Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberek, fordult már meg...

Hívő emberek, fordult már meg a fejetekben, hogy megpróbáljátok kivülről nézni magatokat, egy másik vallásban hívő szemszögéből?

Figyelt kérdés

Ahogy ti sem fogadtok el minden vallást, úgy vannak más vallások is ,akik badarságnak tartják pl a jézuskát. Mit gondoltok azokról az emberekről, akik egyenesen nevetnek ha jézusról beszélek nekik?

Én meglepődtem, hogy merészelik ezt, volt aki egy bohócnak nevezte őt és azt mondta, nincs több valóság alapja mint a húsvéti nyúlnak.


2018. júl. 23. 22:51
 1/6 A nép hiteője ***** válasza:
10%
jo majd a rezson nem fog nevetni senki.
2018. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Még nem gondolkodtam el, hogy pl. egy zsidó, egy muszlim vagy akár egy teljesen hitetlen milyennek láthat kívülről, de jó ötlet. :))

"Mit gondoltok azokról az emberekről, akik egyenesen nevetnek ha jézusról beszélek nekik?"

Sokat nem gondolok. Jézust is kinevették. Sőt, istenkáromlónak nevezték, leköpték, megkínozták és megölték. "Nem nagyobb a szolga uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak."

2018. júl. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Mi az, hogy hogy merészelik ezt? Te hogy merészelsz egy olyan történetet beleépíteni a beszélgetésbe, aminek tényleg annyi valóság alapja van, mint a húsvéti nyúlnak? Én magamban hiszek, nem egy képzeletbeli barátban, te meg istenben hiszel, nem magadban. Ez van, mások vagyunk. De ne vess már meg azért, mert nekem többet ér az ész.
2018. júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Mi az, hogy ész ? szellemi erő ? ha van szellemi erő akkor van szellemi teljesítő képesség is ? ha mielőtt valami a fizikai valóságban való megjelenés előtt, először szellemi szinten született meg, és aztán a fizikai valóságban is, akkor jogosan beszélhetünk szellemi teremtő erőről ? Azaz a szellemnek teremtő ereje van ? ha mindegyik kérdésre igen a válaszod, akkor létezhet olyan , hogy legmagasabb intelligencia azaz legmagasabb szellemi teljesítő képesség és így mind ezt a képességet, egyben nevezhetjük legnagyobb erőnek is ? nevezhetjük mind ezt Istennek? Jehovának,Allahnak, stb. Azaz nem mindegy, hogy te vagy én hogyan neveztem el ha lényegét tekintve ugyan arra gondolunk, azaz ugyan arról beszélünk ?

Kérdező ! Mondhatjuk azt egy emberre, aki nevet amikor Jézusról vagy Mohamedről, Budháról,stb. beszélünk hogy butaság amit tesz, ahogyan viselkedik ?

Köszönöm, hogy elolvastad.

2018. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

"Én magamban hiszek, nem egy képzeletbeli barátban, te meg istenben hiszel, nem magadban. Ez van, mások vagyunk. De ne vess már meg azért, mert nekem többet ér az ész."

Hogy hiszel magadban? Nem tudod közvetlenül igazolni önmagad számára a saját létezésedet tapasztalati úton...? :D

Látom, sokat ér neked az "ész"... Számomra is mindig az az értékesebb, amiből kevesebb van.

2018. júl. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igyekszem tiszteletben tartani mindenkinek a vallását, hitelveit, így nem szoktam ráerőltetni senkire a meggyőződésemet, ezt is várom el. Ennek ellenére lehet nézetet cserélni, ha éppenséggel ez a téma (mert csak úgy nem rukkolok elő ezzel), de meghagyva a másik döntési szabadságát. Ha neki bolondság, legyen az, nekem az élet és igazság, nem én leszek az, aki megváltoztatja a gondolkodásmódját (amennyiben erre sor kerül).
2018. júl. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!