Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megéri elolvasni a bibliát?

Megéri elolvasni a bibliát?

Figyelt kérdés

Fiatalkoromban kimaradt az életemből. Láttam filmeket jézusról, meg a csapból is ez folyik szóval kb képben vagyok miről szól, de sose tudtam rávenni magam hogy elolvassam.


Az egész egyházi meg vallási téma nagyon távol áll tőlem. A vallásos ismerősem miatt még kevésbé vonz ez az egész, eddig csak magamutogató, irritáló vallásos emberekkel találkoztam életem során.


Megéri elolvasni a bibliát, vagy csak egy vallásos hype az egész?



2018. júl. 15. 18:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%

Ha így állsz hozza, ne olvasd el, semmi értelme.

Amúgy a Biblia történelem könyvnek is jó, a nem vallásos ember a csoda részeket simán csak meseként könyvelheti el. Agyhalottnak elég merész egy vallásos embert nevezni, első, pláne hogy alapvető emberi jog a vallásszabadság. Ha te nem vagy hívő, akkor nem vagy az, de a világon többmillió ember az és a többség még véletlenül sem agyhalott

2018. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
57%
Az európai/nyugati világkép, értékrend, gondolkodás egyik meghatározó dokumentuma a Biblia, ilyen szempontból szerintem érdemes elolvasni, már ha persze érdekel a kultúr, gondolkodástörténet. Szerintem ilyen esetben elég, ha a 4 evangélium közül elolvasol egyet (mondjuk Márkét, mert az a legrövidebb), illetve a Jelenések könyvét, ezt inkább amiatt, mert rengeteg popkulturális utalás, szimbólum ebből a könyvből származik. Érdekes lehet még a zsoltárok, prédikátor, példabeszédek könyvéből szemelvényeket olvasni, de ez már csak ráadás.
2018. júl. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Mármint mi a célod vele?

Az életedet nem fogja megjavítani.

Néhány szemelvényt érdemes elolvasni, ahogy írták.

2018. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
11%

Ez nem regény, és nehéz szöveg, nem lehet nekiesni és végigolvasni.


Én bele - bele olvasok, de elképzelni nem tudom mi az a nagy mondanivalója. Szép itt - ott, de, hogy mit esznek rajta,?

2018. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%

Hakapeszi!


Ne a Karolyi fele fordítást keresd, hanem újabbat, az könnyebben olvasható. Ha tudsz angolul, akkor a King James fele verzió a legegyszerűbb, a magyarnál is jobban olvasható, akár regényként is

2018. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%

Úgy gondolom, megéri elolvasni. De ne úgy fogj neki, mintha regényt olvasnál, mert akkor hamar feladnád a nemzetségtáblázatoknál. :D

Az Újszövetséggel érdemes kezdeni, ez az alap.

2018. júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Ha már itt kérdezed, akkor egyértelműen: nem.

Majd csak akkor kezdj bele, ha úgy érzed, növelni akarod általános műveltséged.

2018. júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

#6, ne már, a KJV olyan az angoloknak, mint nekünk a Károli, egyáltalán nem egy könnyű verzió. :)


Amúgy ha csak egy Evangéliumot akar elolvasni a kérdező, inkább Lukácsét ajánlom, mert ott van a legszebb módon leírva a születéstörténet. :)

2018. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha úgy fogod fel, mint egy fantasy könyvet, akkor nagyon is olvasmányos. Irodalmilag érdekes.

(egy katolikus)

2018. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%

6.


Ebbe meg végképp ne menjünk bele, milyen nyelven olvassuk. Én olvasok könyveket angolul, ezért tudom, ez mennyire sikamlós dolog ez. Engem pont az vitt/visz rá nyelvek tanulására, mert pontosan látni akarom, hogy fejezte ki magát az író eredetileg.


Igazából azon a nyelven kéne elolvasni, amin íródott. És arra hány hívő képes?

2018. júl. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!