Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor Lucifert a pokolba...

Most akkor Lucifert a pokolba vagy a földre száműzték?

Figyelt kérdés

2018. júl. 20. 14:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Madách Imre írására, Az ember tragédiájára gondolsz?


A jobb érthetőség miatt olvasd el az egész művet!


[link]


15 színen át Lucifer, a bukott angyal láttatja, mutatja meg Ádámnak és Évanak az emberiség jövőjét itt a Földön. Ő vezeti végig az első emberpárt, ismerteti meg őket a különböző korok színével-visszájával.

--------------------------

Első szín, részlet:


" Lucifer


Nem úgy, ily könnyen nem löksz el magadtól,

Mint hitvány eszközt, mely felesleges lett. -

Együtt teremténk: osztályrészemet

Követelem.


Az Úr gúnnyal


Legyen, amint kivánod.

Tekints a földre, Éden fái közt <

E két sudar fát a kellő középen

Megátkozom, aztán tiéd legyen.


Lucifer


Fukar kezekkel mérsz, de hisz nagy úr vagy -

S egy talpalatnyi föld elég nekem. <

Hol a tagadás lábát megveti,

Világodat meg fogja dönteni. "

2018. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
2018. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hát Hogy melyik Írásos műre gondolok ?? Ez esetben leginkább a biblia. Én azért gondolom hogy a földre zuhant le elöször. 1. Mivel! A kígyótol elveték a lábait és azt mondta neki Isten hogy port lélegzel ez szimbolikusan lehet olyan is hogy Isten elvete a lábát-rangját/szárnyát és levetetett a földre és mivel a kígyónak sincs lába ö is földre eset 2. Mikor meg kisértete Jézust ezt mondta miután meg mutatta az országokat. Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem. Én úgy vélem hogy a sátának van hatalma a földön Istenek úgyan hatalmában van meg vonni de nem teszi mert Lucifer azt gondolhatja hogy ö jobb isten lehetne mint a mostani. Ez abból is kiderül mikor azt olvauk a bibliából hogy hogy Lucifer azt reméli hogy egy nap a csillagok illetve Isten fölé emelkedik. Éppen ezért mindenek Atya oktathatja is a sátánt hogy téved kapott pl több mint 40%-ot a földböl hogy hogyan vezeti (elég szarul) 3. a pokol egyértelműen a gonosz birodalma elvégre ott vannak a démonok is és más lázadó angyalok. Ez az én elméletem valamiért. Aztán ha nagy hülyeség indokold meg léci hogy miért? :D
2018. júl. 20. 22:53
 14/21 szp72 ***** válasza:
93%

Az ókori ember úgy képzelte a világot, hogy a föld lapos felette vannak az ég különböző szintjei lefelé pedig az alvilág különböző mélységei:


3. Az Isten ege

2. A csillagok ege

1. A levegőég

0. A föld

-1. Az alvilág

-2. A mélység


Minél magasabban van valaki annál nagyobb a hatalma, annál nagyobb befolyással bír a földi emberekre, míg akik a földnél lejjebb vannak azok már teljesen ártalmatlanok. Noha ezeknek a szinteknek az elnevezése egy téves földrajzi világképen alapul, mégis egy szellemi valóságot próbálnak szemléltetni. A szellemi lények hatalma nyilván nem attól függ, hogy földrajzi értelemben milyen magasan vannak, de ettől még lehetnek különböző hatalmi szintek.


Vegyünk néhány példát:


"Láttam a Sátánt: mint villám bukott le az égből." (Lk 10,18)


Vagyis látta csökkeni a hatalmát.


"Ezután háború támadt a mennyben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkánnyal, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, de nem tudott felülkerekedni, és nem maradt többé számukra hely a mennyben. És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek." (Jel 12,7-9)


Ez azt jelenti, hogy a Sátán és csatlósai hatalma nagyot csökkent, de azért az emberek feletti hatalma még jelentős.


"Ti is halottak voltatok vétkeitek és bűneitek következtében, amelyekben azelőtt éltetek a világ szokása szerint, a levegőégben uralkodó fejdelemnek a hatalma alatt. Ez a lélek most a hitetlenség fiaiban dolgozik." (Ef 2,1-2)


Pál apostol arról beszél, hogy a gonosz szellemek a levegőégben vannak, vagyis nem olyan magasan, mint az Isten és az angyalok, de az embernél azért mégis magasabban. De most akkor a Sátán nem a földre vetetett? Hogy kerül akkor a levegőégbe? A föld és a levegőég az ókori gondolkodás szerint ugye majdnem azonos szint, vagyis a földre vetés és a levegőégbe való tartózkodás valójában ugyanazt jelenti: A Sátán hatalma meggyöngült ugyan, de azért még az ember felett nagy befolyással bír.


"Jézus megkérdezte tőle: Mi a neved? – Légió – válaszolta, mert sok ördög tartotta megszállva. Arra kérték, hogy ne küldje őket a mélységbe. A hegyoldalban ott turkált egy nagy sertéskonda. Megkérték, engedje meg, hogy a sertésekbe mehessenek." (Lk 8,30-32)


Vagyis azt kérik, hogy ne tegye őket még teljesen ártalmatlanná, hanem még hagy okozhassanak kárt a földieknek.


"Mert ha nem kedvezett az Isten a bűnbe esett angyaloknak, hanem mélységbe taszítván, a sötétség lánczaira adta oda őket, hogy fenntartassanak az ítéletre;" (2Pét 2,4)


Ugye itt konkrétan azon angyalokról van szó, akik Noé idejében földi nőkkel házasságra léptek. Vagyis Péter nem gondolja, hogy ma is járkálhatnak közöttünk emberi alakban ördögök, mert ekkora hatalmuk már nincsen, ezt Isten már nem engedi, hiszen azokat akik erre vetemedtek már megkötözte. (Csak zárójelbe mondom, hogy nehezen képzelhető, hogy valaha is volt ekkora hatalmuk, de mivel Péter nem ismerte a modern történeti kritikát, ezért elfogadja a beszámolót úgy ahogy van, még ha sejtette is, hogy az őstörténeti elbeszélések többé-kevésbé jelképesek, pl. a beszélő kígyó).


"Aztán láttam, hogy egy angyal szállt alá a mennyből, a mélység kulcsa volt nála, és nagy láncot tartott a kezében. Megragadta a sárkányt, az őskígyót, vagyis az ördögöt, a sátánt, és ezer évre láncra verte. Letaszította a mélységbe, bezárta, és lepecsételte, hogy ne vezesse félre többé a népeket, míg le nem jár az ezer esztendő. ... Amikor eltelik az ezer esztendő, a sátán kiszabadul börtönéből, és útra kel, hogy a föld négy sarkán félrevezesse a népeket," (Jel 20,1-8)


A Sátán mélységbe zárva azt jelenti, hogy teljesen ártalmatlan, ha kiengedik onnan újra árt.


A kérdésre válaszolva a Sátán úgymond nincs a pokolba vagy nincs teljesen a pokolba, mert még árthat, de ezek a földrajzi szintek csak jelképesek, valójában csak arról van szó, hogy többé-kevésbé még uralmat gyakorol a földi emberek felett. Minél többen minél inkább szeretik Istent a Sátán anál inkább a pokolban érzi magát.

2018. júl. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
18%

Előző, jól mondod, hogy a második égben van, de ha jól értelmezem a Bibliát, akkor a hét éves Nyomorúságnak nevezett időszak felénél fog Mihály felkelni, és kipenderíteni onnan a Sátánt és pereputtyát (Jel 12,9-10), azaz nem hat, hanem "csupán" három és fél évig lesz a Földön. Azért gondolom ezt, mert az ezt megelőző fejezetben beszél a Biblia két emberről, akik ezerkétszáz hatvan napig fognak prófétálni, de azután megöli őket a Fenevad. Mihály ezek után kel fel, és viaskodik a sárkánnyal.


Amit a démonokról mondasz, szintén igaz, annyit azonban hozzátennék, hogy az okkultizmusba merülő emberek nemcsak démonokkal kerülhetnek kapcsolatba, hanem gonosz angyalokkal is. Sajnos nincs az összes a második égben, vagy a Tartaroszban leláncolva. A Biblia is beszél olyan angyalokról, akik a Földön vannak leláncolva. Sajnos azonban az első és második ég átjárható a gonosz angyalok számára, noha korlátozottan, ezért a mi világunkba is jutott belőlük elég.

2018. júl. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, nem az előzőnek, hanem a nyolcadiknak szántam a választ.
2018. júl. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
Lucifert Jehova tanúi közé száműzték.
2018. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A nép hiteője ***** válasza:
33%
Egyeblore csak Isten orszagabol lett kiuzve mert meg megvan a hatalma a Fold felett
2018. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
Itt vagyok na és nem is vagyok Jehovás...
2018. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2018. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!