2018. júl. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, tanulj meg egy új szót: VALLÁSKÁROSULT.

EZ vagy te most.

De nem kötelező, hogy az egész életed ilyen legyen!

Két dolgot tehetsz:

- fogadd meg a #3 tanácsát, és használd ki a vallásod jó tulajdonságait!

- vagy pedig szabadulj meg a vallásod rossz hatásától, a vallásoddal együtt!

Döntsd el, hogy mindenképpen hinni akarsz-e valamiben: ekkor kövesd a #3-at - vagy pedig képes vagy-e felnőni.

Vigyázz, mert az önálló élet nehéz! És akkor nincs Biblia, se szép ígéret, se mennyország! Akkor csak ez az élet van, és ebben ami jót találsz.

2018. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
70%
Csak egy példa a törvényekről... Amikor kicsi voltál biztosan mondta neked apukád/anyukád, hogy "Fiam (lányom) ne nyúlj a konnektorba" nem azért mondta, mert be akart korlátozni, hanem, hogy ne halj meg.. Érted? 😂 A törvényeket azért adta az Úr, hogy téged védjen.. De a szabad akarat fennáll ;)
2018. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ahogy felettebb is írták, a istenképed jobban hasonlít valami dühöngő pogány istenre, pl, az aztékok isteneire, mint a kereszténység által vallott Istenre.


Olvass el egy akár gyerekeknek készült hittan könyvet, és kiderül, hogy amiben te hiszel az nem kereszténység, hanem pogányság.

2018. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy meg akar óvni, de én úgy mondanám, hogy inkább ultimátumot ad. Megadja a szabad akaratot, de közbe mégis kényszerítve érzem magam. Úgy érzem ahhoz hogy ne halljak meg muszáj betartani a parancsait, különben elkarhozok. Ez nem szabad akarat.
2018. júl. 11. 20:24
 8/39 anonim ***** válasza:
37%

"Úgy érzem ahhoz hogy ne halljak meg muszáj betartani a parancsait, különben elkarhozok. Ez nem szabad akarat."


De igen, szabad akarat. Az elkárhozás nem más, mint Isten megtagadása, Isten hiánya. A Poklot nem Isten építette, hanem egyszerűen az az állapot, ami Isten nélkül létezik. Nem Isten küld téged a Pokolra, hanem magadat küldöd oda azzal, hogy megtagadod az egyetlent, aki megmenthet tőle.


Egyébként a kereszténység az egyetlen vallás, amiben Isten annyira tiszteli az embert, hogy teljesen szabad akaratot ad neki, nem pedig marionettbábként rángatja szolgaként.

2018. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Lehet engem fekcimkezni, de én legalább keresem a magyarázatot és próbálom megerteni. És igen dühöngő vagyok, nem részletezem és nem fogom pontról pontra mi vezetett ide, de meg van rá az okom, hogy ekkora dühöt érezzek Isten felé. Könnyű úgy hinni és dicsérni Istent, hogy ha az ember életébe meg nem történt trauma. Ha valakit ért nagy veszteség, az tudja milyen nehéz őszintén szeretni Istent meg ezek után is, miközben tudja az ember, hogy aki segithetett volna az csak Isten, és nem tette. Az ilyen kommentek nem érdekelnek, hogy még mindig én vagyok a hálátlan meg hogy hogy mondhatok ilyet Istenrol... Inkább vagyok ilyen, mint egy szemfedos bigott hívő,aki nem gondolkodik a dolgokon, nincsenek kérdései, csak elhiszi mert "Kell".
2018. júl. 11. 20:32
 10/39 anonim ***** válasza:
79%

"ha az ember életébe még nem történt trauma."

Nincs ilyen ember, nem is volt, nem is lesz, a lét tragikus szenvedésekkel teli.

2018. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!