Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan oldal, ahol konkréta...

Van olyan oldal, ahol konkrétan vallásos, keresztény kérdéseket lehet feltenni és úgy is válaszolnak rá?

Figyelt kérdés
2018. júl. 20. 06:15
 1/5 anonim ***** válasza:

A legelső, hogy imádkozz Istenhez. Ehhez nincs használati utasítás. Szólíthatod Apának, Apunak, Papának, Jézusnak, Atyának, Istennek, Mindenhatónak, Teremtőnek... Amelyik szimpatikus. Nyílj meg előtte, és kérd, hogy segítsen neked meglátni azokat a dolgokat, amik választ adnak a kérdéseidre. Gyakran a válaszokat nem úgy kapjuk, ahogyan számítunk rájuk. Mondok egy példát. Napokig izgultam egy rendezvény miatt, ahol előadást kellett tartanom és egy díjat is átvenni. Borzasztóan félek, rettegek a közönségtől, a tömegtől. Először arra kértem Őt, hogy hadd fújják le, hadd essek ágynak valami nagy betegséggel... sorolhatnám. Aztán arra kértem, hogy hadd találjak benne megnyugvást. Elmentem, de bizalmatlan voltam és nagyon izgultam. A lépcsőn felfele megbotlottam, a közönség kuncogott és én is nevettem idegesen, majd megláttam egy idős hölgyet az első sorban, aki kedvesen mosolyog és akkor már őszintén nevettem. Ráadásul a fények miatt alig láttam többet az első sornál. Már alig izgultam. És nagyon jól esett, és végül nagyon sokszor odanéztem a nőre és végigcsináltam. Talán, ha nem botlok meg, akkor ott ájulok el, de így jó hangulatban telt az egész. Azóta is félek az ilyen szereplésektől, de akárhányszor eszembe jut az eset, bátrabbnak és nyugodtabbnak érzem magam. Meg vidámabbnak.


Szóval miután beszéltél Vele, nyisd ki a Bibliát és olvasgasd, ismerkedj meg vele. Ha tetszik valamelyik idézet, akkor írd ki és tedd ki valahova a lakásba. Így néha pont szembe jön a megoldás. És vannak remek könyvek is, Max Lucado-tól például.


És kereshetnél egy lelkipásztort személyesen vagy interneten. Kis szokták írni az elérhetőségeiket és tudsz is tőlük kérdezni, bizalommal, bátran. Azt nem szabad elfelejteni, hogy ők is csak emberek. De ez a feladatuk, ezt tanultál az egyetemen, hogy lelkipásztorok legyenek. Tehát, hogy az emberek kérdéseire válaszoljanak és segítsenek nekik. Csak bátran! :)


Itt van egy egész jó oldalt: [link]

2018. júl. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!!
2018. júl. 20. 09:17
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ha tudsz angolul, akkor én a Redditet ajánlom; van több, keresztény, illetve vallásos fórum rajta, ahol szinte bármilyen kérdésre válaszolnak olyan hétköznapi felhasználók, mint itt - azonban, mivel témák szerint kategóriákba vannak véve a különböző fórumok, így nagy valószínűséggel olyan emberbe is beleütközhetsz, aki ténylegesen ért is a tárgyhoz. :)

Egyébként tudom, nem túl hívogató így, hirtelen, de én teológus-hallgató vagyok, szóval, ha van kedved, nekem is írhatsz. :)

Szép napot!

2018. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Megpróbálhatod az alábbi oldalt is:

[link]


Elvileg még működik a dolog.

2018. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és segítségeket.

3# Köszönöm, hogy felajánlottad. Lehetséges, hogy fogok is írni, ha esetleg megfogalmazódik bennem egy kérdés amiben tudsz segíteni.

2018. júl. 20. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!