Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdemes a Bibliát a legelejétő...

Érdemes a Bibliát a legelejétől (Mózes I) kezdve elolvasni végig (Jelenések könyve) olyan sorrendben, ahogy a könyvek követik egymást?

Figyelt kérdés

Sokan azt írják, hogy először az újtestamentumi résszel célszerű kezdeni, és azon belül is mivel.


De én korábban már sok részt olvastam a Bibliából, az Újtestamentumot már többször is elolvastam részletekben, csak nem sorrendben.


Szeretném a teljes Bibliát elolvasni végig.

Ilyen esetben hogyan célszerű?


Vannak 90 napos olvasási beosztások.

Ha azt használom, jó lehet?


Nekem az a célom, hogy a Biblia mindkét részét ismerjem.

Most van több időm komolyabban foglalkozni vele ilyen szempontból, azért választanám a 90 napos olvasást.


Persze utána továbbra is olvasnám rendszeresen, stb.



#Biblia #teljes Biblia
2013. júl. 14. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet. Én nem nagyon szeretem az ószövetségi részt, mert nehéz (nekem), de kell az ismeretet ahhoz, hogy valóságos rálátásod legyen a hitre.
2013. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem az volna a célom, hogy minél teljesebb képet kapjak a teljes írásról.

Az Újszövetségben sok hivatkozás van az Ószövetségre.

De úgy nem áll össze a teljes kép, ha csak azokat olvasom.


Pl. a nemzetségtáblázatot elolvasom, mint egy névsort.

Azután, ha lesz olyan rész, ahol egy valakit jobban kiemel, akkorra a név vmennyire biztos ismerős lesz.

Így vissza tudom keresni, hogy kinek a nemzetséégéből való, stb.


Bizonyos történetek pedig nagyon érdekesek is.

2013. júl. 14. 08:08
 3/8 anonim ***** válasza:

A teljes írás Istentől ihletett , és így hasznos.

ha egy könyvet elolvasol, akkor nem csak azt szeretnéd tudni, mi történt egy esetben hanem azt is miért történt úgy, és hogyan bontakozik ki a cél felé


A bibliában is azzal kezdődik az esemény, hogy elrontottak valamit, és folyamatosan leírja, hogy Isten hogyan fogja ezt a hibát kiküszöbölni, és akkor érted meg, mi miért történik, vagy történt.

Mert ha nem akkor az olvasmány száraz unalmas, érdektelenné válhat, és nem is lehet akkor megérteni.

2013. júl. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:
0%

A biblia Isten igéje. Szentlélektől indíttatva írták Isten szent emberei.

Értelmezni is úgy lehet, ha Isten szelleme kijelenti.

Anélkül egy biliai műveltséget lehet csak összeszedni, de abból még önmagában nincs sem üdvösség, sem haszon, hanem olyan mint egy bármilyen könyv.

Kultúra, műveltség vs. kijelentett igazságok, élet.


Valójában a bibliát nem lehet összehasonlítani semmilyen más könyvvel, mert egyedülálló. Ezt a különlegességét viszont nem tárja fel akárkinek, csak akinek Isten kijelenti. Érteni sem fogja akárki, csak akinek Isten elmagyarázza.

Isten szellemének kifejtését nem pótolják a mások által leírt bibliai magyarázatok sem.


Tehát mindenképpen érdemes elolvasnod a bibliát elejétől a végéig, ám ha még nincs üdvösséged, akkor kezd mégis az újszövetséggel és kérd Istent, jelentse ki magát neked.

Ha van üdvösséged, akkor arról biztosan tudsz.

2013. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: az jutott eszembe, hogy én gyermek Bibliát olvastam anno, sokkal érthetőbbek a történetek. Utána elolvastam a felnőtt verziót is és teljes lett a kép.
2013. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as:


"A teljes írás Istentől ihletett , és így hasznos. "


Ez igaz, viszon az újszövetség, mint a neve is mutatja felülbírálja az ószövetséget. Jézus által egy új szövetség köttetett ember és Isten közt így ami az ószövetségben van, az már nem érvényes vagy hiteles. Szóval keresztényként csakis az Újszövetség olvasását kellene szorgalmazni, nem pedig az elavult elvak és történetek tanulmányozását. Mellesleg én is el keztdtem olvasni az Ószövetséget de számomra nem volt összeegyeztethető a két Istenkép: az Ószövetségi és Újszövetségi. A kettő teljesen más.

2013. júl. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet olyan sorrendben olvasni szerintem, ahogy a Biblia írva van.

Az Újszövetség nem bírálja felül a teljes a teljes Ószövetséget.

Más megközelítés az igaz ("szemet szemért" kontra "fordítsd oda a másik orcádat is"), de nem azért ez a neve, mert az ó elavult, és elhanyagolható, és felülírja az új, csak mert régebbi.

Én régebben végigolvastam az egészet (azt hiszem kétszer is). Helyenként valóban nagyon nehéz követni az Ószövetséget. Vannak benne nagyon unalmas részek. Főleg amikor leírják, hogy Jákób fiának, a Lévinek a 28. ükunokájának a 48. nagynénjének, a valakijének a valakije 75 nemzetségen keresztül hogy hívták az őseit. Na de ezeket csak esetleg át kell futni, és folytatni a lényeges résszel.

2013. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy kapsz teljes képet, ha sorrendben olvasod a Bibliát.Tudni fogod milyen események követik egymást.
2013. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!